Anila`s Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
AdWords
Gallery


Svaka deseta beba u svijetu se rodi prerano Empty
Podijeli na Fejsu
Podijeli
Keywords


Svaka deseta beba u svijetu se rodi prerano

3 posters

Go down

Svaka deseta beba u svijetu se rodi prerano Empty Svaka deseta beba u svijetu se rodi prerano

Postaj by Anila 21/01/10, 10:35 pm

bebać

Podaci Svjetske zdravstvene organizacije (WHO) pokazuju kako se 10% od 130 milijuna beba rođenih svake godine rodi prerano, uglanom u siromašnijim zemljama.
Ipak, u posljednjih 20 godina se bilježi i veliki porast prerano rođenih beba u razvijenim zemljama Sjeverne Amerike i Europe.

85% poroda prije 37. tjedna trudnoće se događa u Aziji (70 milijuna godišnje) i Africi (40 milijuna godišnje).

Najmanji udio broja prerano rođenih beba je u Europi (6,2%), a najveći u Africi (gotovo 12%).

Podaci pokazuju i kako bebe koje su nakon 32 tjedna trudnoće rođene u Europi imaju jednake izglede za preživljavanje kao i bebe rođene nakon 37 tjedana, dok takve bebe u Africi vrlo rijetko prežive prvih nekoliko dana nakon poroda.

Ipak, u posljednjih 20 godina se bilježi i veliki porast prerano rođenih beba u razvijenim zemljama Sjeverne Amerike i Europe.

85% poroda prije 37. tjedna trudnoće se događa u Aziji (70 milijuna godišnje) i Africi (40 milijuna godišnje).

Najmanji udio broja prerano rođenih beba je u Europi (6,2%), a najveći u Africi (gotovo 12%).

Podaci pokazuju i kako bebe koje su nakon 32 tjedna trudnoće rođene u Europi imaju jednake izglede za preživljavanje kao i bebe rođene nakon 37 tjedana, dok takve bebe u Africi vrlo rijetko prežive prvih nekoliko dana nakon poroda.


Ipak, u posljednjih 20 godina se bilježi i veliki porast prerano rođenih beba u razvijenim zemljama Sjeverne Amerike i Europe.

85% poroda prije 37. tjedna trudnoće se događa u Aziji (70 milijuna godišnje) i Africi (40 milijuna godišnje).

Najmanji udio broja prerano rođenih beba je u Europi (6,2%), a najveći u Africi (gotovo 12%).

Podaci pokazuju i kako bebe koje su nakon 32 tjedna trudnoće rođene u Europi imaju jednake izglede za preživljavanje kao i bebe rođene nakon 37 tjedana, dok takve bebe u Africi vrlo rijetko prežive prvih nekoliko dana nakon poroda.


Ipak, u posljednjih 20 godina se bilježi i veliki porast prerano rođenih beba u razvijenim zemljama Sjeverne Amerike i Europe.

85% poroda prije 37. tjedna trudnoće se događa u Aziji (70 milijuna godišnje) i Africi (40 milijuna godišnje).

Najmanji udio broja prerano rođenih beba je u Europi (6,2%), a najveći u Africi (gotovo 12%).

Podaci pokazuju i kako bebe koje su nakon 32 tjedna trudnoće rođene u Europi imaju jednake izglede za preživljavanje kao i bebe rođene nakon 37 tjedana, dok takve bebe u Africi vrlo rijetko prežive prvih nekoliko dana nakon poroda.


Depresija povezana s preranim porodom.........................

Žene kod kojih su prije trudnoće bili prisutni simptomi depresije imaju veći rizik da će prerano roditi, upozoravaju američki znanstvenici s University of Washington.
Nalaze studije u kojoj je sudjelovalo 555 trudnica prosječne dobi 24 godine je objavio Journal of Women's Health.
Utvrđeno je da je od simptoma depresije prije trudnoće patilo 7,2% žena te da su zbog toga imale prosječno dvostruko veće izglede za prerani porod.
Prisutnost simptoma depresije i učestalost preranih poroda je bila još izraženija kod ispitanica afroameričkog podrijetla, bez obzira na poznate faktore rizika poput povećane tjelesne mase i sociodemografskih čimbenika.


Folna kiselina u prevenciji preranih poroda.................

Dodatni unos folne kiseline najmanje godinu dana prije začeća može prepoloviti izglede za prerani porod, objavili su znanstvenici s University of Texas.
Pokazalo se i kako uzimanje dodatne folne kiseline (poznate i kao vitamin B9) nije povezano s povećanim rizikom za komplikacije u trudnoći, piše znanstveni časopis PLoS Medicine.
Podaci prikupljeni u SAD pokazuju kako se 12% beba rađa prije 37. tjedna trudnoće, te im stoga prijete veći izgledi za poteškoće s disanjem, smanjenu sposobnost učenja i otežani opći razvoj.
Novi nalazi su prikupljeni od gotovo 35000 trudnica.


