Anila`s Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
AdWords
Gallery


CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 37 Empty
Podijeli na Fejsu
Podijeli
Keywords


CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

+40
HannaH888
kety
xyz
zelena
ANCI
shoebox_girl
Lili
susjeda
Natasa
taty19
dandy
vicky
noa
malena24
dena
Nina2
Lauraaa
katy
bubab047
Otkačena
sandra
NIKA
Jellle
cailler
una
mikicam
HAL3
sajnam
honey
Tena28
Lost
Ana
nika0406
seven
@ma-moon
Tashana
Mariza
june
Anila
Admin
44 posters

Stranica 37 / 39. Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39  Next

Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 37 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by shoebox_girl 01/07/11, 06:37 pm

Bok svima, ja sam nova na ovom forumu...htjela bi cuti vase misljenje vezano za moju pricu...

Prije god dana tocno Papa test je bio ASC-US (kolposkopija abnormalna, punktacije i AW epitel), u 9mj. radjeni brisevi HPV nije izoliran (vjerojatno bilo lazno negativno), Klamidija i Ureaplasma pozitivne, nakon terapije negativne... Papa u 1 mj. Upala i HPV? (bez abnormalnosti stanica); Papa sad prije 15 dana CIN 1 i HPV promjene...vise mi je puna kapa povlacenja s Papa test nalazima...ugl danas sam bila kod ginekologa opet na kolposkopiji i opet ista prica blagi mozaik, AW epitel, mali dio velicine kovanice od 20lipa se ne oboji onim crnim...

Dr je preporucio lletz...ja sam prihvatila, ici cu u 9 mj... po meni je bolje to nego cekat da naraste u cin 2 pa onda radit lletz, sto vi mislite?

shoebox_girl

Broj postova : 1
Join date : 01.07.2011

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 37 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by Otkačena 02/07/11, 05:35 pm

Anila je napisao/la:
eto ja danas dobila papu..... opet hvala Bogu sve u redu..... DA !
.

Bravo!!! skačem i plješčem skačem i plješčem skačem i plješčem
Otkačena
Otkačena

Broj postova : 103
Join date : 23.03.2010
Age : 53
Lokacija : Dalmacija

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 37 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by Anila 06/07/11, 11:00 am

shoebox_girl je napisao/la:Bok svima, ja sam nova na ovom forumu...htjela bi cuti vase misljenje vezano za moju pricu...

Prije god dana tocno Papa test je bio ASC-US (kolposkopija abnormalna, punktacije i AW epitel), u 9mj. radjeni brisevi HPV nije izoliran (vjerojatno bilo lazno negativno), Klamidija i Ureaplasma pozitivne, nakon terapije negativne... Papa u 1 mj. Upala i HPV? (bez abnormalnosti stanica); Papa sad prije 15 dana CIN 1 i HPV promjene...vise mi je puna kapa povlacenja s Papa test nalazima...ugl danas sam bila kod ginekologa opet na kolposkopiji i opet ista prica blagi mozaik, AW epitel, mali dio velicine kovanice od 20lipa se ne oboji onim crnim...

Dr je preporucio lletz...ja sam prihvatila, ici cu u 9 mj... po meni je bolje to nego cekat da naraste u cin 2 pa onda radit lletz, sto vi mislite?

Pozdrav....
Ja bih prvo na punch biopsiju- obicnu..... da se vidi taj dio što pokazuje.. jel ako odeš na letz, nece ti sve skinut, spalit ce te..... pa cak i da ti rubovi ostanu cisti, neces znat sto je ispod toga..... nemoj se odmah davat palit!
Mislim ti odluci, ali eto, ja mislim da je bolje otic na biopsijicu pa ako se pokaze cin 1 ili 2, jos jednom na test za hpv ( ako bude pozitivan), onda na letz konizaciju, a ne letz biopsiju!
Tako ces samo jednom bit paljena a dobit ces 100°% bolji rezultat!
Anila
Anila

Broj postova : 3773
Join date : 04.12.2009
Lokacija : Daleko...

http://www.anilas.net

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 37 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by Otkačena 06/07/11, 11:38 pm

