Anila`s Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
AdWords
Gallery


CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 10 Empty
Podijeli na Fejsu
Podijeli
Keywords


CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

+40
HannaH888
kety
xyz
zelena
ANCI
shoebox_girl
Lili
susjeda
Natasa
taty19
dandy
vicky
noa
malena24
dena
Nina2
Lauraaa
katy
bubab047
Otkačena
sandra
NIKA
Jellle
cailler
una
mikicam
HAL3
sajnam
honey
Tena28
Lost
Ana
nika0406
seven
@ma-moon
Tashana
Mariza
june
Anila
Admin
44 posters

Stranica 10 / 39. Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 24 ... 39  Next

Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 10 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by nika0406 26/01/10, 08:29 pm

Tas vidiš da nije ništa strašno,ja sam imala tampon,izvadila ga na većer taj dan(po uputama) i nisam uopće krvarila,Tena mi smo svi pušaći kak god okreneš pucam od smijeha
nika0406
nika0406
.
.

Broj postova : 2127
Join date : 09.01.2010
Age : 40

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 10 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by sajnam 27/01/10, 09:23 am

bog svima..evo, citam vas vamo i tamo vec neko vrijeme..puno informacija..nema sta!
e sad, mene zanima ako je netko imao slicnu situaciju kao ja..da mi isprica svoje iskustvo..
prije nesto manje od godinu dana na papi se pokazao CIN2, preporucene su mi betadine vaginalete i onda ponoviti papu..
rezultat opet CIN1/2..nakon toga kolposkopija, pa 6 tjedana albothyla i vagisana.. i sad zadnji rezultat ASCUS..za koji cu dobiti obrazlozenje i daljnju terapiju u petak..(inace pokazao se HPV visokog rizika na tipizaciji)..pretpostavljam da ce se sada raditi biopsija..ALI, uz sve to imam i probleme s endometriozom (operirana prije par godina) i sad se opet javila neka cista.. htjela bih trudnocu, ali se ne usudjujem krenuti s ovakvim nalazima papa testa..imam osjecaj da sam u nekoj utrci s vremenom..za endo. sad i odmah pokusavati, za HPV cekati da se ocistim..

sajnam

Broj postova : 5
Join date : 26.01.2010

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 10 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by @ma-moon 27/01/10, 12:22 pm

za endo. sad i odmah pokusavati, za HPV cekati da se ocistim..

nisam shvatila ovaj dio..što pokušavati,a hpv čekati da se očistiš.. Embarassed
misliš na trudnoću ili na operaciju.
@ma-moon
@ma-moon
.
.

Broj postova : 997
Join date : 15.12.2009

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 10 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by Admin 27/01/10, 12:28 pm

Vjerojatno misli na trudnoću jer endometrioza može izazvati neplodnost, ovisno o tome kakva ja endometrioza u pitanju. Zbog toga bi vjerojatno što prije a ne može zbog promjena...Jesam u pravu? sajnam?
Admin
Admin

Broj postova : 1238
Join date : 03.12.2009

http://www.anilas.net

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 10 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by sajnam 27/01/10, 12:30 pm

Admin je napisao/la:Vjerojatno misli na trudnoću jer endometrioza može izazvati neplodnost, ovisno o tome kakva ja endometrioza u pitanju. Zbog toga bi vjerojatno što prije a ne može zbog promjena...Jesam u pravu? sajnam?

ko sto kaze ona baka u reklami: tak je!

sajnam

Broj postova : 5
Join date : 26.01.2010

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 10 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by @ma-moon 27/01/10, 12:31 pm

uff..treba nam puno odgovora od sajnam. Smile a nitko joj ne reče grupni pozdrav pitaj nas sve što te zanima Very Happy
@ma-moon
@ma-moon
.
.

Broj postova : 997
Join date : 15.12.2009

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 10 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by @ma-moon 27/01/10, 12:34 pm

nisam stručna ,ali načuh da u trudnoći može doći do regresije endometrioznih žarišta radi nedostatka menstruacije odnosno prokrvljenosti..
a sve daljnje postupke možemo znati tek što dobiješ nalaze odnosno objašnjenje ASCUS-a.
bilo bi dobro načiniti biopsiju.admin?? reci ti. Very Happy
@ma-moon
@ma-moon
.
.