Glazba pomaže prerano rođenim bebama...............

Istraživanje provedeno u kanadskim bolnicama pokazuje kako puštanje glazbe prerano rođenima bebama može ubrzati njihov rast i razvoj.
Znanstveni časopis Archives of Disease in Childhood je objavio kako prerano rođene bebe kojima je reproducirana glazba brže dobivaju na tjelesnoj masi, a zabilježeno je i smanjenje bola te kvalitetnije hranjenje beba.
Glazba je bila povezana i s općim smirenjem kod beba, ali i poboljšanjima u funkciji srca i pluća, pišu istraživači s University of Alberta.
Rezultati novog istraživanja su utemeljeni na analizi 9 ranije provedenih studija.

bebać
Anila
Anila

Broj postova : 3773
Join date : 04.12.2009
Lokacija : Daleko...

http://www.anilas.net

[Vrh] Go down

Svaka deseta beba u svijetu se rodi prerano Empty Re: Svaka deseta beba u svijetu se rodi prerano

Postaj by nika0406 24/01/10, 12:16 am

i moja se rodila 3tj ranije,imala je 2670 i dugaćka 51
nika0406
nika0406
.
.

Broj postova : 2127
Join date : 09.01.2010
Age : 40

[Vrh] Go down

Svaka deseta beba u svijetu se rodi prerano Empty Re: Svaka deseta beba u svijetu se rodi prerano

Postaj by Anila 24/01/10, 12:23 am

Nika ti se sad več stvarno šališ!!!!!!!!!??????????
Pa i moj se rodio u 36 tjednu, imao 1920......
ajme pa mi smo blizankinje po SVEMU!!!!!!!!!!!!!!!!

Laughing
Anila
Anila

Broj postova : 3773
Join date : 04.12.2009
Lokacija : Daleko...

http://www.anilas.net

[Vrh] Go down

Svaka deseta beba u svijetu se rodi prerano Empty Re: Svaka deseta beba u svijetu se rodi prerano

Postaj by nika0406 24/01/10, 12:34 am

Vidiš, vidiš,imamo mi puuuuuuuuuuuuuno toga zajedničkog
nika0406
nika0406
.
.

Broj postova : 2127
Join date : 09.01.2010
Age : 40

[Vrh] Go down

Svaka deseta beba u svijetu se rodi prerano Empty Re: Svaka deseta beba u svijetu se rodi prerano

Postaj by Tashana 24/01/10, 05:46 pm

evo da vam se priključim i moj se rodio u 36.tjednu
imao je 2650 i 49 cm
a sad je skoro veći od svojih vršnjaka.. Laughing
lijepo mi je napredovao, iako je na početku dosta kasnio sa svime zbog svih popratnih sranja koja je imao kad se rodio DA !
Tashana
Tashana
.
.

Broj postova : 1615
Join date : 02.01.2010
Age : 42

[Vrh] Go down

Svaka deseta beba u svijetu se rodi prerano Empty Re: Svaka deseta beba u svijetu se rodi prerano

Postaj by Anila 24/01/10, 06:19 pm

Mislim da svi ti klinci koji su kao "slabiji" kad narastu prešišaju sve svoje vršnjake po svemu...
Anila
Anila

Broj postova : 3773
Join date : 04.12.2009
Lokacija : Daleko...

http://www.anilas.net

[Vrh] Go down

Svaka deseta beba u svijetu se rodi prerano Empty Re: Svaka deseta beba u svijetu se rodi prerano

Postaj by Tashana 24/01/10, 06:23 pm

Istina!! Evo moja susjeda je rodila mjesec nakon mene u roku i njen mali je imao skoro 4 kg i 54 cm. Moj ga šiša i u visini i težini sada. A svi vele da je to zato kaj se moj rodio prije njega Shocked
Tashana
Tashana
.
.

Broj postova : 1615
Join date : 02.01.2010
Age : 42

[Vrh] Go down

Svaka deseta beba u svijetu se rodi prerano Empty Re: Svaka deseta beba u svijetu se rodi prerano

Postaj by Anila 25/01/10, 10:30 pm

Ima istine u tome, znaš ti maleni ako se izbore kad se rode.... ma sve če uspijet! Smile
Anila
Anila

Broj postova : 3773
Join date : 04.12.2009
Lokacija : Daleko...

http://www.anilas.net

[Vrh] Go down

Svaka deseta beba u svijetu se rodi prerano Empty Re: Svaka deseta beba u svijetu se rodi prerano

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.