Anila`s Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
AdWords
Gallery


candida - 4 GINEKOLOŠKA BRISA u životu žene / Klamidija / Candida - Page 2 Empty
Podijeli na Fejsu
Podijeli
Keywords


4 GINEKOLOŠKA BRISA u životu žene / Klamidija / Candida

+3
Ana
Anila
Admin
7 posters

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

Go down

candida - 4 GINEKOLOŠKA BRISA u životu žene / Klamidija / Candida - Page 2 Empty Re: 4 GINEKOLOŠKA BRISA u životu žene / Klamidija / Candida

Postaj by Otkačena 24/03/10, 10:57 am

Ja sam imala ureplazmu i riješila sam je se tek nakon trećeg antibiotika. Ponovit ću nalaz za 3 mjeseca da budem sigurna da je više nema.
Otkačena
Otkačena

Broj postova : 103
Join date : 23.03.2010
Age : 53
Lokacija : Dalmacija

[Vrh] Go down

candida - 4 GINEKOLOŠKA BRISA u životu žene / Klamidija / Candida - Page 2 Empty Re: 4 GINEKOLOŠKA BRISA u životu žene / Klamidija / Candida

Postaj by Jellle 03/04/10, 11:12 am

gotovi mi nalazi briseva. Kaže ginekologica da je se u redu skačem i plješčem pucam od smijeha juuupi. ajde, barem to da nemam još nešto.
Jellle
Jellle

Broj postova : 370
Join date : 15.02.2010
Age : 39

[Vrh] Go down

candida - 4 GINEKOLOŠKA BRISA u životu žene / Klamidija / Candida - Page 2 Empty Re: 4 GINEKOLOŠKA BRISA u životu žene / Klamidija / Candida

Postaj by nika0406 03/04/10, 05:47 pm

Supać Jellle skačem i plješčem DA !
nika0406
nika0406
.
.

Broj postova : 2127
Join date : 09.01.2010
Age : 40

[Vrh] Go down

candida - 4 GINEKOLOŠKA BRISA u životu žene / Klamidija / Candida - Page 2 Empty Re: 4 GINEKOLOŠKA BRISA u životu žene / Klamidija / Candida

Postaj by Otkačena 03/04/10, 10:33 pm

Super Jele,dobro je da nemaš i to!Znam kako je imati bakteriju i HPV.
Otkačena
Otkačena

Broj postova : 103
Join date : 23.03.2010
Age : 53
Lokacija : Dalmacija

[Vrh] Go down

candida - 4 GINEKOLOŠKA BRISA u životu žene / Klamidija / Candida - Page 2 Empty Re: 4 GINEKOLOŠKA BRISA u životu žene / Klamidija / Candida

Postaj by Jellle 16/04/10, 05:30 pm

Baš u ruci držim svoje nalaze briseva. Negativne Laughing
Dakle, napravila sam bris za klamdiju, ureaplazmu i mikroplazmu. i da narano, bris za HPV je napravljen-pozitivan Twisted Evil
Dali je to to ili je poželjno napraviti još koji bris? ono, čisto radi preventive.
Jellle
Jellle

Broj postova : 370
Join date : 15.02.2010
Age : 39

[Vrh] Go down

candida - 4 GINEKOLOŠKA BRISA u životu žene / Klamidija / Candida - Page 2 Empty Re: 4 GINEKOLOŠKA BRISA u životu žene / Klamidija / Candida

Postaj by Anila 16/04/10, 05:36 pm

DNK metodom?!
Anila
Anila

Broj postova : 3773
Join date : 04.12.2009
Lokacija : Daleko...

http://www.anilas.net

[Vrh] Go down

candida - 4 GINEKOLOŠKA BRISA u životu žene / Klamidija / Candida - Page 2 Empty Re: 4 GINEKOLOŠKA BRISA u životu žene / Klamidija / Candida

Postaj by Jellle 16/04/10, 05:38 pm

ne kužim. šta DNK metodom?
Jellle
Jellle

Broj postova : 370
Join date : 15.02.2010
Age : 39

[Vrh] Go down

candida - 4 GINEKOLOŠKA BRISA u životu žene / Klamidija / Candida - Page 2 Empty Re: 4 GINEKOLOŠKA BRISA u životu žene / Klamidija / Candida

Postaj by Jellle 16/04/10, 05:41 pm

sad sam skužila da piše i aerobi negativni.
Jellle
Jellle

Broj postova : 370
Join date : 15.02.2010
Age : 39

[Vrh] Go down

candida - 4 GINEKOLOŠKA BRISA u životu žene / Klamidija / Candida - Page 2 Empty Re: 4 GINEKOLOŠKA BRISA u životu žene / Klamidija / Candida

Postaj by nika0406 17/04/10, 12:09 am

Napraviš briseve DNK metodom!
nika0406
nika0406
.
.