Broj postova : 997
Join date : 15.12.2009

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 10 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by Admin 27/01/10, 12:57 pm

V-R HPV i ASCUS...s obzirom da znamo da se iza ascusa može svašta skrivati , znamo koliko je papa pouzdan, a koliko je biopsija pouzdana....Da nije u pitanju VR HPV vjerojatno bi se u roku do dvije godine promjene same povukle ali ovako, mislim da s obzirom na željenu trudnoću ne treba ništa čekati nego što prije napraviti biopsiju.A možda čak otići kod dobrog doktora koji dobro radi LETZ i koji bi te promjene vjerojatno letzom iz prve uklonio. E sad, letz ima i svoje nedostatke što se tiče rubova za interpretaciju ali mislim da u ovakvom slučaju, gdje promjene nisu preduboko, može biti dobro i brzo rješenje.
A kakvo objašnjenje ASCUSa se čeka?
Admin
Admin

Broj postova : 1238
Join date : 03.12.2009

http://www.anilas.net

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 10 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by sajnam 27/01/10, 01:09 pm

e hvala, admin.. zaista dobro shvacas situaciju Smile
a objasnjenje..dr. mi je samo telefonski rekao da je ASCUS u pitanju, pa moram doci u petak da mi 'procita' nalaz..da se dogovorimo za dalje..do sad je odgadjao biopsiju jer mu se na kolposkopiji cinilo da stanje nije toliko lose..
znaci, mogu malo 'pritisnuti' za biopsiju?

sajnam

Broj postova : 5
Join date : 26.01.2010

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 10 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by @ma-moon 27/01/10, 01:26 pm

moj je odgadjao i kolposkopiju.zato je bivši doktor Mad čut ćeš što će ti reći ,a onda možeš tražiti biopsiju.ne znam zašto bi ga trebalo stiskati.
@ma-moon
@ma-moon
.
.

Broj postova : 997
Join date : 15.12.2009

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 10 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by Admin 27/01/10, 01:33 pm

Pa da, kod VR HPV-a teško da će se stanje samo popraviti ili da će pomoći nekakve terapije. U praksi se svašta može raditi u ovakvom slučaju; netko bi ti preporučio krioterapiju, netko interferon itd. Sve te terapije imaju velika variranja u učinkovitosti ali svaki doktor ima neku svoju teoriju u glavi i vole eksperimentirati sa svime i svačime. Kako bi drugačije imali podatke i statistike o različitim metodama liječenja nego tako. Njima se nikud ne žuri i vjerojatno je njima zanimljivo promatrati kako će se situacija razvijati nakon različitih tretmana. Nažalost dosta toga je nepoznato o HPV-u pa tako i postupnik ostavlja puno mogućnosti doktorima da postupaju po vlastitoj procjeni. Ono što je sigurno je to, da je biopsija najpouzdanija metoda točnog ocjenjivanja promjena na cerviksu. Kod biopsije nema 1/2, 2/3...Ili je 2 ili je 3 ili nešto drugo. A osim toga je i terapijska metoda koja može ukloniti promjene. Zato sam spomenuo LETZ jer mislim da kad bi otišla kod dr koji je dobar u tome na kolposkopiju, da bi on mogao procijeniti pod kolposkopom kolike su šanse da letzom ukloni promjene. Ako imaš nalaz kolposkopije možda bi i mi to mogli procijeniti ako napišeš detalje nalaza.
Admin
Admin

Broj postova : 1238
Join date : 03.12.2009

http://www.anilas.net

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 10 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by sajnam 27/01/10, 02:53 pm

LETZ..hm..vidjet cu s doktorom kakav mu je stav o tome..
a nalaz kolposkopije mi je malo zbrckan (rukopis)..ne mogu ga desifrirati..ali mi je dr objasnjavao da se uglavnom radi o metaplaziji.. mislim, spominjao je i ektropij i blagu displaziju..sjecam se da sam izasla iz ordinacije relativno sretna jer nije bilo lose kako sam ocekivala..
da, iz toga je izasao zakljucak da ne idemo odmah na biopsiju jer postoji mogucnost da se to nenormalno tkivo 'sredi' terapijom albothylom i vagisanom + folna..
i sad nakon toga ASCUS.. mozda je to ok?! Smile optimizam!!

sajnam

Broj postova : 5
Join date : 26.01.2010

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 10 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by Admin 27/01/10, 03:06 pm

