Anila`s Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
AdWords
Gallery


Chat za gurmane..... razni recepti i savjeti - Page 4 Empty
Podijeli na Fejsu
Podijeli
Keywords


Chat za gurmane..... razni recepti i savjeti

+5
HAL3
@ma-moon
sandra
nika0406
Anila
9 posters

Stranica 4 / 5. Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Chat za gurmane..... razni recepti i savjeti - Page 4 Empty Re: Chat za gurmane..... razni recepti i savjeti

Postaj by Jellle 21/02/10, 10:20 pm

i meni je prvi put bilo bljak.A oni tamo u Tunisu jedo to ko ludi.Uz svako jelo. I tako sam i ja i naučila se i navukla.
Jellle
Jellle

Broj postova : 370
Join date : 15.02.2010
Age : 39

[Vrh] Go down

Chat za gurmane..... razni recepti i savjeti - Page 4 Empty Re: Chat za gurmane..... razni recepti i savjeti

Postaj by Jellle 21/02/10, 10:21 pm

Ja sam se sad totalno nabrijala da si posadim začinsko bilje.Kupit ču si neke lijepe teglice.Jedva čekam.
Jellle
Jellle

Broj postova : 370
Join date : 15.02.2010
Age : 39

[Vrh] Go down

Chat za gurmane..... razni recepti i savjeti - Page 4 Empty Re: Chat za gurmane..... razni recepti i savjeti

Postaj by HAL3 24/02/10, 03:33 pm

Španam se na palačinke sa voćem. I mislim da ću ih kasnije peći. Ako već nisam napisala, to su palačinke koje se filaju sa očišćenim višnjama (svježe ili iz kompota) i ribanom jabukom. Ja stavim i malo ruma. I davim se u tome
HAL3
HAL3

Broj postova : 459
Join date : 27.01.2010
Age : 48
Lokacija : Taman pred nosom

[Vrh] Go down

Chat za gurmane..... razni recepti i savjeti - Page 4 Empty Re: Chat za gurmane..... razni recepti i savjeti

Postaj by nika0406 24/02/10, 03:36 pm

Kiaj ih zapećeš u pećnici poslje ili samo ovak zamotaš i to je to
nika0406
nika0406
.
.

Broj postova : 2127
Join date : 09.01.2010
Age : 40

[Vrh] Go down

Chat za gurmane..... razni recepti i savjeti - Page 4 Empty Re: Chat za gurmane..... razni recepti i savjeti

Postaj by HAL3 24/02/10, 03:43 pm

Samo ih zamotaš, i to je to! Dakle, u posudi pomiješam višnje i ribane jabuke, malo pošećerim ako su jabuke kiselije, dodam malo ruma i time filam palačinke. I drito u usta!! Nije turbo kalorično, a odlično!
HAL3
HAL3

Broj postova : 459
Join date : 27.01.2010
Age : 48
Lokacija : Taman pred nosom

[Vrh] Go down

Chat za gurmane..... razni recepti i savjeti - Page 4 Empty Re: Chat za gurmane..... razni recepti i savjeti

Postaj by nika0406 24/02/10, 03:46 pm

Ja isto filam palaćinke sa višnjama pa ih zamotam u trokut i gore prelijem bijelu ćokoladu rastopljenu,njam, njam....
nika0406
nika0406
.
.

Broj postova : 2127
Join date : 09.01.2010
Age : 40

[Vrh] Go down

Chat za gurmane..... razni recepti i savjeti - Page 4 Empty Re: Chat za gurmane..... razni recepti i savjeti

Postaj by HAL3 24/02/10, 03:51 pm

Ajme.....to je za probati....mljac
HAL3
HAL3

Broj postova : 459
Join date : 27.01.2010
Age : 48
Lokacija : Taman pred nosom

[Vrh] Go down

Chat za gurmane..... razni recepti i savjeti - Page 4 Empty Re: Chat za gurmane..... razni recepti i savjeti

Postaj by nika0406 24/02/10, 03:55 pm

Fino je onak višnje kiselkaste a čokolada slatka,probaj....
nika0406
nika0406
.
.

