Anila`s Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
AdWords
Gallery


Kako reći novom partneru za HPV Empty
Podijeli na Fejsu
Podijeli
Keywords


Kako reći novom partneru za HPV

Go down

Kako reći novom partneru za HPV Empty Kako reći novom partneru za HPV

Postaj by Admin 07/01/10, 06:13 am

Prema Udruženju Profesionalaca za Reproduktivno Zdravlje (SAD - ARHP):
• Kako je nemoguće nekome točno reći, kada on ima male-do-nikakve šanse za prijenos HPV-a na partnera, dok mjeseci prolaze bez pronađenih lezija (posebice ako nisu pronađene od strane ginekologa), mogućnost zaraze će vjerojatno biti sve viša, čak i ako maknuti virus ostane u mirovanju.
• Nemogućnost da se bude 100% siguran da jedna osoba više nije zarazna, treba promicati poštenje kada počinje novi odnos. Ovo bi trebalo biti olakšano činjenicom da je većina ljudi izložena ovom virusu tijekom svog života, i da, za većinu, ovaj virus obično ne uzrokuje veliku štetu.

Nakon što naučite činjenice o HPV-u, otkrivanje je mnogo lakše. Slijedite ovaj original koji se radije bavi činjenicama nego sramotom!:

"Hej, jesi li čuo da se pokušavaju staviti nove naljepnice na kondome s upozorenjem o HPV virusu?" (da do 80% stanovništva bude izloženo HPV-u ), to može ići na dva načina ovdje ... ili: "Znam! Meni je dijagnosticiran HPV prije nekoliko godina i ...), ili češće. ..

- "HPV? Što je to?"
- "Pa, to je vrlo česti virus koji preko 80% stanovništva dobiva, ali većina ne zna da ga ima, ustvari, meni je dijagnosticiran prošle godine ..."
- "Ti imaš HPV? Kondomi? Je li to spolno prenosiva bolest?"
- "To stvarno nije nešto što te treba opterećivati. Iako HPV može biti spolno prenosiv, također je u istoj obitelji virusa koji uzrokuju bradavice na tvojim rukama, nogama itd. Kod nekih žena, mene, također može izazvati promjene stanica na vratu maternice. Često te promjene stanica nestanu same od sebe, ili ih moraš ići liječiti. Srećom, to je lako izlječiva infekcija. I kod većine ljudi, govorimo i do 92%, tijelo briše virus prirodno. "
- " Hmm, kažeš 80% ljudi će dobiti to? To je nevjerojatno! Mogu li ja dobiti od tebe? "
- "Dok sam na liječenju, a virus je aktivan, moguće je. Međutim, kada se ne mogu naći promjene stanica, šanse za prijenos tijekom seksa, dramatično padaju."
- "Ja još uvijek razmišljam o tih 80%. Ako 80% dobije, dali ja već imam ovaj virus?"
- " Vrlo je moguće, većina ljudi ga dobije, ali ne zna, jer kod nekih se ne razviju nikakvi simptomi."
-"Hmm, i još uvijek imam neka pitanja ..."
- "Zapravo, ja isto! Možemo to istražiti zajedno! Kasnije ... može sad jedan zagrljaj!"
- "OK!"

snažno srce


Zadnja promjena: Admin; 11/01/10, 09:13 am; ukupno mijenjano 1 put.
Admin
Admin

Broj postova : 1238
Join date : 03.12.2009

http://www.anilas.net

[Vrh] Go down

Kako reći novom partneru za HPV Empty Re: Kako reći novom partneru za HPV

Postaj by Admin 07/01/10, 06:45 am

Saznanje da su kod seksualnog partnera dijagnosticirane genitalne bradavice neće izazvati negativne reakcije kojih se mnogi boje, prema studiji objavljenoj u britanskom „Sexually Transmitted Infections“ (Spolno prenosive bolesti) časopisu.

Da biste bolje razumjeli koji faktori su važni u razotkrivanju dijagnoze genitalnih bradavica partneru, Dr. Louise Scrivener, s odjela za psihologiju Sveučilišta u Londonu, i njegovi kolege regrutirali su 54 pacijenta s poviješću genitalnih bradavica koji su imali seksualne veze nakon njihove dijagnoze. Sudionici, koji su svi bili pacijenti u Londonskoj medicinskoj klinici, ispunili su upitnike koji su ocijenili anksioznost, percepcija srama oko spolno prenosive bolesti, te varijacije u odnosima. 57% sudionika identificirani su kao bijelci, 30% kao crnci i 13% kao azijati. 67% ispitanika prijavilo je da su informirali svoje partnere o dijagnozi, a kao glavne razloge za to naveli su, iskrenost, pravo partnera da zna istinu, želju za sprječavanjem prijenosa, i stres koji je povezan sa nerazotkrivanjem.

Razotkrivači su imali niže ukupne razine anksioznosti (tjeskobe) i češće su opisivali svoje odnose kao dugoročne i zatvorene. Ne-razotkrivači, koji su najčešće naveli sramotu i strah od negativne reakcije kao glavne razloge za ne reći partneru, češće su izrazili žaljenje zbog svoje odluke nego razotkrivači. Takvi strahovi mogu biti neutemeljeni, s obzirom, da oni koji su razotkrili su izjavili da je partnerov odgovor bio mnogo bolji od očekivanog.
Admin
Admin

Broj postova : 1238
Join date : 03.12.2009

http://www.anilas.net

[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.