ASC-US predstavlja “graničnu” citologiju, odnosno nalaz blagih
ili nedovoljno jasnih promjena na stanicama koje se uz primjenu
svih citoloških kriterija ne mogu klasificirati u određenu kategoriju.
Takvi nalazi zahtijevaju citološku kontrolu, preporuku HPV
testiranja, ponekad kolposkopsku kontrolu, a rijetko i histološku
kontrolu.
Znači nema sad tu MOŽDA ovo ili ono. To je ASCUS i to je jedino što ti dr može oko toga objasniti. Ako je ascus + vr hpv-slijedi kolposkopija, ako je kolposkopija uredna-kontrola za 4 mj, ako nije uredna-mala biopsija/ekskohleacija. Ovo je prema nacionalnom postupniku!
Admin
Admin

Broj postova : 1238
Join date : 03.12.2009

http://www.anilas.net

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 10 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by sajnam 27/01/10, 03:22 pm

ok, ok..jasno mi je Smile
puno, puno hvala na odgovorima..javit cu sta je bilo..

sajnam

Broj postova : 5
Join date : 26.01.2010

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 10 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by Admin 27/01/10, 03:29 pm

I još nešto, što savjetujemo svim curama! Dobro se informiraj o tome, imaš na forumu puno informacija o tome ali nećeš to sve shvatiti ako pročitaš par rečenica niti ti itko može objasniti sve to u par rečenica. Kad budeš znala više o tome, doktor će se drugačije postaviti prema tebi, više će ti objasniti i lakše zato jer ćeš imati predznanja koje je nužno da bi shvatila o čemu ti on priča. Isto tako manje su šanse da će neki dr ići eksperimentirati ako vidi da se razumiješ u to i da znaš nešto o tome. Naravno, ne smiješ se postaviti grubo pa da ti kaže: "Tko je ovdje dr? Ja ili vi!?" nego samo kroz razgovor pokazati da znaš dovoljno o tome. Ovo je zlatan savjet, vjeruj mi!
Cure...?
Admin
Admin

Broj postova : 1238
Join date : 03.12.2009

http://www.anilas.net

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 10 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by @ma-moon 27/01/10, 03:36 pm

Admin je napisao/la:I još nešto, što savjetujemo svim curama! Dobro se informiraj o tome, imaš na forumu puno informacija o tome ali nećeš to sve shvatiti ako pročitaš par rečenica niti ti itko može objasniti sve to u par rečenica. Kad budeš znala više o tome, doktor će se drugačije postaviti prema tebi, više će ti objasniti i lakše zato jer ćeš imati predznanja koje je nužno da bi shvatila o čemu ti on priča. Isto tako manje su šanse da će neki dr ići eksperimentirati ako vidi da se razumiješ u to i da znaš nešto o tome. Naravno, ne smiješ se postaviti grubo pa da ti kaže: "Tko je ovdje dr? Ja ili vi!?" nego samo kroz razgovor pokazati da znaš dovoljno o tome. Ovo je zlatan savjet, vjeruj mi!
Cure...?
slažem se s tobom..ne praviti se previše pametan,jer ih vrijedjamo s time(ipak su se oni školovali godinama za to) ali pokazati da imaš odredjene informacije i da su upućena će biti dovoljan pokazatelj da znaš nešto o tome pa da ti ne može -kako bi narod rekao-prodavati muda pod bubrege. Smile
@ma-moon
@ma-moon
.
.

Broj postova : 997
Join date : 15.12.2009

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 10 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by nika0406 27/01/10, 03:48 pm

Tako je admine,ja nisam imala pojma o nićemu,sad sam puno upućenija u sve zahvaljujući ovom forumu,i važno je proćitati u miru sve da bi shvatile,ako im pokažete da nešta znate drugaćije če se ponašati prema vama(a ne kao prema meni koja ništa nisam znala),zato širite glas o našem forumu jel nam je cilj da se više ne događaju razna s.....,želimo vam pomoći i uputiti vas u sve vezano za te bolesti,prićajte o nama, svi koji nam dođu imat će našu podršku i mi ćemo im pomoći koliko god budemo mogli ljubav
nika0406
nika0406
.
.