Broj postova : 2127
Join date : 09.01.2010
Age : 40

[Vrh] Go down

Chat za gurmane..... razni recepti i savjeti - Page 4 Empty Re: Chat za gurmane..... razni recepti i savjeti

Postaj by HAL3 25/02/10, 08:38 pm

Sinoć sam kod sveki gledala prezentaciju kuhanja u Zepteru. Imam taj lonac i pekač za meso ili štogod, a slabo koristim (klasika). Ali ono meso i povrće kuhano bez vode i ulja, i zrnca soli je doista savršeno. Sutra kuham u Zepteru!
HAL3
HAL3

Broj postova : 459
Join date : 27.01.2010
Age : 48
Lokacija : Taman pred nosom

[Vrh] Go down

Chat za gurmane..... razni recepti i savjeti - Page 4 Empty Re: Chat za gurmane..... razni recepti i savjeti

Postaj by Jellle 26/02/10, 10:32 pm

Meni mama kupila Zepter prije par godina ali još mi stoji doma u sopi zapakiran.Nisam ga htjela vucarati po podstanarskim stanovima. sad kad se preselim počet ču ga koristiti.Jedva čekam.

a kako se to to kuha bez vode i ulja? nisam čula za to ali zvuči zanimljivo. da razmislim
Jellle
Jellle

Broj postova : 370
Join date : 15.02.2010
Age : 39

[Vrh] Go down

Chat za gurmane..... razni recepti i savjeti - Page 4 Empty Re: Chat za gurmane..... razni recepti i savjeti

Postaj by HAL3 26/02/10, 10:40 pm

Ma nije ni meni bilo jasno dok se nisam uvjerila. Ženska je na zgrijani lonac stavila nekoliko komada piletine (nezačinjene). Kad se malo zapekla i dobila boju, na to je pobacala povrće (kaj imaš - mi smo stavili krumpir na ploške, grašak, mrkvu), sve neposoljeno. Poklopi se i onda povrće pušta svoje sokovi i zapravo se trmički obrađuje u toj pari. Okus za božanstva! Nepokvareni okus povrća. Jbt, tako ću još i zavoljeti povrće (meni je slatko prioritet)
HAL3
HAL3

Broj postova : 459
Join date : 27.01.2010
Age : 48
Lokacija : Taman pred nosom

[Vrh] Go down

Chat za gurmane..... razni recepti i savjeti - Page 4 Empty Re: Chat za gurmane..... razni recepti i savjeti

Postaj by Jellle 26/02/10, 11:05 pm

Ajde nam javi kako je tebi ispeklo.Ja jednostavo ne mogu pojmiti da jelo bez imalo začina može biti ukusno.Osim toga skuhati povrče bez imalo vode mi je totalna znanstvena fantastika.

ej koristiš li ti nešto posebno za održavanje toga posuđa ili ga pereš kao i sve ostalo? Ima onaj neki sprej koji se kupi kod njih.Ja ne znam dali to uopce cemu koristi ili je samo za trošenje love na gluposti.
Jellle
Jellle

Broj postova : 370
Join date : 15.02.2010
Age : 39

[Vrh] Go down

Chat za gurmane..... razni recepti i savjeti - Page 4 Empty Re: Chat za gurmane..... razni recepti i savjeti

Postaj by Jellle 26/02/10, 11:06 pm

Baš razmišljam kako več danima nisam ništa skuhala.Od nedjelje.Baš sam grozna.Budem sutra.Otiči ču poslje posla na dolac po šarana ili neku dr.ribu.
Jellle
Jellle

Broj postova : 370
Join date : 15.02.2010
Age : 39

[Vrh] Go down

Chat za gurmane..... razni recepti i savjeti - Page 4 Empty Re: Chat za gurmane..... razni recepti i savjeti

Postaj by HAL3 26/02/10, 11:16 pm

Održavam sasvim normalno, kao i svaki drugi lonac. A vjeruj, i ja sam bila nevjerni Toma dok nisam okusila. Povrće i meso ima svoju slanost, i dodatni NaCl sasvim je suvišan. Možda je prvi zalogaj čudan, ali već drugi i svaki slijedeći....odlično. Nadalje, voda. Povrće sadrži svoju vodu koju ispušta termičkom obradom. Stvar je u pari i toj vlazi povrća. Kad "pržiš" meso u loncu, imaš osjećaj da se uhvatilo, ali kad na to pobacaš povrće, sve se to objedini. Kao peka. I nikakav problem nakon toga oprati lonac.
HAL3
HAL3

