Anila`s Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
AdWords
Gallery

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 35 Empty
Podijeli na Fejsu
Podijeli
Keywords

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Stranica 35 / 39. Previous  1 ... 19 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39  Next

Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 35 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by Anila 20/12/10, 06:58 pm

Anila je napisao/la:
taty19 je napisao/la:Pozdrav svima:-) I ja sam jedna od mnogih koje imaju problema, pa vas molim za savjet. Bila sam na UZV prije mjesec dana (sve u redu) i na PAPA testu. Rezultat PAPE (citolog) - PAPA 2, upala, redovna kontrola, dok je doktor napisao da preporuča kolposkopiju. Bila sam na kolposkopiji pred 4 dana i dijagnosticirana mi je erozija i ektropija vrata maternice i upale vrata maternice. Dokor je rekao da je liječenje vrlo jednostavno, odnosno kiroterapija. Ukoliko to ne napravim, mogla bih dobiti bakterijsku infekciju itd., a i teško da mogu imati djece. Rekao mi je da je poželjno rješiti ovaj problem, ali nije alarmantna situacija. Idem na briseve u siječnju (htjela bih to riješiti u roku od odmah, ali doktor ide na godišnji) i nakon njih kiroterapija. Da li je koju od vas liječi dr. Darko Gusić iz Poliklinike Sunce? Meni se čini kao da čovjek stvarno zna posao. Hvala vam na pomoći.
A nitko ti nije predložio možda biopsiju, pa da se zna stvarno stanje?
ok kondom, al on ne štiti od HPV-a.....
Ja sam apstinirala skoro 10 mjeseci i preživili smo.... al smo oba dvoje znali da smo čisti!
Anila
Anila

Broj postova : 3773

http://www.anilas.net

[Vrh] Go down

Postaj by taty19 20/12/10, 08:29 pm

Ne nije mi napravio biopsiju, jer prilikom detaljne kolposkopije, nakon Joda, mali dio nije bio smeđe boje tj. zahvaćeno područje nije veliko.

taty19

Broj postova : 6

[Vrh] Go down

Postaj by Anila 21/12/10, 11:08 am

zar je sve bilo bijelo?
Anila
Anila

[Vrh] Go down

Postaj by taty19 21/12/10, 01:47 pm

Pardon, krivo sam napisala, mali dio je bio bijel, većina je bila smeđa.

taty19

[Vrh] Go down

Postaj by taty19 21/12/10, 01:54 pm

Sutra idem kod svoje socijalne ginekologice po drugo mišljenje, pa ću vidjeti što će reći.

taty19

[Vrh] Go down

Postaj by Anila 21/12/10, 07:38 pm

taty19 je napisao/la:Pardon, krivo sam napisala, mali dio je bio bijel, većina je bila smeđa.
tak vec ima smisla.... Smile
Anila
Anila

[Vrh] Go down

Postaj by taty19 22/12/10, 05:47 pm

Cure molim pomoć. Bila sam danas kod socijalne ginekologice. Nije htjela gledati tuđe nalaze što donekle i razumijem, ali smao donekle, jer je ona ipak izabrala ovaj humani poziv da pomaže ljudima tj. konkretno ženama. Kako nalaze već znam napamet rekla mi je da se uopće ne slaže s doktorom, da nije bila potrebna kolposkopija, jer mi je nalaz Pape 2 i da nemam CIN-ova, tako da ona smatra da sam zdrava i da ne trebam raditi 4 brisa, a kamoli ići na krioterapiju, jer da ću tek onda biti u problemu, jer bi mi ista mogla oštetiti cerviks obzirom da upala nije velika i moglo bi biti problema sa začećem. Pitala sam je kako da izliječim gljivice, a kaže mi ona Canestenom. Kažem ja da su to bile prve vaginalete koje sam uzela i nisu pomogle, uzimala sam royazol, plymcol i zadnje vivag, pa opet siraste mrvice na spolovilu. Doduše, svrbež i iscjedak su neznatni. Inače, nije me pregledala, nego sam bila samo na konzultacijama. Ja sam bila zadnja za pregled, pa mislim da je mogla izdvojiti 10-tak minuta za pregled.
Sada sam na sto čuda. Možda bih trebala i treće mišljenje, ali ne znam kod koga da idem, a i nemam novaca za još jednog privatnika. Molim vas za savjet! Hvala od srca.