Broj postova : 2127
Join date : 09.01.2010
Age : 40

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 10 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by Anila 27/01/10, 04:24 pm

Bok Sajnam....
Drago mi je da si tu, jbg al nije mo drago što imaš i ti ove gluposti za poriješavat!
Vidim da ti je ekipa sve objasnila pa evo onako reda radi i moj glas razuma......
Moraš na kolposkopiju i biopsiju, bilo koju alo kao što je Admin rekao-sa letzom ti može više skinut
Nemoj se začudit ako ti dr na nalaz ascus kaže da samo napraviš papu za 6 mj.... jer neki jednostavno neće reči da je to jedan od najopasnijih nalaza jer je neodređen i koliko god oni bili školovani nemogu znati što je ispod njega bez biopsije!
Hpv ti je visoki, tako da da, kolposkopija, a ukoliko bude promjena (koje češ i sama vidjeti kod privatnika) onda i biopsija!
Anila
Anila

Broj postova : 3773
Join date : 04.12.2009
Lokacija : Daleko...

http://www.anilas.net

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 10 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by nika0406 27/01/10, 07:10 pm

Što je to kolposkopija i biopsija

Kolposkopija omogućava ginekologu da vidi vrat maternice pod povećanjem i tako detaljnjije pregleda i ocijeni promjene vrata maternice pomoću posebnog instrumenta koji se naziva KOLPOSKO. Sličan osjećaj kao da gledate dvogledom –sve Vam je veće ,bliže i jasnije. Pregled nije neugodan, bezbolan je i nalik je običnom ginekološkom pregledu. Aparat je izavan rodnice koja se otvori instrumentom kao kod uzimanja PAPA- testa, vrat maternice se premazuje posebnim kemikalijama u svrhu što jasnije slike rastvorom octene kiseline te jednom smeđom tekućinom na bazi joda, koja, nakon što se upije u vaše stanice,jasno odjeljuje normalnu sluznicu na površini vrata maternice od promjenjene.Ginekolog tada odlučuje da li će sa tako promjenjenih mjesta uzeti uzorke tkiva za histološku analizu - to je BIOPSIJA pod kontrolom kolposkopa- ( potvrda citološke dijagnoze )-uzorak se šalje na PATOLOGIJU –gdje će liječnik - PATOLOG- posebno obraditi uzorak tkiva i pod mikroskopom procjeniti stupanj promjena. Često se nalaz slaže sa PAPA –testom, ponekad pokazuje veći, a ponekad manji stupanj promjena u odnosu na PAPA- test.
Nalaz PATOLOGA se uzima kao definitivan i prema njemu se dalje planira terapija.
nika0406
nika0406
.
.

Broj postova : 2127
Join date : 09.01.2010
Age : 40

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 10 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by Anila 27/01/10, 07:32 pm

nika0406 je napisao/la:Što je to kolposkopija i biopsija

Kolposkopija omogućava ginekologu da vidi vrat maternice pod povećanjem i tako detaljnjije pregleda i ocijeni promjene vrata maternice pomoću posebnog instrumenta koji se naziva KOLPOSKO. Sličan osjećaj kao da gledate dvogledom –sve Vam je veće ,bliže i jasnije. Pregled nije neugodan, bezbolan je i nalik je običnom ginekološkom pregledu. Aparat je izavan rodnice koja se otvori instrumentom kao kod uzimanja PAPA- testa, vrat maternice se premazuje posebnim kemikalijama u svrhu što jasnije slike rastvorom octene kiseline te jednom smeđom tekućinom na bazi joda, koja, nakon što se upije u vaše stanice,jasno odjeljuje normalnu sluznicu na površini vrata maternice od promjenjene.Ginekolog tada odlučuje da li će sa tako promjenjenih mjesta uzeti uzorke tkiva za histološku analizu - to je BIOPSIJA pod kontrolom kolposkopa- ( potvrda citološke dijagnoze )-uzorak se šalje na PATOLOGIJU –gdje će liječnik - PATOLOG- posebno obraditi uzorak tkiva i pod mikroskopom procjeniti stupanj promjena. Često se nalaz slaže sa PAPA –testom, ponekad pokazuje veći, a ponekad manji stupanj promjena u odnosu na PAPA- test.
Nalaz PATOLOGA se uzima kao definitivan i prema njemu se dalje planira terapija.

To je sve točno i može se ostatak pročitat na temi Hpv pretrage i tretmani Smile
Jako puno toga ima ovdje samo polako i sve čete polovit, mislim na vas nove! Very Happy
Anila
Anila

Broj postova : 3773
Join date : 04.12.2009
Lokacija : Daleko...

http://www.anilas.net

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 10 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by HAL3 27/01/10, 08:35 pm

