Anila`s Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
AdWords
Gallery


CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 14 Empty
Podijeli na Fejsu
Podijeli
Keywords


CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

+40
HannaH888
kety
xyz
zelena
ANCI
shoebox_girl
Lili
susjeda
Natasa
taty19
dandy
vicky
noa
malena24
dena
Nina2
Lauraaa
katy
bubab047
Otkačena
sandra
NIKA
Jellle
cailler
una
mikicam
HAL3
sajnam
honey
Tena28
Lost
Ana
nika0406
seven
@ma-moon
Tashana
Mariza
june
Anila
Admin
44 posters

Stranica 14 / 39. Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 26 ... 39  Next

Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 14 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by Admin 11/02/10, 08:23 pm

Kod tebe se HPV baš zainatio i ne popušta! S obzirom da promjene idu prema goremu ne gine ti neki kirurški tretman. Jedino što bi trebala razmisliti dali se odlučiti za klasičnu ili LETZ konizaciju. Ako pretpostavimo da ovo CIN1, CIN2, CIN3 znači da su uzeta i pregledana tri komadića tkiva i da su na sva tri različiti stupnjevi promjena. Po tome bi se moglo zaključiti da promjene ne zahvačaju šire područje i možda bi se i LETZ metodom uklonile promjene. Za to ti treba dobar ginekolog koji ima iskustva i koji bi pod kolposkopom mogao procijeniti dali se može to riješiti LETZ-om, naravno uz tvoje nalaze.
A dali ti je rađena kolposkopija kod biopsije i dali imaš nalaz kolposkopije? Ako imaš napiši nam ga!
I ne znam dali imamo koju curu iz Sarajeva baš da razmislim
Admin
Admin

Broj postova : 1238
Join date : 03.12.2009

http://www.anilas.net

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 14 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by Admin 11/02/10, 08:44 pm

Hej Lost, javi se! Šta je sa tobom, napravila HPV test?
Admin
Admin

Broj postova : 1238
Join date : 03.12.2009

http://www.anilas.net

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 14 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by mikicam 11/02/10, 10:24 pm

ovako pise na nalazu biopsije-kolp.ectopia permagna.
Ma znam da mi treba dobar ginekolog ali takvih je jako malo
tako da neznam sta me caka kad odem na operaciju.Nadam se najboljem: )

mikicam

Broj postova : 7
Join date : 06.02.2010

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 14 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by nika0406 11/02/10, 10:33 pm

Ma sve će biti dobro budeš vidla,optimizam je najvažniji.....
nika0406
nika0406
.
.

Broj postova : 2127
Join date : 09.01.2010
Age : 40

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 14 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by Anila 11/02/10, 10:39 pm

Ektopij je kolposkopski pojam i odnosi se na eritroplakiju.Eritroplakija doslovno znači "crvena mrlja",a prije se često krivo opisivala kao "ranica".Takvu promjenu(veču ili manju) ima skoro 50 % žena,a predstavlja sluznicu koja pokriva kanal vrata maternice i koja se prirođeno ili pod raznim okolnostima(porod,upala,korištenje oralnih kontracepcijskih sredstava) prebacila oko vanjskog ušća cervikalnog kanala i izgleda kao crvena mrlja(eritroplakija).To područje ovisno o veličini i u dodiru sa sekretom rodnice luči alkalnu sluz koja može biti obilna i kao takva mjenja pH rodnice što je čini osjetljivom na infekciju . Infekcija dalje podržava eritroplakiju i krug se tako zatvara.Stoga kod žena sa eritoplakijom imamo češće infekcije spolnog sustava. Ovisno o kliničkom nalazu korisno bi bilo napraviti mikrobiološke obriske cerviksa(vrata maternice) na aerobne i anaerobne bakterije,mikoplazmu,i klamidiju-digene testom.Na mjestu eritroplakije se obično nalazi i područje koje opisujemo kao "transformacijusku zonu" tj. mjesto zamjene cilindričnog epitela (koji luči sluz) sa pločastim .Ta zona može biti veča ili manja, a to je i područje u koje ulazi humani papiloma virus-HPV.
Napravi briseve DNK PCR metodom, ako kod vas nitko tako ne radi, dođi u Zg, jer biopsija je u tvom slućaju baš čudna, ranicu imaš, ali i HPV tako da .... ma baš je sve čudno, ne znam, ali mislim da ti nebi škodilo drugo mišljenje.
Po meni, taj bilo koji cin je mogao nastat i radi upale nevezano za HPV, a preporučila bi ti obavezno te briseve, ponovno testiranje na HPV i LETZ biopsiju u Zagrebu, ja se nebi sa takvim nalazom dala rezat. welcome