taty19

[Vrh] Go down

Postaj by Natasa 09/01/11, 08:39 pm

Obecala sam jos pre pola godine da cu na tvom forumu podeliti svoje iskustvo, ali otegla sam sa kontrolama, a nema smisla da se javim a da ne znam konacan ishod svega sto se izdogadjalo. Posto sam po prirodi temeljna i detaljna, potrudicu se da ovde maksimalno skratim pricu da ne bih mnogo zamarala! Pa, da krenem...
Negde u aprilu 2010. godine imala sam utisak kao da mi neki unutrasnji glas govori da treba da odem na Papa test, mada nikakvih sumnjivih simptoma nisam imala. Poslusala sam ga i otisla, kad ono Papa III. Doktorica mi je rekla da ne treba da se brinem, da je verovatno neka upala ili bakterija, ali mi je ipak predlozila test na HPV. Nakon uradjenog testa, koji me je osiromasio za 100 evrica (a sta da nisam imala?!), utvrdjeno je da imam barem jedan od visokorizicnih tipova. Uradjena mi je i kolposkopija, pa zakazana biopsija koje sam se toliko bojala jer sam visila po netu i citala komentare koliko je bolna, a ono - nista nisam ni osetila. Nakon svega, sa dijagnozom CIN 1, sacekala sam da mi prodje menstruacija i odradjena mi je konizacija, u maju, koja je odlicno prosla, mada je patohistoloski nalaz (CIN 1-CIN 2) i doktorici bio malo nejasan jer je bila sigurna da je odstranila tkivo u jednom komadu, a na nalazu je pisalo da ne moze sa sigurnoscu da se utvrdi da li je sve odstranjeno jer je tkivo bilo u fragmentima (to su ti laboratorije naseg zdravstvenog sistema u 21. veku!). Neodgovorna po pitanju zdravlja (Papu nisam radila 5 godina, posle porodjaja i abortusa nisam isla na kontrolu i sl.) otegla sam odlazak na novi Papa test 6,7 meseci. I evo, konacno, imam lepe vesti - Papa se vrati na II i radim novi test za 4 meseca.
Mojoj drugarici je u 8. mesecu trudnoce utvrdjen CIN III i pokrenuli su joj porodjaj 2 nedelje pre termina da bi dobili na vremenu, jer je vec presao u CIS. Ona sirota nije bas bila srecne ruke kao ja pa je imala i komplikacije posle konizacije - zatvorio joj se grlic pa se menstrualna krv nakupila u materici...uf da ne pricam vise sada kada se sve dobro zavrsilo.
Mislim da je najznacajnije da ukazem, za zene koje ce se naci u slicnoj situaciji, da mi je najvise od svega pomogla informisanost o onome sta me ceka. Kada mi je doktorica rekla da imam predkancerogeno stanje imala sam utisak da propadam u pod ordinacije i da jedva disem, a prva pomisao mi je bila da ce moja devojcica od godinu i po dana ostati bez mame. Medjutim, do kuce sam se sabrala, odmah se bacila na net, pronasla ovaj sajt i Anilu, kojoj sam bezgranicno zahvalna, informisla se detaljno i na kraju otisla na operaciju kao da idem na obican ginekoloski pregled. Ono sto mi je najteze od svega palo jeste bio momenat kada sam morala svojoj mami reci da idem na operaciju jer sam znala da ce, i pored mog silnog truda da objasnim kako je to danas rutinski i donekle bezazleni zahvat, biti ubijena u pojam (da ce negde mozda i sebe kriviti jer je i sama imala ginekoloskih muka, rak materice, pa da ce, neinformisana o virusu, mozda misliti da sam od nje nasledila problem). Na kraju sam ja bila ta koja je tesila i ubedjivala ocajnu mamu, prestravljenog muza i ostale da nije nista strasno i da je samo vazno da odradim operaciju.
Sada, kada je sve proslo i dobro se zavrsilo, jos jednom zelim Anila da ti se zahvalim sto postojis i skinem kapu za ono sto radis, jer da tebe nije bilo sve bih emotivno teze podnela! Hvala jos jednom i da vec zavrsim (ipak nisam bila kratka) sa porukom zenama koje ce se, nazalost, naci u istoj ili jos goroj situaciji, da se sto vise informisu, da se koncentrisu na pozitivna iskustva drugih zena, da se ne prepuste samosazaljenju, nego da stisnu zube, odrade ono sto se mora i da veruju da ce bas one izaci kao pobednice protiv ovog podmuklog virusa!
Srecni praznici i sve najlepse vam zelim!

Natasa

Broj postova : 1

[Vrh] Go down

Postaj by Anila 10/01/11, 10:28 am

Volim te, predivna si osoba i hvala ti......
Nemas pojma koliko mi je drago sto je gotovo...... to tjesenje drugih..... znam, sve razumijem, isto sam prošla.....
Nadam se da ce te zene poslušat isto kao i mene.... šaljem ti srce
Anila
Anila

[Vrh] Go down

Postaj by Anila 10/01/11, 01:43 pm

I još nešto, molim te.... znaš da smo i tu https://www.facebook.com/pages/Bistro-Barun/180476461974590?v=info#!/pages/ANILAS-CIN-CIS-ASCUS-I-HPV/187467111630
copi/paste ovaj tekst..... stvarno bi mogao pomoći nekome da malo progleda.....
Anila
Anila