Broj postova : 459
Join date : 27.01.2010
Age : 48
Lokacija : Taman pred nosom

[Vrh] Go down

Chat za gurmane..... razni recepti i savjeti - Page 4 Empty Re: Chat za gurmane..... razni recepti i savjeti

Postaj by HAL3 05/03/10, 10:05 am

Ljudi, dajte prijedlog što sutra kuhati za ručak. Imamo goste na klopi. Muž kaže lazanje, ali to mi je tak....profano. Pa ne mogu ljude pozvati na ručak i staviti pred njih lazanje. Mislili smo roštiljati prvotno, ali s ovim vremenom Mad ćudljivim nikad se ne zna
HAL3
HAL3

Broj postova : 459
Join date : 27.01.2010
Age : 48
Lokacija : Taman pred nosom

[Vrh] Go down

Chat za gurmane..... razni recepti i savjeti - Page 4 Empty Re: Chat za gurmane..... razni recepti i savjeti

Postaj by Jellle 10/03/10, 10:10 pm

Dali netko od vas ima onaj pekač kruha? ja bi si to baš kupila.Probala sam kruh iz njega jednom davno i bio mi je jako ukusan.a i super mi je što si uijek možeš napraviti topao kruh.
Jellle
Jellle

Broj postova : 370
Join date : 15.02.2010
Age : 39

[Vrh] Go down

Chat za gurmane..... razni recepti i savjeti - Page 4 Empty Re: Chat za gurmane..... razni recepti i savjeti

Postaj by Jellle 10/03/10, 10:14 pm

Ja sam baš napraila pole neki to zovu police.
Prepolovljen krumpir s koricom, posoljen a ja ako imam stavim na njega i narezane slanine i takav se samo gurne u pečnicu.Ja ga obožavam.
Jellle
Jellle

Broj postova : 370
Join date : 15.02.2010
Age : 39

[Vrh] Go down

Chat za gurmane..... razni recepti i savjeti - Page 4 Empty Re: Chat za gurmane..... razni recepti i savjeti

Postaj by nika0406 10/03/10, 10:14 pm

Super stvar,stavim ujutro sve kaj treba,ukljućim timer i kad dođem doma imam fini topli kruh njammmmmmmmmm,suer stvar,ako možeš kupi si ga....
nika0406
nika0406
.
.

Broj postova : 2127
Join date : 09.01.2010
Age : 40

[Vrh] Go down

Chat za gurmane..... razni recepti i savjeti - Page 4 Empty Re: Chat za gurmane..... razni recepti i savjeti

Postaj by nika0406 10/03/10, 10:15 pm

Jellle je napisao/la:Ja sam baš napraila pole neki to zovu police.
Prepolovljen krumpir s koricom, posoljen a ja ako imam stavim na njega i narezane slanine i takav se samo gurne u pečnicu.Ja ga obožavam.
A još bolje ga je u žar gurnuti i kad je pećen namazati sirnim namazom...
nika0406
nika0406
.
.

Broj postova : 2127
Join date : 09.01.2010
Age : 40

[Vrh] Go down

Chat za gurmane..... razni recepti i savjeti - Page 4 Empty Re: Chat za gurmane..... razni recepti i savjeti

Postaj by @ma-moon 10/03/10, 10:35 pm

Jellle je napisao/la:Dali netko od vas ima onaj pekač kruha? ja bi si to baš kupila.Probala sam kruh iz njega jednom davno i bio mi je jako ukusan.a i super mi je što si uijek možeš napraviti topao kruh.
Ja imam..neki extra sextra turbo super model..pekla kruh 6 puta i stoji u špajzi,a u njemu neki zec od uskrsnih dekoracija..toliko o pekaču.buči.uvijek isti kruh.fini je samo taj dan i premalen za više od 3 osobe..svi programi traju po 3-4 sata.najbrži kruh je gotov za sat i 15 min. ne znam..nekome paše nekome ne..evo vidiš da je Nika zadovoljna..ne znaš dok ne probaš Smile sto ljudi ,sto ćudi
@ma-moon
@ma-moon
.
.

