Anila`s Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
AdWords
Gallery


CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 32 Empty
Podijeli na Fejsu
Podijeli
Keywords


CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

+40
HannaH888
kety
xyz
zelena
ANCI
shoebox_girl
Lili
susjeda
Natasa
taty19
dandy
vicky
noa
malena24
dena
Nina2
Lauraaa
katy
bubab047
Otkačena
sandra
NIKA
Jellle
cailler
una
mikicam
HAL3
sajnam
honey
Tena28
Lost
Ana
nika0406
seven
@ma-moon
Tashana
Mariza
june
Anila
Admin
44 posters

Stranica 32 / 39. Previous  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 35 ... 39  Next

Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 32 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by nika0406 10/09/10, 09:08 pm

Meni je u roku od cca god dana prešlo sa ćiste pape na cin 3i cis i odmah sam obavila kolposkopiju i biopsiju i pravac na operaciju,tako da nema pravila što se tiće vremenskog razvoja bolesti,i uopće nisam išla na tipizaciju HPV-a,a sada je to hvala Bogu iza mene,i nadam se da se neće vratiti sretan ,nadam se da će tako i kod tebe biti draga...
nika0406
nika0406
.
.

Broj postova : 2127
Join date : 09.01.2010
Age : 40

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 32 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by Lauraaa 10/09/10, 09:53 pm

I ja se nadam.Meni je papa bio skroz uredan, nakon tog cina 1,do 5 og mjeseca ove godine, zadnji papa rađen u 11om 2009 uredan...
Mislim da je moralo biti i prije nešto, ipaj je nemoguće da ne prođe fazu cina 1 i cina 2 u roku od kojeg mjeseca, samo se nije vidjelo na papi, tj može često biti lažno uredan.

Lauraaa

Broj postova : 17
Join date : 28.07.2010

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 32 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by Otkačena 10/09/10, 11:19 pm

nika0406 je napisao/la:JUHHUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU nalaz je super,čist ko suza DA ! DA ! DA ! prdac
skačem i plješčem skačem i plješčem BRAVO!!!
Otkačena
Otkačena

Broj postova : 103
Join date : 23.03.2010
Age : 53
Lokacija : Dalmacija

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 32 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by nika0406 11/09/10, 04:51 pm

Otkačena je napisao/la:
nika0406 je napisao/la:JUHHUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU nalaz je super,čist ko suza DA ! DA ! DA ! prdac
skačem i plješčem skačem i plješčem BRAVO!!!

šaljem ti srce šaljem ti srce šaljem ti srce šaljem ti srce
nika0406
nika0406
.
.

Broj postova : 2127
Join date : 09.01.2010
Age : 40

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 32 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by dena 08/10/10, 11:08 am

Pozdrav drage moje. Već vas odavno čitam, al nikako da i ja nešto napišem.
Prije godine pronađen mi je cin1. Panika strah al "divna i nježna ginekologica" me je tako razuvjerila da iziđeš iz ordinacije ko da si zdrav ko dren. Dala mi je hrpu Abothyla i kontrola za 3 mjeseca. Iza toga zaradim salmonelu i 5 dana bolnice i infuzija. Nakon 3 mjeseca ponovim papu i pronađe mi jaku upalu. Kaže ona meni vidiš nema cina dođi za pola godine. Par mjeseci iza zaradim tešku gripu, tjedan ležanja i visoke temprature. I tad i ja napravim grešku i ne odem odmah nakon toga nego stvarno sačekam da prođe 6 mjeseci. I naravno puf cin3. Prebacim se u drugog doktora - biopsija cin 3, a sad papa poslije biopsije opet naravno cin3. I tako skupljam ja nalaze i pronađoh papu koja mi je pokazala samo upalu, kad tamo uzorak loš zbog previše leukocita i ne može se očitati ima li cinova i zaokruženo kontrola za 3 mjeseca. I kako da se sad čovjek osjeća ja stvarno ne znam. Naravno sva razočarana odlučila sam se za postupak u Zg. Ginekolog koji me vodi u mom gradu tvrdi da mi može i on odraditi sve, a ako sam se već odlučila za Zg da samo idem u Ljubojevića. I tako se ja spakiram i pravac Zg.
Meni je konizacija bila bolna užas čak sam i skočila u pogrešnom trenutku. Al najbitnije rubovi su čisti. Nakon mirovanja od 15 dana odem na posao i navečer prokrvarim. Naravno nisam više u Zg. Zovi onog starog doktora (sreća rodbina haha). U ponoć šivanje grlića. Da vam ne pričam kako je to bolno, nešto najgore u životu.
E sad Ljubojević me zove da dođem i na neko spaljivanje forniksa, dok mi ovaj drugi tvrdi da ništa ne radim nego da čekam papu novu. Pošto sam vidjela da su mnoge spominjale da Lj. često zove na ta spaljivanja zanima me jel da idem ili da prvo čekam papu.
Inače mom doktoru vjerujem jer me cijelo vrijeme vodi u bolnici i jako je blizak rod od moga dragoga. Jedino što sam smatrala da Lj. ima više iskustava sa svim ovim beštijama

dena

Broj postova : 11
Join date : 27.09.2010

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 32 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by nika0406 08/10/10, 12:31 pm