Zadnja promjena: Anila; 12/02/10, 02:24 pm; ukupno mijenjano 1 put.
Anila
Anila

Broj postova : 3773
Join date : 04.12.2009
Lokacija : Daleko...

http://www.anilas.net

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 14 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by Tashana 11/02/10, 10:49 pm

Hej Mikicam! welcome
Vidjela sam na internetu da i u Sarajevu ima Poliklinika Sunce isto kao u Zagrebu. Da li znaš nekoga tko je bio tamo da ti kaže svoje mišljenje i iskustvo?
Tashana
Tashana
.
.

Broj postova : 1615
Join date : 02.01.2010
Age : 42

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 14 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by Admin 11/02/10, 11:26 pm

Mikica, dali imaš nalaz kolposkopije?
Admin
Admin

Broj postova : 1238
Join date : 03.12.2009

http://www.anilas.net

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 14 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by Anila 11/02/10, 11:29 pm

Admin je napisao/la:Mikica, dali imaš nalaz kolposkopije?
ectopia permagna.
Anila
Anila

Broj postova : 3773
Join date : 04.12.2009
Lokacija : Daleko...

http://www.anilas.net

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 14 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by Admin 11/02/10, 11:37 pm

To mi baš ne zvuči kao nalaz kolposkopije! Nema nikakvog opisa! I već sam tražio taj izraz "ectopia permagna" i ne postoji kao takav na cijelom internetu!
Admin
Admin

Broj postova : 1238
Join date : 03.12.2009

http://www.anilas.net

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 14 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by Anila 11/02/10, 11:44 pm

To je kolposkopski pojam, ali ovo je na latinskom, na hrvatskom je to ektopij.....
Anila
Anila

Broj postova : 3773
Join date : 04.12.2009
Lokacija : Daleko...

http://www.anilas.net

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 14 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by Admin 12/02/10, 12:05 am

Ectopia da ali ectopia premagna...!?
Admin
Admin

Broj postova : 1238
Join date : 03.12.2009

http://www.anilas.net

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 14 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by mikicam 12/02/10, 12:22 am

Samo to pise!Ma neznam vise sta da mislim glava mi puca,danima sam na netu trazim neko realno objasnjenje ali ovi nalazi su tako cudni...Sutra idem privatnom lijecniku pa cu da vidim sta ce on reci..Hvala na brzim odgovorima ...Pozdrav!

mikicam

Broj postova : 7
Join date : 06.02.2010

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 14 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by Admin 12/02/10, 12:27 am

Nadam se da si se dovoljno informirala o tome svemu jer to ti je jako važno kad ideš kod doktora! Da on vidi da se ti nešto razumiješ u to! Onda te neće probati zeznuti (ako je možda sklon tome) a i onda će ti lakše objasniti kakva je tvoja situacija!
Javi nam se sutra da čujemo šta kaže privatnik!
Admin
Admin

Broj postova : 1238
Join date : 03.12.2009

http://www.anilas.net

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 14 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by Anila 12/02/10, 02:29 pm

Mikicam...
Pitala si tamo Angel...ja ju znam zato sam ti odgovorila...
Ona je bila kod Ljubojevića u Zg isto kao i ja, njega bi ti i ja preporučila jer ipak mislim da najviše zna o tome i da bi ti i samom letz biopsijom uspio skinuti puno, jer meni je letz biopsijom skinuo CIS...... ali isto tako bilo bi super kad bi mogla po njega po drugo mišljenje, pa da vidiš..... ili na letz konizaciju.....
Proći če sve to nekako, vidjet ćeš sad si u sto muka ali polako, ni meni nije bilo lako i Tash to isto čeka...... ma svi smo nešt prošli....
Ali ako možeš probaj kod Ljube pa češ vidjet, on ti je u Ginodermi
Anila
Anila

Broj postova : 3773
Join date : 04.12.2009
Lokacija : Daleko...