Potpisujem Anilino!
Otkačena
Otkačena

Broj postova : 103
Join date : 23.03.2010
Age : 53
Lokacija : Dalmacija

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 37 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by Otkačena 22/11/11, 10:41 pm

Da se pohvalim, nalaz PAPA testa napokon bez CIN-a. Jupiiiii!!!! Very Happy skačem i plješčem
Otkačena
Otkačena

Broj postova : 103
Join date : 23.03.2010
Age : 53
Lokacija : Dalmacija

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 37 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by Anila 24/11/11, 08:02 pm

skačem i plješčem skačem i plješčem DA ! DA ! bravoooooooo, napokon..... klanjam se
Anila
Anila

Broj postova : 3773
Join date : 04.12.2009
Lokacija : Daleko...

http://www.anilas.net

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 37 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by Otkačena 26/11/11, 08:58 pm

Anila je napisao/la: skačem i plješčem skačem i plješčem DA ! DA ! bravoooooooo, napokon..... klanjam se
I ja kažem, NAPOKON! skačem i plješčem
Nadam se da ću uspjet stanje držat pod kontrolom. Very Happy
Otkačena
Otkačena

Broj postova : 103
Join date : 23.03.2010
Age : 53
Lokacija : Dalmacija

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 37 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by ANCI 24/01/12, 01:57 pm

hej.ljepi pozdrav ja sam nova i samo da vas pozdravim super ste mi.. Smile stranica je zakon..pozdrav

ANCI

Broj postova : 1
Join date : 22.01.2012
Age : 42
Lokacija : zagreb

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 37 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by Anila 26/01/12, 08:25 pm

Very Happy thank you
Anila
Anila

Broj postova : 3773
Join date : 04.12.2009
Lokacija : Daleko...

http://www.anilas.net

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 37 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by zelena 01/06/12, 12:11 am

Evo ovako:
bila na kolposkopiji. kod harni-ali niej ona nego njena kolegica.
ustanovila je cin 1 HPV i uzela papu. ali nije me slala na briseve niti na hpv tipizaciju.
rekla je kontrola za 6 mj, i da ćemo napraviti zahvat ako ide na gore a u međuvremenu bildati imunitet.
peniskopija za muža kod ljube.

i to je to...

zakaj nije tražila tipizaciju=??
kaj da ja sad damo čekam 6mj?
ja bih od socijalke, kojaje utvrdila prva loš PAPA nalaz, da mi da uputnicu za Zg za briseve na sve spolne bolešine: klamidiju, ureaplazmu, mikoplazmu, HPV visoki srednji i niski rizik. da li je to moguće?? ne želim da mi citolog u Puli radi nalaze i da me tu rješavaju, želim u Zagreb, da li imam pravo na te uputnice socijalno?

pozzz svima

zelena

Broj postova : 11
Join date : 09.02.2012

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 37 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by Anila 03/06/12, 07:46 pm

Pozdrav..... iskreno ne znam zašto nije krenula prema tipizaciji..... ali to je jedan od razloga zašto ja osobno znam što hocu i baš određeno to tražim sama, bez njihovih savjeta. Ti preko socijalnog možeš na briseve, ali niti oni ti nisu 100% tocni jel se rade drugacijim metogama nego kod privatnika...... Hpv testiranje socijalci ne rade, oni samo nekad na papa testu napišu "promjene povezane sa hpv-om", što uopce ne mira znacit da imaš hpv........ Mislim da ti preostaje jedino privatnik, kod kojeg se možeš narucit da ti napravi sve briseve i tipitaciju na hpv..... Bdv. što ce i mužu peniskopija ako ne znate dali je pozitivan na hpv? O Bože...... Peniskopijom se vide promjene a možda promjena nema, ali ima virus u sebi....... I ti i on trebate tipizaciju na hpv i to bi vam bilo najbolje da odete u Varaždin kod dr Brijacka, on ce Vas obadvoje riješit i znat cete na cemu ste.
Anila
Anila

Broj postova : 3773
Join date : 04.12.2009
Lokacija : Daleko...

http://www.anilas.net

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 37 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by zelena 04/06/12, 06:03 pm

Nda, Varaždin... baš mi nije usput a njemu još manje.
Žašto mi nije napravila sve do kraja ne znam, ali i ja sam znala da treba i tipizacija i sve... No taj autoritativan pristup i oni znaju bolje i to je to i nema drugoga osim mene.