Ja iskreno neznam šta bi ti rekla,ali doći će Anila pa če ti ona dati pravi savijet (ja nisam toliko strućna kao i ona) sve u svemu zaista si imala peh jadna,alisad je to sve iza tebe i budi pozitivna i sve će biti ok,drži se šaljem ti srce
nika0406
nika0406
.
.

Broj postova : 2127
Join date : 09.01.2010
Age : 40

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 32 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by dena 08/10/10, 12:40 pm

eh da. I sad ko zna kakav mi je i imunitet još i ovo krvarenje. Pa šta vi drage koristite da ga dignete. Od silnih savjeta me glava boli haha

dena

Broj postova : 11
Join date : 27.09.2010

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 32 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by Anila 08/10/10, 04:33 pm

hej dena..
za sad, posto nemam bas vremena samo cu ti reci da na spaljivanje kod ljube ne ideš, on bi sve cure samo palio i koje trebe i koje ne treba, pricekaj papu pa cemo onda vidjet!
Ajde molim te, dok me nema trenutno, napisi mi nalaze od ljube....
Anila
Anila

Broj postova : 3773
Join date : 04.12.2009
Lokacija : Daleko...

http://www.anilas.net

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 32 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by dena 09/10/10, 01:33 pm

Pa iskreno kad sam sve postove isčitala i na ovom forumu i na ostalim ispalo je da su na spaljivanje išle sve one što su u njega išle, a da ostali nisu to radili. Barem tako mi je izgledalo. Uglavnom moj doktor tvrdi da mi je konizacija dovoljna. Stvarno nemam pojma. Za zdravlje ću zadnju paru dati al nisam ni idiot. Živim stvarno daleko od Zg i meni su ti troškovi još trostruki.
Što se tiče nalaza kolposkopija kaže ovako: Vidljiva s-k granica. Oko kanala široki ektopij u kojem se nalazi metaplastični acidobijeli epitel s mozaikom i punktacijama. U forniksima debeli acidobijeli epitel.
Što se tiče same konizacije kaže: Petljom 25x15 odstrani se konus 2,5x2, 5x1 u jednom aktu -ad phd. Krvarenje oskudno zaustavljeno fulguracijom.
Što se tiče samog phd nisam ga vidjela samo mi je rekla na tel. da je bio cis al da su rubovi čisti da bi trebalo biti ok.

dena

Broj postova : 11
Join date : 27.09.2010

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 32 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by Anila 09/10/10, 05:31 pm

sto se tice tih forniksa, ja ti stvarno preporucujem da potrazis drugo misljenje, npr "harni"....
necu ljubu uopce komentirat niti njegov rad, sve je tu kod mene dovoljno jasno... ( pogledaj si clanak iz vecernjeg, tu gore na lijevo...)
Ne treba ti ostavljat oziljke po cijelome tijelu samo tako, dok si u pravu.... one koje su isle tamo sve su imale nesto u forniksu.. tako da, ne znam, ja bi otisla po drug misljenje radi toga.....
Nalaz phd-a nek ti posalje postom da znas istinu, a ne ovako!
Nemoj zurit kod ljube, cekaj papu... i odi po drugo misljenje, ako i drugi potvrdi da je stvarno rijec o epitelu u forniksu, ok... ali ovako, ne daj !!!!!
Anila
Anila

Broj postova : 3773
Join date : 04.12.2009
Lokacija : Daleko...

http://www.anilas.net

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 32 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by malena24 14/10/10, 02:32 pm

Ej curke, evo ja sam od danas nova članica i isto tako nova u svim ovim problemima....jučer bila kod ginekologa i papa mi pokazao CIN 3 s promjenama HPV. Ginekolog mi je dao uputnicu za kolposkopiju i sljedeći tjedan moram raditi i briseve za HPV....užasno me strah svega....kao prvo uopće ne razlikujem baš pojmove CIN 3 i CIS, da li baš uvijek CIN 3 ustvari je CIS ili ne mora značiti i da li se baš uvijek na toj kolposkopiji odmah radi i biopsija???? mrgud jako jako tužan
malena24
malena24