Vozdra djevojke!
Nova sam ovdje kod vas i "ponosna" gazdarica HPVa i CIN1. U prosincu saznam što mi se nakalemilo, naručim se na kolposkopiju. U petak 22.1. odem u Institut za tumore na kolposkopiju, gdje mi je učinjena i biopsija.
E sad ovako...okej, dr je rekao da je kontrola za mjesec dana. A tada su i nalazi biopsije. Što i kojom metodom je rađeno pojma nemam, jer čovjek nije baš bio razgovorljiv, a da će raditi biopsiju saznam tek iz njegovog dijaloga sa med sestrom. Nafutrali me tamponadom. Ono što me zaprepastilo nije niti biopsija bez lokalne, već taj odnos prema pacijentu. Kao da sam krava sa ceste, nekakva munjara koja je sišla sa brda, pa me nije potrebno informirati o učinjenom. Istina, dok sam ležala na tom stolu, sa totalnim manjkom informacija, grčevito sam se držala za stol jer nisam znala koliko će boljeti i koji je slijedeći postupak kojeg će učiniti. Svako me mišić bolio kad sam sišla sa stola. Sad znam da sam se tih trenutaka nalazila u nekakvom emocionalnom šoku. Ispitivala sam ga u najboljoj namjeri, a informirao me gotovo nikako, na kapaljku. Nakon što me izvjestio kako je kontrola za mjesec dana, pitam kada su nalazi biopsije, a sestra grakne; PA REČENO VAM JE!!! A-ha, znači nalazi su kad i kontrola...okej, chill down malkice...
Nadalje, pitam da li ću krvariti, a odgovor mi procijedi kao da ga netko štipa za guzicu kako neću krvariti jer su mi stavili tampon. Dobro....pitam ja....a kad mogu taj tampon izvaditi...? To me zaprepastilo!!! Da nisam pitala, oni ne bi našli za shodno uopće uputiti me u postupke kada izađem iz njihove ordinacije. Jbt, pa taj sam tampon u neznanju mogla izvaditi u prvom javnom zahodu, ili tek za par dana, svejedno affraid
I tako, cijeli sam taj dan hodala po kući kao u transu, sva ušlagirana neugodnim iskustvom. Naravno, nikakve naputke o ponašanju nisam dobila, pa sam pretpostavila da ih i ne treba biti. Tom logikom slijedeći dan otišli smo na skijanje. Nisam puno skijala, kao penzionerček. A sad na više strana čujem i čitam kako sam trebala mirovati, kako nisam smjela piti kuhano vino....a ja i pijuckala vino, i skijala, i nosila dijete.... dobro-zlo fajt UŽAS!
Da sam barem znala da će biti ta biopsija, vjerojatno bi se informirala ranije malo bolje. Ovako, dok je mene popustio šok, prošli mi najvažniji vlakovi sad sam ljut
Evo, sad sam se malo požalila Sad
HAL3
HAL3

Broj postova : 459
Join date : 27.01.2010
Age : 48
Lokacija : Taman pred nosom

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 10 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by HAL3 27/01/10, 08:42 pm

Eh da, počela sam piti Beta Glukan 500 (3 kapsule dnevno), Folic, Vitamin c+ zinc, i gel Aloe vere. Pa valjda ću s tim učiniti nešto za svoj imunitet. bildam
HAL3
HAL3

Broj postova : 459
Join date : 27.01.2010
Age : 48
Lokacija : Taman pred nosom

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 10 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by nika0406 27/01/10, 08:45 pm

grupni pozdrav Hal,samo ti piši bit će ti lakše a i mi smo tu da ti pomognemo,i odg na sva tvoja pitanja,a šta se tiće doktora,pa to je normalno da se oni tako ponašaju njima je sve dozvoljeno zao
nika0406
nika0406
.
.

Broj postova : 2127
Join date : 09.01.2010
Age : 40

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 10 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by HAL3 27/01/10, 08:54 pm

Hvala!
Momentalno sam u milion upitnika Sad ....za početak, ne znam ništa o tom ponašanju nakon biopsije. O nalazima još ne želim razmišljati. Želim rasterećen život još barem tri tjedna Smile
Do jučer sam u ulošku nalazila sukrvicu, a i svježu krv nakon napora (npr. velike nužde). Nalazila sam na wc papiru i kojekakve djeliće tkiva affraid Ma užas! Danas je samo nekakav žućkasti iscjedak klanjam se
HAL3
HAL3

Broj postova : 459
Join date : 27.01.2010
Age : 48
Lokacija : Taman pred nosom

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 10 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by HAL3 27/01/10, 08:58 pm

22.1.
Prije nepunih tjedan dana....
HAL3
HAL3

Broj postova : 459
Join date : 27.01.2010
Age : 48
Lokacija : Taman pred nosom

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 10 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 10 / 39. Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 24 ... 39  Next

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.