Uglavnom ja sada imogu skočiti u Varaždin na pretrage, jer sam u Zagrebu, ali to sam trebala odmah..ova samo bacam lovu na privatnike , lovu koja nije mala.
Ja i on sada koristimo kondom, a i bitno je da se kod mene te promjene smire, pa ću za sada otići sama i to obaviti.
kod njega je Ljubo našao promjene ali vrlo male i jedva... i propisao mu je onu kiselinu, no i dalje nitko ne zna o kojem se tipu radi

zelena

Broj postova : 11
Join date : 09.02.2012

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 37 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by Anila 05/06/12, 02:40 pm

ah ljubo svakome nađe neke promjene, da ni nezna ima li hpv.... vidovnjak Smile

Gle ja imam dodatno osig preko osiguranja, pa si sve to pokrijem i dobijem nazad- još jedan nacin uštede.... ipak sam ja njihov zaposlenik...... a taj autoritativan pristup se riješava ovako..... " dobar dan, ovdje Milica Mikić narucila bi se na tipizaciju za hpv i sve briseve"............ tocno, jasno i glasno i onda to i dobiješ
Anila
Anila

Broj postova : 3773
Join date : 04.12.2009
Lokacija : Daleko...

http://www.anilas.net

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 37 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by zelena 05/06/12, 05:05 pm

kak misliš dodatno osiguranje?
medicinske si struke ..ne kužiom?

a nekaj ima muž, ako ima i ja. a sad promjene... ne znam

zelena

Broj postova : 11
Join date : 09.02.2012

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 37 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by Anila 06/06/12, 12:29 pm

a ne možemo skretat sa teme na ovoj temi.... za to postoji "chat tema" sretan
Ali jedno je sigurno...... ja nisam medicinske struke, ja sam samo sve to prošla sa svojim iskustvom i sa ljecnicima te napisala i izdala prirucnik prvi takve vrste u Hrvatskoj, naravno, koji je pregledan i odobren od strane ginekologa.......
Znaci, iskustva i znanje imam, ali struku ne, hvala Bogu
Anila
Anila

Broj postova : 3773
Join date : 04.12.2009
Lokacija : Daleko...

http://www.anilas.net

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 37 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by xyz 27/07/12, 12:29 pm

Pozdrav svima, nova sam na forumu, a odmah s pitanjima, pod pitanjima isl. :-)) Malo sam guglala i naletim na ovaj forum i vidim da je Anila bas upucena oko ove teme, a kako sam ja poprilicno zbunjena svaki komentar mi je dobro dosao.

Radi se o sljedecem prije nekih 10 mjeseci mi je dijagnosticiran CIN1 i doktor mi nije nista dao samo jacaj imunitet. 4mjesca nakon toga, nalaz ponovo isti i uradim HPV tipizaciju i pokaze da imam HPV virus tip 56. Nakon toga kontaktiram jednu doktoricu u ZG koja mi je dala neku mjesavinu caja da pijem + kapi za imunitet + miks nekog ulja koje sam na tampon stavljala i svaku drugu noc. I prije 7 dana sam radila kontrolu i bila sam onako bas optimisticna da je sve ok, jer u posljednja dva mjeseca nisam imala nikakvih upala i kontam bice sve ok. Medjutim, danas me doktor zove i kaze nalaz i dalje isti kao i do sada i predlaze biopsiju i LETZ metodu, ali kao sve je do mene kako ja odlucim ne moze me nista on natjerati.
Kontakiram i doktoricu koja mi je slala ovaj caj i ulje i ona kaze mozda bi se i ona odlucila za letz ako zelim da sve ubrzam i ako planiram trudnocu ili ako mi se da cekati da i dalje nastavim s ovom terapijom pa da probam prirodnim putem da se to rijesi.