Broj postova : 2
Join date : 14.10.2010
Lokacija : Zagreb

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 32 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by nika0406 14/10/10, 02:43 pm

Prvo ti radi kolposkopiju,znaći pregledava te sa mikroskopom i gleda kakve su ti promjene na grliću,ako sumnja da su promjene velike uzima ti tkivo za biopsiju koja pokazuje stvarno stanje,ponekad ti na kolposkopiji znaju sastrugati taj promjenjeni dio,ja sam poslje kolposkopije radila papu pa je papa pokazala isto kao i biopsija i nije mi ginula konizacija,znaći sve ti ovisi o promjenama na grliću,sve u svemu ništa strašno i bolno ali obavezno traži da ti daju pikicu ako će ti raditi biopsiju da ti malo bolove ublaži ...
nika0406
nika0406
.
.

Broj postova : 2127
Join date : 09.01.2010
Age : 40

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 32 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by nika0406 14/10/10, 02:43 pm

I ne kužim ove briseve za hpv,misliš tipizaciju hpv-a?
nika0406
nika0406
.
.

Broj postova : 2127
Join date : 09.01.2010
Age : 40

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 32 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by malena24 14/10/10, 02:49 pm

aaaaaaaaa.....nadam se da će sve proći dobro jako jako tužan

tako mi je ginekolog rekao briseve za HPV...valjda je i mislio tipizaciju....

da li ima netko iskustva s Vinogradskom, doktor mi je rekao da idem tamo na kolposkopiju...a ni sama ne znam da li da odem tamo ili da odem prvitno....please neke preporuke
malena24
malena24

Broj postova : 2
Join date : 14.10.2010
Lokacija : Zagreb

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 32 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by Anila 14/10/10, 09:31 pm

hej malena... welcome
jbg, steta sto si i ti na ovoj temi, ali ok....
CIN 3 I CIS...... jakoooooo mala razlika, jakooooo.... imas tu kod mene na www.anilas.net sve opisano, a i tu na forumu...
Kolposkopija ti je definitivno potrebna, ali i biopsija!
U tvom slucaju, najbolje bi bilo da odmah odes k privatniku na LETZ BIOPSIJU I KOLPOSKOPIJU jel postoji sansa da ti odmah ukloni dosta tog tkiva!
Tipizacija na HPV ti je neophodna, tj jakoooo potrebna jel na papi to nista ne mora znaciti dok tipizacija ne pokaze da se 100% radi o HPV-u, jel ovako je sve to mozda samo od jake upale.... ali ako je od HPV-a i biopsija pokaze isto CIN3 ILI CIS, trebat ces nakon kontrolne pape sigurno na konizaciju ( zato ti kazem- otidi k privatniku na LETZ BIOPSIJU)
Po meni.... a jbt ne znam ni sama kuda.... mozda dr Harni, jako je njezna i ljubazna......
Anila
Anila

Broj postova : 3773
Join date : 04.12.2009
Lokacija : Daleko...

http://www.anilas.net

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 32 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by dena 15/10/10, 10:25 am

Ja dok sam živjela u Zg išla sam kod Harni i mogu reći sve najljepše i o njoj i o drugim doktorima kod nje. Čim sam vidjela da mi ne gine konizacija zvala sam ih i naručila se. Međutim kad sam bila na piću sa svojim ginekologom on je tvrdio da ako hoću u Zg da idem samo kod Lj. Onda se i dragi uhvatio da će me voziti za Zg samo ako ću poslušati.
Tako da sam ja odradila konizaciju u Lj. Bilo je ok al da sam nešto oduševljena i nisam. Kako sam poslije prokrvarila bila sam u svog ginića i rekao mi je da mi je konizacija odlično urađena. Pa valjda to znači nešto hehe. Sad čekam papu pa ću ga stisnuti oko tih slavnih forniksa. Ovaj moj je još i onkolog pa valjda zna hehe.
E sad se mislim valjda i dragi mora na taj pregled al ne kužim šta je bolje brisevi ili peniskopija

dena

Broj postova : 11
Join date : 27.09.2010

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 32 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by Anila 15/10/10, 02:45 pm

gle... muskima isto treba testiranje prvo, jel sto ce im peniskopija koja pokazuje promjene ako ne znaju imaju li ili ne HPV?!
Znaci treba na bris, ali isto tako moze dati samo urin za testiranje ( prvi jutarnji..), ne rade to svo privatnici, samo njih par... mislim da u zg samo radi Vili, ali nisam sigurna, jel bris je ok, ali bolan, ali opet jbg, ipak je to samo trenutak... Smile
Anila
Anila