[Vrh] Go down

Postaj by dena 11/01/11, 12:14 pm

Cure, stigao mi prvi nalaz pape nakon konizacije. Nema Cinova jeeee, ali ima upala i ispod obilježena i kvačica promjene na stanicama. Sad me to muči. A najsmješnije je to što je ispod napisao kotrola za godinu aaaaaaaaaaaaa.

dena

Broj postova : 11

[Vrh] Go down

Postaj by Anila 11/01/11, 06:52 pm

skačem i plješčem skačem i plješčem
Anila
Anila

[Vrh] Go down

Postaj by susjeda 17/01/11, 04:40 pm

Ćao Anila i ostale cure,

htjela bih se prvo zahvaliti na informacijama koje si nam ponudila, pa iako se ovako ne može steći baš znanje, barem si nas temeljito informisala što većina ginekologa ne učini, a curama hvala što su svoja iskustva hrabro podijelile.
Ja sam jedna od žena sa sličnim problemom s tim što sam ja još uvijek u fazi pretraga pa tačno ni ne znam šta mi je.
Naime, moja menstruacija je oduvijek neredovna i dolazi jednom u dva do tri mjeseca. Kako sam nedavno prestala piti tablete za kontracepciju jer želim drugo dijete, otišla sam na redovnu kontrolu kod ginekologa i eventualno po terapiju zbog disbalansa hormona (usljed policističnih jajnika), da bih povećala šanse da ostanem u drugom stanju. Uzet mi je bris za Papa test (nalazi su do sada uvijek bili uredni), kad za koji dan imam šta da čujem, CIN I i CIN II. Svijet mi se srušio. Ginekolog mi tom prilikom uradi i kolposkopiju i kaže da ne vidi ništa što bi moglo ukazivati na displaziju već samo jedan kao plik veličine malog nokta koji čak primio jod kao zdravo tkivo. Uzet mi je bris na HPV koji treba čekati 14 dana. To je bilo u subotu. Kako nisam mogla skrštenih ruku da sjedim 14 dana, ja danas odem kod drugog ginekologa na kolposkopiju, koji je kod nas (u Sarajevu) najbolji u tome. On me pregleda i imao je potpuni isto mišljenje, mala fleka koja na jod reaguje kao zdravo tkivo. Mišljenja je da je doktorica koja je analizirala bris pogriješila i da to što je našao u najgorem slučaju može biti CIN I, a CIN II nikako, iako uopšte ne liči na displaziju. Preporučio mi je da sačekam nalaz HPV-a pa ćemo vidjeti šta ćemo dalje. Eto, malo me je ta vijest smirila iako mi opet predstoji neizvjesnost dok ne dobijem taj nalaz. Bilo nemani ne bilo, ja sam joj već objavila rat, vitamini, aloe vera, riblja ulja. kolostrumi, matične mlijeći i ostalo.

Toliko od mene, lijepo vas pozdravlja
susjeda

susjeda

Broj postova : 5

[Vrh] Go down

Postaj by Anila 18/01/11, 09:08 am

Cao susjeda... Smile
Izgleda da je Cin1 ili cak i 2 od neke upalice.
Pokazuje li ti paapa i upalu?
Anila
Anila

[Vrh] Go down

Postaj by dena 18/01/11, 09:20 am

Moj ginić mi ne dade ništa za upalu. Kaže to je dobar nalaz uff. Mislila sam ići kod drugog da mu pokažem. Samo svom sam rekla da oću briseve i za čudo nije se bunio rekao samo koje mi uputnice trebaju. Pa sad se mislim da onda ne koristim ništa prije briseva. I cure jel i brisevi idu nakon menzesa i treba li čekati određeno vrijeme od pape

dena

Broj postova : 11

[Vrh] Go down

Postaj by susjeda 18/01/11, 09:38 am

Anila je napisao/la:Cao susjeda... Smile

Ne, kvačica je na kategoriji opisna dijagnoza: Skvamozne stanice, Cilindrične stanice, endocervikalne, a na kategoriji Abnormalnosti epitelnih stanica: Dysplasia levis CIN I i Dysplasia media CIN II. Ma meni se sve čini da ću ja insistirati na biopsiji. Čak i da mi kažu da su pogriješili, ko će živjeti sa tim crvom sumnje.

susjeda

[Vrh] Go down

Postaj by Anila 18/01/11, 10:54 am

dena je napisao/la:Moj ginić mi ne dade ništa za upalu. Kaže to je dobar nalaz uff. Mislila sam ići kod drugog da mu pokažem. Samo svom sam rekla da oću briseve i za čudo nije se bunio rekao samo koje mi uputnice trebaju. Pa sad se mislim da onda ne koristim ništa prije briseva. I cure jel i brisevi idu nakon menzesa i treba li čekati određeno vrijeme od pape
Nemoj briseve radit u istom mj kao i papu, pusti makar dva mj da se tkivo oporavi od grebanja.... a najbolje je tjedan tjedan i pol nakon menge
Anila
Anila