http://www.anilas.net

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 14 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by Anila 12/02/10, 02:59 pm

Dragi moji..... hahahaaaaaaaaa, ja obavila papa test i ultrazvuk i mučenje prstima..... Shocked
Ali dragi moji..... ja imala "boli glava " tretman! Very Happy
Neću detalje ali radi toga što se kužim u ovo i što radim neke određene stvari papa mi je napravljen onako kako treba, razmazan na 9 stakalca pred menom i nalaz mi je gotov za 10 dana, a ne mjesec i pol...., uvz je ok, dobila betadine da se malo "očistim" i nakon menge canesten ..... u slučaju da bude neka upala......

Vjerujte mi još jednom, jako me boljelo jer kažem ( neću u detalje ali pretraga je bila "bomba"), ali samo se informirajte da oni znaju da Vi znate i samo naprijed, nikakve zezancije..... Laughing
Anila
Anila

Broj postova : 3773
Join date : 04.12.2009
Lokacija : Daleko...

http://www.anilas.net

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 14 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by Anila 12/02/10, 03:01 pm

A sad čekanje i čekanje i čekanje..... Admin molim odbrojavanje.... affraid
Anila
Anila

Broj postova : 3773
Join date : 04.12.2009
Lokacija : Daleko...

http://www.anilas.net

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 14 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by Tashana 12/02/10, 03:22 pm

Nadam se da će ti brzo proći dani do nalaza
prijatelji
Tashana
Tashana
.
.

Broj postova : 1615
Join date : 02.01.2010
Age : 42

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 14 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by @ma-moon 12/02/10, 07:52 pm

Anila je napisao/la:A sad čekanje i čekanje i čekanje..... Admin molim odbrojavanje.... affraid
čekamo svi s tobom...to je nekad i najgori dio..jelda?ma bit će sve o.k.nakon kiše uvijek dodje sunce. sretan
@ma-moon
@ma-moon
.
.

Broj postova : 997
Join date : 15.12.2009

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 14 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by una 12/02/10, 08:00 pm

pozdrav svima... moja je situacija ovakva: 2001. god. cin 1 i hpv, nakon terapije - godinama pape ok. 2007. rodila sina srce lupa i zaboravila (zanemarila) i pape i kontrole... sve do 2009. Nova trudnoća, radost, i onda papa nalaz cin3, bez hpv-a, ureaplasma veća od 10(4)... od tada sam prošla hrpu doktora od osijeka do zagreba, svašta su mi prognozirali (od toga da ni trudnoću neću izgurati), ali eto ja sam u 34 tjednu trudnoće, cin 3 je tu, ureaplasma je jača od antibiotika, kolposkopija u trudnoći pokazala progresiju, dr. mi zakazao letz biopsiju 6 tjedana nakon poroda - bez objašnjenja, tapkala sam u mraku, sama nailazila na informacije. Strah me onoga što dolazi... beba, biopsija, hodanje po doktorima, iščekivanje...

una

Broj postova : 12
Join date : 12.02.2010

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 14 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by Anila 12/02/10, 08:35 pm

welcome Una
Prvo žao mi je što i ti imaš takvih problema, ali gledaj to sa vedrije strane ipak češ trudnoču iznjet do kraja....
Sad bi te molila samo da mi napišeš dali si radila genotipizaciju na HPV il ti to samo na papi pokazuje sumnju?
I dali su te poslali na briseve DNK PCR metodom ili preko socijalnog?
Molim te te dvije stvari, ali ovako štur bez njih ču samo reći da ukoliko te se ureaplasma neda onda ti je cin od nje, tako da je to dobro, ali napiši mi ovo da bolje znam.....
Anila
Anila

Broj postova : 3773
Join date : 04.12.2009
Lokacija : Daleko...

http://www.anilas.net

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 14 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by Admin 12/02/10, 09:28 pm

