Anila`s Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
AdWords
Gallery


CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 15 Empty
Podijeli na Fejsu
Podijeli
Keywords


CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

+40
HannaH888
kety
xyz
zelena
ANCI
shoebox_girl
Lili
susjeda
Natasa
taty19
dandy
vicky
noa
malena24
dena
Nina2
Lauraaa
katy
bubab047
Otkačena
sandra
NIKA
Jellle
cailler
una
mikicam
HAL3
sajnam
honey
Tena28
Lost
Ana
nika0406
seven
@ma-moon
Tashana
Mariza
june
Anila
Admin
44 posters

Stranica 15 / 39. Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 27 ... 39  Next

Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 15 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by Admin 12/02/10, 10:50 pm

Kao prvo: Pročitaj sve na našem forumu što je povezano sa time kako bi dobro razumjela što se, kada i zašto radi i da ubuduće znaš bolje razgovarati sa doktorima!
Kao drugo: Sramotno je da ti ni jedan od tih svih dr. nije uzeo uzorak za HPV test!!! PAPA TEST NE DOKAZUJE PRISUTNOST ILI NEPRISUTNOST HPV-a!!! To dokazuje samo HPV test!!!

Ovo što si napisala o kolposkopskim nalazima govori da su promjene uzele maha ali bez HPV testa nema svrhe ništa govoriti i raditi!
Admin
Admin

Broj postova : 1238
Join date : 03.12.2009

http://www.anilas.net

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 15 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by una 12/02/10, 11:08 pm

ok, hvala... sada se bacam na iščitavanje svih 14 stranica foruma - dosta je neznanja! thank you

una

Broj postova : 12
Join date : 12.02.2010

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 15 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by Admin 12/02/10, 11:10 pm

Nije pronađena veza između HPV-a i pobačaja, prijevremenog poroda, ili drugih komplikacija u trudnoći.

Također, rizik prijenosa virusa na dijete se smatra vrlo niskim.

Ako je trudnica pozitivna na testove za visoko-rizične tipove HPV-a povezane s rakom grlića maternice, liječnik će tijekom trudnoće pratiti promjene cervikalnog tkiva.

U nekih trudnica s HPV-om, promjene tkiva mogu se povećati tijekom trudnoće. Ako je moguće, liječnik će odgoditi liječenje, jer tretmani mogu dovesti do preranog poroda.

Ako trudnica ima genitalne bradavice, liječnik će nadzirati da li se bradavice povećavaju. Hormonska promjena tijekom trudnoće može uzrokovati množenje bradavica ili njihov rast. Ponekad bradavice mogu krvariti.

Ovisno o opsegu bradavica, liječnik liječenje može odgoditi do nakon poroda. Ali ako su bradavice toliko velike da bi mogle uzrokovati opstrukciju u vagini, možda će morati biti uklonjene prije porođaja.

Genitalne bradavice se mogu ukloniti kirurški, uz kemijsku obradu, ili bezbolnom električnom strujom.

HPV i Porođaj

Rizik od prijenosa HPV-a za dijete je vrlo nizak. Čak i ako djeca dobiju HPV virus, njihova tijela se obično sama očiste od virusa.

Više o tome ovdje: https://anilas.forumhr.com/hpv-humani-papiloma-virus-f21/hpv-i-trudnoa-t50.htm#365
Admin
Admin

Broj postova : 1238
Join date : 03.12.2009

http://www.anilas.net

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 15 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by mikicam 13/02/10, 05:41 pm

Anila je napisao/la:Mikicam...
Pitala si tamo Angel...ja ju znam zato sam ti odgovorila...
Ona je bila kod Ljubojevića u Zg isto kao i ja, njega bi ti i ja preporučila jer ipak mislim da najviše zna o tome i da bi ti i samom letz biopsijom uspio skinuti puno, jer meni je letz biopsijom skinuo CIS...... ali isto tako bilo bi super kad bi mogla po njega po drugo mišljenje, pa da vidiš..... ili na letz konizaciju.....
Proći če sve to nekako, vidjet ćeš sad si u sto muka ali polako, ni meni nije bilo lako i Tash to isto čeka...... ma svi smo nešt prošli....
Ali ako možeš probaj kod Ljube pa češ vidjet, on ti je u Ginodermi
Hvala ti Anila!Nisam znala da si isto tamo aktivna na forumu.Ma ovja ginekolog gdje sam trebala ici je na odmoru do srijede pa cu da ga sacekam..A sto se tice dolaska u Zagreb budem razmislila!Pozz..

mikicam

Broj postova : 7
Join date : 06.02.2010

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 15 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by mikicam 14/02/10, 02:14 pm

Tashana je napisao/la:Hej Mikicam! welcome
Vidjela sam na internetu da i u Sarajevu ima Poliklinika Sunce isto kao u Zagrebu. Da li znaš nekoga tko je bio tamo da ti kaže svoje mišljenje i iskustvo?
Hvala ti Tashana,znam za polikliniku ,cula sam da su preskupi..Konizacija kosta 700 eura..

mikicam

Broj postova : 7
Join date : 06.02.2010

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 15 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by Tashana 14/02/10, 08:50 pm

Ajoj, previše neeeee
Pričekaj svog doktora šta će ti reći, pa vidi i za put do Zagreba kako ti je Anila rekla. Javi nam
Tashana
Tashana
.
.