Eh sada koliko sam citala nije smak svijeta, rjesenje u svakom slucaju postoji. Zbunjena, prepadnuta, da se ne lazemo jesam. Eh sada me interesuje vase misljenje, iskustva, sta uraditi? Sta je LETZ biopsija, a sta LETZ konizacija, a sta LETZ ili je to sveisto? Da li ici na biopsiju kod svog doktora ili potraziti jos jednu misljenje prije toga?

Jos zaboravih napomenuti da imam 25god i da jos nisam radjala.

Unaprijed hvala na odgovorima. :-)

xyz

Broj postova : 3
Join date : 27.07.2012

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 37 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by Anila 27/07/12, 02:47 pm

welcome

Pozdrav...... kao prvo da ti odmah napišem da su ti svi pojmovi objašnjeni ovdje u temama.... pogledaj pod "konizacijom".......
Što se tice razno raznih pripravaka ja s njima nemam baš neka iskustva i nisam baš nešto za njih, ali mislim da ti nije toliko hitno niti išta od ovih zahvata ako je u pitanju samo cin1......
Malo je jedino cudno kako ti dr nije dao baš ništa, niti vaginalete niti antibiotik ako je upala...... možda nebi bilo loše da potražiš baš drugo mišljenje, kod privatnika......
Anila
Anila

Broj postova : 3773
Join date : 04.12.2009
Lokacija : Daleko...

http://www.anilas.net

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 37 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by xyz 27/07/12, 03:22 pm

On mi je rekao da ne bih smjela planirati trudnocu dok se to skroz ne rijesi, jer da se ne bih dovela u situaciju da trudnocu zavrsim sa CIN III. Eh sada da li se uopste smije upustati u planiranje trudnoce dok je CIN I prisutan?

Ovo sam bila kod privatnika, ali potrazit cu onda jos jedno misljenje, jer kad sam bila na zadnjem pregledu med.sestra me pita kao da li je terapija gotova, pa reko nije mi dao nikakvu terapiju, vidim ona se kao usuti, nista joj ne bi jasno. :S

xyz

Broj postova : 3
Join date : 27.07.2012

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 37 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by Anila 27/07/12, 04:22 pm

da, zato i kažem..... cudno....
Gle, što se trudnoce tice osobno znam puno žena koje su cin 1 izgubile u trudnoci, tj po porodu, a i opet kad gledaš sa druge strane i što ako poslje poroda bude cin3? Napravit ceš konizaciju i sve 5, a klinca ceš imat, ne?
Anila
Anila

Broj postova : 3773
Join date : 04.12.2009
Lokacija : Daleko...

http://www.anilas.net

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 37 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by xyz 27/07/12, 05:46 pm

Vjeruj da sam totalno zbunjena, pokusavam ne panicariti, ali nervoza me lagano izludjuje. :S

Iduce sedmice planiram otici kod jos jednog doktora da vidim njegovo misljenje. Onako malo na telefon mi je rekao da ne mogu samo na osnovu pape da mi tvrde CIN I jer mi nisu radili ni kolposkopiju ni biopsiju. (a meni su svi ovi termini kao spansko selo Very Happy).

xyz

Broj postova : 3
Join date : 27.07.2012

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 37 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by Anila 27/07/12, 09:35 pm

Ma samo polako....... odi k njemu i vidjet cemo što kaže, a bebica ako naiđe, naiđe...... samo puno vježbam i pozitive i sve bude ok!
Anila
Anila

Broj postova : 3773
Join date : 04.12.2009
Lokacija : Daleko...

http://www.anilas.net

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 37 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by kety 20/09/12, 03:03 pm

evo i mene da se uključim u raspravu, odnosno trebati ću vaše savjete...

naime, na zadnjem papa testu (uzetom 6.9.) nalaz je cin1 plus hpv (tako mi je rekao ginekolog na telefon, nije mi ništa puno objašnjavao , rekao mi je da radim na imunitetu i dođem za 4 mjeseca na papu) nikad još mi papa nije pokazao hpv