Broj postova : 2127
Join date : 09.01.2010
Age : 40

[Vrh] Go down

candida - 4 GINEKOLOŠKA BRISA u životu žene / Klamidija / Candida - Page 2 Empty Re: 4 GINEKOLOŠKA BRISA u životu žene / Klamidija / Candida

Postaj by Anila 17/04/10, 12:38 am

Dnk pcr metoda je jedina 100% sigurna kod uzimanja briseva, ovo nije sigurno, to ti je kao papa test nekih 60% točnost...
Imaš o tome na stranici,a i tu na temi prvi post...
Anila
Anila

Broj postova : 3773
Join date : 04.12.2009
Lokacija : Daleko...

http://www.anilas.net

[Vrh] Go down

candida - 4 GINEKOLOŠKA BRISA u životu žene / Klamidija / Candida - Page 2 Empty Re: 4 GINEKOLOŠKA BRISA u životu žene / Klamidija / Candida

Postaj by Jellle 17/04/10, 12:39 am

mislim da moji nisu DNK metodom. ne znam. ništa ne piše na nalazim a dr. nije ništa spominjala. pitat ću je sljedeći put.
Jellle
Jellle

Broj postova : 370
Join date : 15.02.2010
Age : 39

[Vrh] Go down

candida - 4 GINEKOLOŠKA BRISA u životu žene / Klamidija / Candida - Page 2 Empty Re: 4 GINEKOLOŠKA BRISA u životu žene / Klamidija / Candida

Postaj by Anila 22/04/10, 12:50 am

ZA ŽENE SVI TESTOVI KOJI SE RADE IZ OBRISKA VRATA MATERNICE RADE SE I IZ URINA - OSIM HPV
Papa test nije pouzdan niti je u svijetu prihvaćen kao metoda za utvrđivanje uzročnika infekcije.

* testovi iz urina otkrivaju infekciju u mokraćnoj cijevi i mokraćnim organima
ali ne mogu otkriti infekciju u rodnici i vratu maternice
* testovi iz obriska vrata maternice otkrivaju infekciju u rodnici i vratu maternice
ali ne mogu otkriti infekciju u mokraćnoj cijevi ili mokraćnim organima
* DNK PCR testovi otkrivaju spolno prenosive mikroorganizme
* urinokultura te aerobna i anaerobna kultura obriska vrata maternice ne otkrivaju spolno prenosive mikroorganizme otkrivaju infekcije drugim vrstama bakterija

URIN se preporuča kod:

* testiranja u obradi neplodnosti para zajedno s testovima iz obriska vrata maternice
* negativan kontrolni test iz obriska vrata maternice nakon liječenja
* preventivnog testiranja nakon rizičnog spolnog odnosa
ili sumnje na infekciju nekim drugim načinom prijenosa
* smetnje mokrenja ili bolovi

POJEDINAČNI TESTOVI se preporučuju kao kontrolni testovi nakon provedenog liječenja
kada je prethodnim testiranjem točno utvrđen uzročnik
Anila
Anila

Broj postova : 3773
Join date : 04.12.2009
Lokacija : Daleko...

http://www.anilas.net

[Vrh] Go down

candida - 4 GINEKOLOŠKA BRISA u životu žene / Klamidija / Candida - Page 2 Empty Re: 4 GINEKOLOŠKA BRISA u životu žene / Klamidija / Candida

Postaj by Anila 22/04/10, 12:50 am

ZA MUŠKARCE SVI TESTOVI KOJI SE RADE IZ URINA RADE SE I IZ EJAKULATA

* testovi iz urina otkrivaju infekciju u mokraćnoj cijevi i mokraćnim organima ali ne mogu otkriti
infekciju u prostati i spolnim žlijezdama
* testovi iz ejakulata otkrivaju infekciju u prostati i spolnim žlijezdama
* DNK PCR testovi otkrivaju spolno prenosive mikroorganizme
* urinokultura i ejakulat bakteriološki ne otkrivaju spolno prenosive mikroorganizme
otkrivaju infekcije drugim vrstama bakterija

Urin se preporuča kod:

* preventivnog testiranja zdravih ljudi
* preventivnog testiranja nakon rizičnog spolnog odnosa
ili sumnje na infekciju nekim drugim načinom prijenosa
* svježa infekcija (prvi puta)
* smetnje u mokraćnoj cijevi - svrbež, pečenje, crvenilo, bol, iscjedak