Broj postova : 1615
Join date : 02.01.2010
Age : 42

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 15 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by seven 15/02/10, 01:22 am

Drage moje Very Happy ! Evo i mene napokon. Bila sam na kolposkopiji. Vide se promjene kao neke sitne bijele točkice, ali dobra je vijest da nije puno toga zahvaćeno. Jedino me izluđuje što su mi u poliklinici opet radili papa test mrgud ,iako imam papu od 12 mjeseca prošle godine i ponovljeni nalaz u 1 mjesecu ove godine. Uglavnom, opet su me stavili na čekanje. Pitala sam za biopsiju, 18.02. idem po nalaz pa ću saznati kako i šta dalje. Hvala vam na podršci, ne znam kako ću bez svog kikića dok budem u bolnici zabrinut. Nekako se još uvijek nadam da bi se te promjene mogle otkloniti biopsijom i da ću izbjeći konizaciju frka me .
Javim kako je prošlo! Svima šaljem puse šaljem ti srce ! Držite se!
seven
seven

Broj postova : 23
Join date : 07.01.2010
Age : 40
Lokacija : Rijeka

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 15 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by cailler 15/02/10, 08:52 am

Evo i mene, nova sam ovdje......
Čitam Anilu i ostale cure, već više od 2 godine, nekad sam čekala njihove nalaze skupa sa njima.....nisam se uključivala, samo sam čitala...al evo, došlo vrijeme da vam se i ja pridružim.
Hvala Anila, na ovako lijepo složenoj stranici i na iscrpnim obješnjenjima, zaista su od velike pomoći.

cailler

Broj postova : 42
Join date : 15.02.2010

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 15 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by cailler 15/02/10, 09:14 am

Pa evo i moje priče.
Već 2 i pol godine cin 1. niskorizični hpv....nemam kondilome ni bradavice....na kolposkopiji, koju sam radila svakih 5 mj. ...ne vidi se ništa...neki dan, ponovo kolp. i papa.....moj doktor veli......ako papa ostane takav predlažem vam konizaciju, nije hitno, ali............ops...šok
Imam 45 god. rodila sam šta sam mislila roditi, trošim niskodozirane kont. pilule-3 god....na pitanje da li je cin od pilula- moj doktor ima blago cinični podsmjeh i odgovor ne.......pilula se ne mislim odreći, jer sam tamo negdje, poslije 40-te, počela fljusati između menstruacije, poremečaj hormona, promjene raspoloženja, nešto kao PMS i do 20-tak dana u mjesecu....nikad nisam znala kada ću dobiti, stalno je bilo iznenađenja, hodala sam s uloškom mjesecima.........s pilulama sam se preporodila.....i po meni , možda aktivirala hpv
Ne mogu reći, lijepo mi je objasnio postupak....zahvat s omčicom....nisam sigurna jel llez ili ono drugo šta Anila opisuje tamo pod konizacija....pošto se radi o paljenju, veli smrdi ko zagoreni ručak, ...predlaže narkozu od 20 minuta.....ostajem 2 sata i idem doma.....
I sad....vi ćete pitat....i šta hočeš?..........ukratko, hoću izbjeć struganje i paljenje po sebi, strah me, ...po meni tu fali još puno toga što nije pokušao.....

cailler

Broj postova : 42
Join date : 15.02.2010

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 15 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by cailler 15/02/10, 09:31 am

Ukratko, na ništa drugo ni ne mislim nego o tome...u zadnjih par dana sam progutala sve vaše stranice, sve sam to već prije čitala....al ovo vaše je savršeno......ukratko, ima osjećaj da što više čitam, sve sam mutavija,, jedva čekam da papa bude gotov......a taman i da je papa normalan, sada ću ga ponovo vratiti, koliko sam u frci i stresu.....
Krajem 2008. sam išla na svoju ruku napraviti tipizaciju u Modernu, jer sam željela biti sigurna da je nalaz od mog doktora točan.....od tada samo pape i kolposkopija....razmišljam da uzmem Albothyl vag. na svoju ruku...(moj doktor nije za to)....i dali HPV niskog riz. može preći u visoki rizik...?
Unaprijed svima hvala......pusa

cailler

Broj postova : 42
Join date : 15.02.2010

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 15 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by Anila 15/02/10, 04:20 pm