Broj postova : 997
Join date : 15.12.2009

[Vrh] Go down

Chat za gurmane..... razni recepti i savjeti - Page 4 Empty Re: Chat za gurmane..... razni recepti i savjeti

Postaj by Jellle 11/03/10, 06:22 pm

e tog me strah da ga ne kupim pa da mi stoji jer budem preljena za to.Al, brijem da ču si ga ipak kupiti jer me baš zanima kako je to i nekako mi je gušt jesti kruh koji si am radio.
Nika, dali ti se financijski isplati raditi kruh u tom pekaču? Mislim jel ti jeftiije to ili kupovati kruh? koliko ga ti dugo pečeš?
Jellle
Jellle

Broj postova : 370
Join date : 15.02.2010
Age : 39

[Vrh] Go down

Chat za gurmane..... razni recepti i savjeti - Page 4 Empty Re: Chat za gurmane..... razni recepti i savjeti

Postaj by Jellle 11/03/10, 06:24 pm

ja ne znam što bi danas kuhala. Trebala bi nešto.Nešto brzinsko.Čekam sad dragoga da dođe da idemo u Konzum po namirnice.Još nisam potrošila bon što sam dobila od firme za Božić a istice krajem mjeseca.
Jellle
Jellle

Broj postova : 370
Join date : 15.02.2010
Age : 39

[Vrh] Go down

Chat za gurmane..... razni recepti i savjeti - Page 4 Empty Re: Chat za gurmane..... razni recepti i savjeti

Postaj by Jellle 11/03/10, 06:26 pm

e curke, dali vi koristite maslinovo ulje? ako da ,koje i gdje ga kupujete? meni je ono super i baš bi ga volila koristiti ali mi je preskupo kupovati u dučanu po 40 i nešto kuna.

Svako ljeto si kupim 2-3 litre dole u Dlamciji.Domaće,zdrao i jeftino.ali tu u Zgbu nisam naišla na tako nešto.
Jellle
Jellle

Broj postova : 370
Join date : 15.02.2010
Age : 39

[Vrh] Go down

Chat za gurmane..... razni recepti i savjeti - Page 4 Empty Re: Chat za gurmane..... razni recepti i savjeti

Postaj by cailler 12/03/10, 01:16 pm

Pekač kruha??......ja ga imam već skoro 4 godine.....
Pekač kruha ima i program koji ti samo umijesi tijesto.....npr. za picu, krofne, makovnjaču.....žličnjake....staviš sve sastojke...provjeriš kada počne miješati da li ima dovoljno tekučine i sam ti napravi tijesto.....moj pekač ima program koji traje 45 min...ali ga nikada ne ostavim da miješa do kraja...nakon 15 minuta ga isključim...ostavim pola sata da se tijesto digne i možeš raditi bilo šta sa njim.....nema tučenja sa mikserom, kuhačama ...i copanja po zdjelama....samo tijesto istreseš iz posude pekača (bez pečenja) na dasku i radiš krofne, pecivo, picu, hrenovke u tijestu, kruh.....šta želiš.....i zavisi od toga koje si sastojke stavila da ti smiješa.....i onda dalje normalno pečeš u pekani.
Ja sam ga u stvari jako malo koristila kao "pekač kruha"....od kada sam skužila kakvo dizano tijesto sam napravi .......i to kakvo- bez imalo muke ...koristim ga svaki tjedan......
Pa jelle...ako voliš finu papicu, kupi pekač, nečeš požaliti.....samo provjeri da li ima program samo za pripremu tijesta...al mislim da bi svi trebali imati...moj je Panasonic- bio je skup ko vrag....mislila sam si...a joj...koliko ja mogu kupiti kruha za te novce......bilo je presudno to šta mi je susjeda rekla da joj sam radi tijesto.....i evo, zaista nisam nikada požalila šta sam ga kupila

cailler

Broj postova : 42
Join date : 15.02.2010

[Vrh] Go down

Chat za gurmane..... razni recepti i savjeti - Page 4 Empty Re: Chat za gurmane..... razni recepti i savjeti

Postaj by suzanaŠ 16/03/10, 08:41 am

vidim da se tu priča o pekaču kruha, a ja trebam jedan savijet. dali i netko može reći kako da ispečem pogaču a da nebude suha. svaki put mi bude suha Crying or Very sad . lijepo se digne i ukusna je samo što bude suha. pomagajte. moj muž jako voli kad pečem pogaču, pa bi ju već jednom htjela ispeč kak treba.
suzanaŠ
suzanaŠ

Broj postova : 240
Join date : 17.02.2010
Age : 37
Lokacija : Virovitica

[Vrh] Go down

Chat za gurmane..... razni recepti i savjeti - Page 4 Empty Re: Chat za gurmane..... razni recepti i savjeti

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 4 / 5. Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.