Ejakulat se preporuča kod:

* testiranja u obradi neplodnosti para zajedno s testovima iz urina
* ponovljena infekcija
* dugotrajna infekcija (više mjeseci ili godina)
* negativan kontrolni test iz urina nakon liječenja
* smetnje mokrenja ili bolovi uz negativan test iz urina

POJEDINAČNI TESTOVI se preporučuju kao kontrolni testovi nakon provedenog liječenja kada je prethodnim testiranjem točno utvrđen uzročnik
negativan nalaz DNK PCR testa je najpouzdaniji dokaz izlječenja
Anila
Anila

Broj postova : 3773
Join date : 04.12.2009
Lokacija : Daleko...

http://www.anilas.net

[Vrh] Go down

candida - 4 GINEKOLOŠKA BRISA u životu žene / Klamidija / Candida - Page 2 Empty Re: 4 GINEKOLOŠKA BRISA u životu žene / Klamidija / Candida

Postaj by taty19 16/12/10, 10:07 pm

Prije svega pozdrav svima iz Rijeke:-) Molim vas za pomoć i savjet. Naime, zadnjih 6 mjeseci primjetila sam stalne vaginalne upale (iscjedak i simptomi kao kod candide). Prije mjesec dana bila sam na ultrazvuku i nalaz je bio uredan, kaže mi doktor da sam skroz zdrava i da slobodno radim na djetetu. Napravio mi je i PAPU i rezultati su došli na kućnu adresu za neka 2 tjedna. Rezultat: PAPA II-upala, redovni pregled (to je nalaz citologa), dok je doktor napisao da preporuča kolposkopiju. Bila sam na kolposkopiji pred 3 dana i dijagnosticirana mi je erozija i ektropija vrata maternice i upale vrata maternice. Dokor je rekao da je liječenje vrlo jednostavno, odnosno kiroterapija. Objasnio mi je postupak i dao brošure. Slijedeći tjedan idem kod svoje socijalne ginekologice po drugo mišljenje, ali čitajući o mojoj dijagnozi na internetu vidim da mi ne preostaje ništa drugo nego otići na kiroterapiju. Udana sam godinu dana, sa suprugom sam sveukupno 8 godina. Zaista ne znam sumnja li doktor na neku spolnu bolest ili je uzimanje 4 brisa obavezno prije kolposkopije? Jako sam tužna i razočarana, pogotovo jer mi je rekao da uz ovu dijagnozu teško da mogu zatrudniti:-( A neopisivo želim dijete:-( Molim vas za savjet, da li je neka imala isti problem? Hvala vam puno:-)

taty19

Broj postova : 6
Join date : 16.12.2010

[Vrh] Go down

candida - 4 GINEKOLOŠKA BRISA u životu žene / Klamidija / Candida - Page 2 Empty Re: 4 GINEKOLOŠKA BRISA u životu žene / Klamidija / Candida

Postaj by Anila 17/12/10, 09:55 am

Mislim da trebaš na temu CIN..... pošto ima CIN 2
Anila
Anila

Broj postova : 3773
Join date : 04.12.2009
Lokacija : Daleko...

http://www.anilas.net

[Vrh] Go down

candida - 4 GINEKOLOŠKA BRISA u životu žene / Klamidija / Candida - Page 2 Empty Re: 4 GINEKOLOŠKA BRISA u životu žene / Klamidija / Candida

Postaj by Anila 20/01/11, 12:13 pm

Evo jucer, napravila sve briseve DNA mtodom, ukljucujuci i na HPV..... sad čekamo....... pale
Anila
Anila

Broj postova : 3773
Join date : 04.12.2009
Lokacija : Daleko...

http://www.anilas.net

[Vrh] Go down

candida - 4 GINEKOLOŠKA BRISA u životu žene / Klamidija / Candida - Page 2 Empty Re: 4 GINEKOLOŠKA BRISA u životu žene / Klamidija / Candida

Postaj by Otkačena 20/01/11, 10:36 pm

Anila je napisao/la:Evo jucer, napravila sve briseve DNA mtodom, ukljucujuci i na HPV..... sad čekamo....... pale
Držim fige i nadam se da će sve biti o.k. Very Happy
Otkačena
Otkačena

Broj postova : 103
Join date : 23.03.2010
Age : 53
Lokacija : Dalmacija

[Vrh] Go down

candida - 4 GINEKOLOŠKA BRISA u životu žene / Klamidija / Candida - Page 2 Empty Re: 4 GINEKOLOŠKA BRISA u životu žene / Klamidija / Candida

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.