Dobro nam došla Una, nažalost sa problemom!
Htio bih dodati da trudnoća može na CIN-ove (kao i na sve drugo) svakako utjecati. Nekada u trudnoći dolazi do regresije a nekada do progresije. Tako da prije svega treba proći trudnoća a onda ponovno na pretrage. Nisi nam napisala kada si radila zadnji PAPA test ili biopsiju!?
Možemo pretpostaviti da je doktor pod kolposkopijom procijenio i pretpostavio da su promjene zahvatile veći dio tkiva i da neće doći do značajnijeg povlačenja promjena pa bi preskočio PAPU i odmah radio LETZ biopsiju. Takva odluka se može podržati jer će ti se tako skratiti liječenje jer nećeš načekivati nalaze i čekati razmake između pretraga a on će prije LETZ-a opet napraviti kolposkopiju i vidjeti ako se stanje poboljšalo nakon trudnoće! Ali to bi bilo u redu kada bi ti imala HPV! Ako stvarno nemaš HPV (moraš nam napisati dali si radila test na HPV kao što je Anila pitala) onda LETZ biopsija ne dolazi u obzir jer onda je ureaplasma vjerojatno glavni krivac za promjene na cerviksu koje pod kolposkopom mogu izgledati puno lošije nego je stvarno stanje ispod površine. Onda bi nakon trudnoće trebala na kolposkopiju i po potrebi običnu biopsiju da se vidi kakvo je stvarno stanje!
Admin
Admin

Broj postova : 1238
Join date : 03.12.2009

http://www.anilas.net

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 14 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by una 12/02/10, 10:40 pm

Ne mogu vjerovati da konačno RAZGOVARAM s nekim o ovome... do sada su svi moji pokušaji završavali ili bez odgovora ili sa jako škrtim odgovorima (mislim na doktore, naravno!) U trudnoći sam radila dvije pape, jedna na početku trudnoće i druga 29.10.09. Briseve preko socijalnog, nisam radila genotipizaciju na hpv već su oba papa testa bila negativna na hpv. Radila sam 3 kolposkopije tijekom trudnoće: prve dvije isti nalaz (koji većim dijelom ne razumijam, nešto kao - vidljiva s-k granica, oko kanala široki ektropij na čijoj se periferiji nalazi acidobijeli epitel s mozaikom, slične promjene i na stražnjoj strani, kondilom, u forniksima debeli acidobijeli epitel), a onda 13.1. nalaz u progresiji. Jedan privatni gin. prvo bi mi radio papu 6 tjedana nakon poroda, drugi privatni dr. kolposkopiju i letz biopsiju.

una

Broj postova : 12
Join date : 12.02.2010

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 14 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by Tashana 12/02/10, 10:45 pm

Una welcome .
Moje je mišljenje da prvo napraviš papu poslije poroda, a onda po potrebi kolposkopiju i biopsiju. Poslušaj savjete Anile i Admina, oni će ti najbolje reći. A za malo opuštanja svrati nam do chata Smile
Tashana
Tashana
.
.

Broj postova : 1615
Join date : 02.01.2010
Age : 42

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 14 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by Anila 12/02/10, 10:49 pm

Ok mačko, ovako, znaći po kolposkopiji ti se kuže promjene i ima ih dosta i svugdje, ali radi trudnoče i ove ureaplasme trebaš napravit briseve DNK PCR metodom, i to odmah!
Čudi me da ti to nisu radili, tj uputili te na to, a radi one sumnje na HPV trebala bi i genotipizaciju.
E sad ovako, tebi uz to dvoje papa ne treba nego nakon poroda odi na kolposkopiju+ LETZ biopsiju jer su ti promjene dolje jako raštrkane ali nisu velike i ukoliko ti se pokaže HPV negativan, dobro ti se piše ali i ako bude pozitivan sa LETZ biopsijom ti se može dosta toga skinuti.
Ukoliko nisi pri novcima, moja preporuka ti je da si uzmeš u ljekarnij DALACIN V vaginalnu kremu koja bi mogla pomoći kod ureaplasme i da definitivno odeš nakon poroda na biopsiju...
Nije ništa strašno, a treba ti, dobit češ pikicu dolje i ništa nečeš osjetit a znat čemo koja je prava situacija.....
Anila
Anila

Broj postova : 3773
Join date : 04.12.2009
Lokacija : Daleko...

http://www.anilas.net

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 14 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by una 12/02/10, 10:49 pm

I hvala na dorodošlici i što tako brzo reagirate... ja sam stvarno sretna što sam "nabasala" na ovaj forum Smile

una

Broj postova : 12
Join date : 12.02.2010

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 14 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 14 / 39. Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 26 ... 39  Next

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.