četiri mjeseca ranije nalaz je bio ASCUS , a šest mjeseci prije toga bio je papa2

zabrinuta sam jer mi se stanje brzo pogoršava

osim tog imam i ranicu, koja je prilično velika, moj ginekolog nije ništa poduzeo u vezi nje, iako sam ju ja odavno željela spaliti

rodila sam prije 20 mjeseci, porod bio koma, sva popucala, dijete loše, još uvijek vježbamo, hrpa kontrola, pretraga, obrada i tsl..zbog toga svega sam pod užasnim stresom i naravno da mi je imunitet pao i ne vjerujem da ga baš mogu podići, a nema ni novca pošto sam već 2 god na porodiljnom, a i tko zna do kad ću biti

ne slažem se sa svojim ginekologom da trebam čekati, pa sam se već konzultirala sa jednim privatnim, idem ponovo na papu, ovisno o rezultatu, idem na test za hpv, kolposkopiju, vidjeti ćemo... željela bih se ujedno riješiti i te rane, jer je upravo takvo stanje (kad se još nije znalo za hpv, moju mamu dovelo skoro do raka, riješila ranu poslije sve ok, rodila još dvoje djece)

više puta sam pitala svog ginekologa da napravim briseve, on odbio, a idem kod njega 15 godina, nikad nisam radila briseve, ni u trudnoći, svi su isti- gamad

pročitala sam puno informacija i razmišljam o svemu pa vas želim pitati dva pitanja:
-da li papa zaista pokazuje hpv ili oni samo pretpostavljaju da imaš hpv ako imaš cin?
- da li je moguće da nalaz pape bude lošiji zbog prehlade, naime 5 dana ranije sam bila na nekim svatovima, na moru, na stijenama (glupost čista) a bilo je nevrijeme sva sam iskisla, vjetar je puhao, jako sam se prehladila bila sam u komi, dobila upalu mjehura, antibiotike, još uvijek osjćam posljedice, a išla sam napraviti papu jer sam bila nestrpljiva?

kety

Broj postova : 4
Join date : 20.09.2012

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 37 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by Anila 21/09/12, 02:51 pm

Tocno to što si dog sa drugim ginekologom bi ti i ja preporucila....... cool
Ne, papa ne može sa sigurnošcu ustvrditi hpv- potrebna je tipizacija na hpv da bi znala tocno.

Da, cin1 može biti i od obicne upale, alii i ne mora- zato je najbolje tipizacija i ponoviti papu i uz to kolposkopija... sve treba pogledati, ukljucujuci i prethodne nalaze.

Ne briji, odi k tom privatniku i napravite to sve, onda ceš znati na cemu si..... do onda samo laganini i pozitiva!
Anila
Anila

Broj postova : 3773
Join date : 04.12.2009
Lokacija : Daleko...

http://www.anilas.net

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 37 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by kety 21/09/12, 03:56 pm

hej anila, hvala na odgovoru!

pročitala sam cijeli ovaj thread i dobila puno korisnih info, mislim da je važno biti dobro inormiran, a pogotovo kada se radi o zdravlju, a doktori nas sve tretiraju kao da smo glupe, dok su oni visoko na svom tronu nedodirljivi.

naručila sam se za testiranje na hpv u poliklinici Vili, idem u utorak, a 2.10. idem na papu, zahvaljujući ovom forumu shvatila sam da je u ovom trenutku ključno vidjeti imam li hpv i koji.

da li je testiranje kod Vilija ok, ili da idem negdje drugdje?

kety

Broj postova : 4
Join date : 20.09.2012

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 37 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by Anila 23/09/12, 08:45 pm

Dobar je Villi..... samo glavu gore i pokaži da nešto znaš, odmah ce te drukcije gledat, ali sve naravno "u rukavicama" da nebi došlo pitanje "tko je tu doktor ja ili vi"..... i sve ce biti u redu. cool
Anila
Anila

Broj postova : 3773
Join date : 04.12.2009
Lokacija : Daleko...

http://www.anilas.net

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 37 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 37 / 39. Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39  Next

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.