Broj postova : 3773
Join date : 04.12.2009
Lokacija : Daleko...

http://www.anilas.net

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 32 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by dena 15/10/10, 03:38 pm

Pa tako sam i ja nekako razmišljala. Pogotovo kako ja nisam obavila briseve i ko zna možda imamo i klamidiju ili tako nešto. Osim toga peniskopija vidi samo vanjske promjene. Pa sve i da vidi kad je hpv neizlječiv nije mi jasno. Ma poslat ću ga u bolnicu nek mu uzmu šta treba. Šta sam sve ja prošla može i on malo hehe

dena

Broj postova : 11
Join date : 27.09.2010

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 32 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by Anila 15/10/10, 07:39 pm

da to je, al znas kakvi su muski..... kukavice pucam od smijeha
Ti napravi briseve DNK PCR metodom, a njemu mozda peniskopija nista ne pokaze, ali to ne mora znacit da nema hpv, posto ga moze imat u tijelu i prenosit ga, a da on jos nije napravio promjene, zato treba testiranje
Anila
Anila

Broj postova : 3773
Join date : 04.12.2009
Lokacija : Daleko...

http://www.anilas.net

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 32 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by Otkačena 15/10/10, 11:27 pm

Zanima me,ako se muškarci testiraju na HPV i dokaže im se da imaju virus,što dalje? Imaju li oni kakvu terapiju ili je apstinencija jedina terapija?
Otkačena
Otkačena

Broj postova : 103
Join date : 23.03.2010
Age : 53
Lokacija : Dalmacija

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 32 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by Anila 16/10/10, 11:31 am

ne, ako imaju, potrebna im je peniskopija da se vidi ima li nastalih promjena. Ako ih ima odmah ce se premazat ili spalit, a ako nema promjena, naravno potrebno je ne mijenjati partnere u sexu i bildat imunitet, jel je to u biti jedini nacin da ga se suzbije.
U koliko muskarac zarazen hpv-om, bude mijenjao partnerice samo ga siri dalje i nece ga uspijet suzbit!
Anila
Anila

Broj postova : 3773
Join date : 04.12.2009
Lokacija : Daleko...

http://www.anilas.net

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 32 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by dena 27/10/10, 10:56 am

Cure meni su prošli tih slavnih 8 tjedana od konizacije i trebala bih se naručiti na papu. Al ja nemam hrabrosti dignuti slušalicu i okrenuti broj. Samo mi se po glavi vrti šta ako opet bude cinova. Ma pukla sam skroz

dena

Broj postova : 11
Join date : 27.09.2010

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 32 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by Anila 27/10/10, 12:50 pm

Ma nece malena, nece.... Ajde zvrcni i naruci se da slavimo zajedno... skačem i plješčem
Anila
Anila

Broj postova : 3773
Join date : 04.12.2009
Lokacija : Daleko...

http://www.anilas.net

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 32 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by nika0406 27/10/10, 12:58 pm

Ma sve će biti ok,vidiš kako je meni i Anili super papa a već smo 2 napravile,i nema ni traga cinovima cool
nika0406
nika0406
.
.

Broj postova : 2127
Join date : 09.01.2010
Age : 40

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 32 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by june 28/10/10, 11:45 am

evo, da se i ja pridruzim slavnom nizu cin-free cura......
nisam se dugo javljala, pa da ponovimo, nakon letz konizacije i phd nalaza nakon letza VAiN III, sve mi se samo povuklo....prva papa je bila VAiN I a ovaj sad nakon 6mj je skroz cist.....
letzom je uklonjena glavnina virusa, pa si cak za pol godine-godinu planiram napraviti bris na HPV da vidimo jel se i on skroz povuko.
nisam uzimala nikakve pripravke za imunitet, samo sam poradila na tome da se malo psihicki smirim, prestala sam se nervirati oko ljudi i stvari na koje ionak ne mogu utjecati i sama sebi sam postala No.1. na listi prioriteta, za kaj mislim da mi je bila jako pametna odluka... cool
inace, ja idem kod dr.Grubisica u polikliniku Eljuga, prepreprezadovoljna sam, jako smiren covjek koji zna odlicno svoj posao i ulijeva sigurnost.
drzim palceve svim curama da bude sve ok.... groupwave
june
june

Broj postova : 130
Join date : 18.12.2009
Age : 39

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 32 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 32 / 39. Previous  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 35 ... 39  Next

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.