[Vrh] Go down

Postaj by Anila 18/01/11, 10:56 am

susjeda je napisao/la:

Ne, kvačica je na kategoriji opisna dijagnoza: Skvamozne stanice, Cilindrične stanice, endocervikalne, a na kategoriji Abnormalnosti epitelnih stanica: Dysplasia levis CIN I i Dysplasia media CIN II. Ma meni se sve čini da ću ja insistirati na biopsiji. Čak i da mi kažu da su pogriješili, ko će živjeti sa tim crvom sumnje.
Hmmmm, baš cudno.....
Al ak kolposkopija ništa ne pokazuje, ne znam za biopsiju...
Moja preporuka ti je......
Brisevi DNA PCR metodom, betadin vagibalete i ponovit papu za 4 mjeseca, tako ces sve znat, naravno uz HPV test
Anila
Anila

[Vrh] Go down

Postaj by susjeda 18/01/11, 01:42 pm

Anila je napisao/la:
susjeda je napisao/la:

Hmmmm, baš cudno.....
Al ak kolposkopija ništa ne pokazuje, ne znam za biopsiju...
Moja preporuka ti je......
Brisevi DNA PCR metodom, betadin vagibalete i ponovit papu za 4 mjeseca, tako ces sve znat, naravno uz HPV test

Čudno je, nego šta je, u jednom momentu mislim da je zaista greška, jer bi se CIN II trebao, barem nazirati, ako ne vidjeti, a u drugom momentu pomislim da nisam ja te sreće. da razmislim Negdje sam pročitala da se usljed infekcije Trihomonasom mogu javiti ti CIN-ovi, a ja sam je zaista dugo imala, bila je tvrdokorna i čak mislim da je nikad nisam uspjela potpuno izliječiti, mada moj ginekolog toj informaciji nije pridao nikakav značaj. Ali, hajde da vidimo šta će biti za taj HPV pa ću vam se javiti ponovo. Hvala na podršci i savjetima.

susjeda

[Vrh] Go down

Postaj by Anila 18/01/11, 07:01 pm

Uzmi si betadine.... one ce te malo "ocistit"
Anila
Anila

[Vrh] Go down

Postaj by susjeda 19/01/11, 10:34 am

Anila je napisao/la:Uzmi si betadine.... one ce te malo "ocistit"

Uzela bih to, ali prvo da vidim nalaz tog testa koji bi trebao doći za 10 dana, pa ako bude trebala opet kolposkopija i biopsija da ne onemogućim pregled tim vaginaletema, ne bih preživjela da moram dodatno čekati.
Nego, da ne znaš možda šta znači "oko v.u. nježna ZTOT veličine malog nokta", to mi je iz nalaza kolposkopije. Hvala ti unaprijed.

susjeda

[Vrh] Go down

Postaj by Anila 19/01/11, 11:45 am

stvarno ne znam
Anila
Anila

[Vrh] Go down

Postaj by vicky 20/01/11, 12:25 pm

evo da se i ja malo javim...............da budete u toku Very Happy
ugl. kod mene je na pai bio cin2 i test na hpv pozitivan.

usljedila je kolposkopija kod lj. dje je bilo dosta bijelog te kondilomi na forniksu i predviđala se konizacija.....ali se biopsija ipak vratila samo sa upalom.....

e sad novo je da je ponovljeni papa nakon biopsije potupuno uredan te je preostalo riješiti se samo ovih kondiloma na forniksu te jedne ranice na cerviksu i to spaljivanjem.
s obzirom na ono sto sam cula o lj. bila sam skepticna glede spaljivanja svega i svacega ali moja doktorica je kazala da se kondilomi duboko u forniksu mogu samo spaliti pa sam pristala to obaviti kod lj. prema meni su tamo bili dosta dragi a sve sam dosad zapravo radila kod kceri pa se nadam da ce i ovo proci u redu.
p.s. ima li netko ovdje inace iskustva s doktoricom??

vicky

Broj postova : 12

[Vrh] Go down

Postaj by Anila 20/01/11, 01:36 pm

Hej... nemam ja, al se naadam da je bolja nego on... Smile
Anila
Anila

[Vrh] Go down

Postaj by Otkačena 21/01/11, 10:02 pm

Da se i ja ispovjedim Smile,bila sam na zadnjoj krioterapiji i držite mi fige da bude uspješna.
Otkačena
Otkačena

Broj postova : 103

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content

Sponsored content

[Vrh] Go down

Stranica 35 / 39. Previous  1 ... 19 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39  Next

[Vrh]