Cailler, draga moja..... šaljem ti srce
Ja ću ti dat savjet, a taj je, da ne ideš na nikakvu konizaciju, jer nemaš nikakve promjene a i niski HPV imaš, tako da je rezanje ili paljenje po meni skroz ne potrebno, a taj CIN1 je tebi možda došao jednostavno sa godinama, ali najbitnije je što ti ne radi nikakve probleme!!
Prema tome, čemu se dat palit k tome još i bez promjena, jedino ako nešto piše na nalazu kolposkopije (to mi napiši), onda čemo vidjeti, ali ovako, ma daj.... zašto bi išla na konizaciju?!
Narkoza?
Zašto?
Možda jedino da briseve napraviš jer cin ti može bit i od upale, ali od čega god da je, ako ti ne radi promjene i ne ide na gore, pusti ga, radi na imunitetu i smanji stres jer i samo razmišljanje o tome napravi svoje......
Vidjet ćemo sad tu papu, pa možda eventualno da napraviš letz biopsiju, sa ekskohleacijom endocerviksa - da vidimo što je dublje unutra- ali konizaciju, ne, nikako....
Nemoj se bojat, znam da si sad zbunjena i da je ovo što ja pišem drugačije od tvog dr, ali ti odlući...... Imamo tu dovoljno informacija po kojima možeš zakljućit da se u nešto kužimo, a i mene znaš......
Tako da, napiši mi ako što piše na nalazu kolposkopije i ako ti je rekao za koje promjene i nemoj se dat na konizaciju, nego eventualno na biopsiju.....
A što se tiće nekih vaginaleta ja bi na tvom mjestu možda uzela betadin vaginalete na bazi joda, tek toliko da se malo "očistiš" dolje ako je neka upalica u pitanju.
Smiri se mico.... vjeruj mi nemaš razloga za paniku......
Pusa
Anila
Anila

Broj postova : 3773
Join date : 04.12.2009
Lokacija : Daleko...

http://www.anilas.net

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 15 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by HAL3 15/02/10, 05:58 pm

mrgud u petak idem po nalaze biopsije. vampir
HAL3
HAL3

Broj postova : 459
Join date : 27.01.2010
Age : 48
Lokacija : Taman pred nosom

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 15 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by cailler 15/02/10, 07:58 pm

Hvala Anila
Znala sam da češ pitati za nalaz kolposkopije.....ma kakvi nalazi, ovdje ti je sve kompjuterizirano....on ima spravu kolposkop, ko mikroskop...maže to sa jodom (vidla sam tu na forumu da može i sa nečim drugim) rekao mi je da je jod, da može peči....i svaki puta kaže...zaista nema ništa....on to sebi upiše u komp. i to je to....nemam ja nikakve slike ni nalaz...nemam ni od pape...zato sam i išla u Modernu jer sam željela provjeriti., tada sam napravila i bris na klamidiju, tak za svaki slučaj........a vidjela sam da spominjete nalaze i slike kolposkopije....
Ovaj put kada sam radila papu, rekao je da će duboko po kanalu postrugati, i da će jače postrugati, da vidimo šta će pokazati papa....i zbilja sam osjetila, .....štapiće umaće u neku posudicu sa nekom tekučinom, promučka i onda štapiće baci......čitala sam negdje, možda i tu, neznam više, da je to novi način uzimanja pape....
Ne sumnjam ja u njegovu točnost nalaza, nego, oni bi ti ovdje sve operirali i rezali......ne samo u ginekologiji, nego opčenito u medicini.....ma cure moje.....naši su doktori zakon, koliko su stručni, a rade sa ničim....kad bi oni imali tehniku i lovu kakva je vani....pa gdje bi im bio kraj? Bar ja tak mislim.....

cailler

Broj postova : 42
Join date : 15.02.2010

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 15 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by Tashana 15/02/10, 08:18 pm

Curke, još jedno pitanjce! Na papiriću koji sam dobila popis kaj mi sve treba za odlazak u bolnicu je da moram i kod anesteziologa. Da li mi možete reći dal se moram naručiti za njega ili samo dođem?
Tashana
Tashana
.
.

Broj postova : 1615
Join date : 02.01.2010
Age : 42

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 15 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by HAL3 15/02/10, 08:37 pm

Tash, mislim da se moraš naručivati. Znaš kako je to kod nas - za sve se naručiti Mad Ali najbolje ti je da nazoveš pa pitaš
HAL3
HAL3

Broj postova : 459
Join date : 27.01.2010
Age : 48
Lokacija : Taman pred nosom

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 15 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by Tashana 15/02/10, 08:39 pm

Mislim da M mora vezicu malo nazvati ... Smile
Tashana
Tashana
.
.

Broj postova : 1615
Join date : 02.01.2010
Age : 42

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 15 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by cailler 15/02/10, 08:40 pm

uh, cure moje, napisala sam još cijelu litaniju i kad sam slala sve mi je pobrisalo....valjda sam predugo pisala....
...sutra ću ponovo..
Pusa svima

cailler

Broj postova : 42
Join date : 15.02.2010

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 15 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by HAL3 15/02/10, 08:42 pm

cailler, ne odustaj!! Very Happy Rascjepkaj se na nekoliko postova, pa valjda ćeš uspjeti poslati litaniju u nastavcima skačem i plješčem
HAL3
HAL3

Broj postova : 459
Join date : 27.01.2010
Age : 48
Lokacija : Taman pred nosom

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 15 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by Tashana 15/02/10, 08:43 pm

cailler, tako napravi kak je hal rekla Very Happy
Tashana
Tashana
.
.

Broj postova : 1615
Join date : 02.01.2010
Age : 42

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 15 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by Jellle 15/02/10, 09:24 pm

Pozdrav.evo još jedne hpv-ovke zabrinut
meni je u 10 mj.2009 papa pokazao cis.Nakon toga kolposkopija gdje mi je gin.rekla da je malo područje zahvačeno.Krajem 11 mj.biopsija i rezultat iste cin3 (ah dobroj je barem nije cis).dva mjeseca nakon biopsije kontrolni papa, i opet cin3.
Ginekologica mi je svajetovala da pričekamo još 3 mj.da ponovimo papu jer kao pape nakon biopsije mogu biti lažne.Da do tada intenzivno radim na imunitetu pa ako taj papa ne bude dobar čeka me konizacija.U međuvremenu ču napraviti kolposkopiju (prekosutra).Eventualno da ona bude jako loša odmah će me poslati na konizaciju ali rekla je da obzirom na predhodnu kolposkopiju ne očekuje loš nalaz.
Jellle
Jellle

Broj postova : 370
Join date : 15.02.2010
Age : 39

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 15 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by Jellle 15/02/10, 09:28 pm

Nadam se samo da mi se u ovih tri mjeseca nece stanje pogoršati.Da se ne zeznem jer sam toliko čekala.
Kljukam se sa beta glukanom, call defensom (nekim vitaminima),Folnom i još jednim biljnim pripravkom.Ako mi to sve ne pomogne onda ništa neće i ne gine mi u 5 mj.konizacija.
Jellle
Jellle

Broj postova : 370
Join date : 15.02.2010
Age : 39

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 15 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by Admin 15/02/10, 09:34 pm

Pozdrav Jelle i dobrodošla! welcome
Ovo što si za sada napisala, zvuči kao da imaš dobru dr.! Ne žuri sa konizacijom i radi pretrage koje treba!
Nisi napisala jel visoko-rizični HPV u pitanju!
Stanje ti se ne može nešto značajno pogoršati u tako kratkom periodu a dali se može poboljšati...ovisi o HPV-u !?
Admin
Admin

Broj postova : 1238
Join date : 03.12.2009

http://www.anilas.net

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 15 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by nika0406 15/02/10, 09:41 pm

Tashana je napisao/la:Curke, još jedno pitanjce! Na papiriću koji sam dobila popis kaj mi sve treba za odlazak u bolnicu je da moram i kod anesteziologa. Da li mi možete reći dal se moram naručiti za njega ili samo dođem?
Ja sam bila 2 dana prije nego što sam ostala u bolnici kod anesteziologa s time da kod njega ideš zadnje dakle kad prikupiš sve ostale papire sa popisa,onda ti ona tam nekaj ispituje i kod nje moraš ponovno pri prijemu u bolnicu(znači dođeš tam na odjel,predaš papire i onda te oni pošalji ili isti ili na sam dan prije op) tak sam ja išla.
nika0406
nika0406
.
.

Broj postova : 2127
Join date : 09.01.2010
Age : 40

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 15 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by Jellle 15/02/10, 09:46 pm

da, nažalost je visokorizični.Tip 16.
zaboravila sam napisati da sam u međuvremenu tj. odmah nakon prve loše pape napravila tipizaciju.
i ja sam baš zadovoljna s ginekologicom, uljeva mi povjerenje,sve mi lijepo obajsni ali ju bome i skuuuupo plaćam.
Jellle
Jellle

Broj postova : 370
Join date : 15.02.2010
Age : 39

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 15 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by Jellle 15/02/10, 09:50 pm

Danas je dragi bio na peniskopiji i nema niš.Nema hpv-a kod njega. juhuhuu. Ali dr. je rekla da dođe još jednom za mjesec dana na kontrolu jer je ovo 99% sigurno.
Jellle
Jellle

Broj postova : 370
Join date : 15.02.2010
Age : 39

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 15 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 15 / 39. Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 27 ... 39  Next

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.