Anila`s Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
AdWords
Gallery


CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 19 Empty
Podijeli na Fejsu
Podijeli
Keywords


CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

+40
HannaH888
kety
xyz
zelena
ANCI
shoebox_girl
Lili
susjeda
Natasa
taty19
dandy
vicky
noa
malena24
dena
Nina2
Lauraaa
katy
bubab047
Otkačena
sandra
NIKA
Jellle
cailler
una
mikicam
HAL3
sajnam
honey
Tena28
Lost
Ana
nika0406
seven
@ma-moon
Tashana
Mariza
june
Anila
Admin
44 posters

Stranica 19 / 39. Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 29 ... 39  Next

Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 19 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by Anila 22/02/10, 03:37 pm

thank you volim te šaljem ti srce
Anila
Anila

Broj postova : 3773
Join date : 04.12.2009
Lokacija : Daleko...

http://www.anilas.net

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 19 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by @ma-moon 22/02/10, 07:19 pm

Anila je napisao/la:Milo, ti imaš Cin2 nakon toga si radila papu, a u međuvremenu krvarila.... ovaj ascus može bit ne valjao radi tog krvarenja ali može biti i gorih stvari.....
Moon, pod hitno traži kolposkopiju da se vide promjene, ništa drugo i nikakvo čekanje...
Ako misliš ponavljat papu , ok, ali obavezno na kolposkopiju!

umorna sam....jel vjerujete da sam umorna.... tužnii ja vječni optimist danas gutam knedle,suzu ne puštam,jer lažem svoju mamu da sam zdrava,a unuka niotkud...i jadna sam skroz...muž od svoje zubobolje ne misli na moje rezultate,a ja sad idem stavit jaknu na sebe i odoh hodati po gradu...
znam da trebam biti sretna,jer nije gore,ali u ovom trenu mi ni ta misao ne pomaže.
@ma-moon
@ma-moon
.
.

Broj postova : 997
Join date : 15.12.2009

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 19 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by Anila 22/02/10, 07:32 pm

Ništa ti nemoj biti sretna, niti bi trebala, kad napraviš kolposkopiju onda čemo bit sretni, jer uz cin2, tvoje krvarenje i tu papu ja sam jako zabrinuta...
Sad se malo probaj opustit, ali moon otiđi na kolposkopiju......
Znaš da je ascus jako varljivi...
A muž..... podsječ me ta zubobolja na moju situaciju sa mužem.... žao mi je i njega, ali mislim da bi te trebao držat na srebrnom pladnju dok to sve ne završi..... nije to lako i znam da ti je dosta i da ti je pun qurac svega više, ali još malo, bude sve to jednom prošlo.. tješko
Anila
Anila

Broj postova : 3773
Join date : 04.12.2009
Lokacija : Daleko...

http://www.anilas.net

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 19 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by nika0406 22/02/10, 10:05 pm

Draga ja sam dokaz da ćuda postoje volim te šaljem ti srce ,bit će sve ok....
nika0406
nika0406
.
.

Broj postova : 2127
Join date : 09.01.2010
Age : 40

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 19 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by @ma-moon 22/02/10, 10:09 pm

Ma sad znam da hoće!!!bolje sam volje odmah...dala si mi volje i snage da sve odradim i odj...taj hpv i cin do svemira... zao
@ma-moon
@ma-moon
.
.

Broj postova : 997
Join date : 15.12.2009

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 19 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by nika0406 22/02/10, 10:10 pm

skačem i plješčem skačem i plješčem skačem i plješčem Tako je
nika0406
nika0406
.
.

Broj postova : 2127
Join date : 09.01.2010
Age : 40

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 19 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by Tashana 22/02/10, 10:42 pm

Moon, cure su ti sve napisale ..... šaljem ti srce
Tashana
Tashana
.
.

Broj postova : 1615
Join date : 02.01.2010
Age : 42

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 19 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by @ma-moon 22/02/10, 10:44 pm

Jesu i slušat ću ih!! šaljem ti srce
@ma-moon
@ma-moon
.
.

Broj postova : 997
Join date : 15.12.2009

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 19 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by cailler 23/02/10, 01:00 pm

Hallo, evo mene... razjasnila sam neke stvari sa doktorom....dođoh ja naoružana sa Anilinim informacijala, postupcima, punch-ima, letz-ima.....
Pitam ja njega, ko će prvi pričati.....veli on.....vi.....i onda sam raspalila....ravno u glavu...da je za mene cin1 hpv niskog rizika nepojmljivo za konizaciju, bez obzira koja bila.....i da dok sve ne provjerimo nema šanse da me netko pali i reže, stuže ili ne znam šta......rekla sam mu: to je moje ....i počela sam se smijati...
......nisam znala kako će reagirati, al fakat mi je bilo svejedno.....smijao se i on....

To je morao predložiti... po nekom njihovom kodeksu....bla...bla...jer to ženama stvara psihičko opterečenje i dosta ih pristaje na konizaciju, posebno kada više ne misle rađati.....(samo neka, pitam se gdje su te, i koje su....sretno im)
.....nastavit ću u slijedećem postu, da mi ovo ne izbriše...

cailler

Broj postova : 42
Join date : 15.02.2010

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 19 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by cailler 23/02/10, 01:11 pm

Rekla sam mu da ne pristajem na to, ali da mislim da je vrijeme da nešto poduzmeno....i pitala ga da li može napraviti normalnu biopsiju i ekskohleaciju endocerviska....
...e sad ovo je u svakom slučaju korisna informacija za nekoga u buduće....

striček je doneo knjigu.....i pokazivao mi plazije po stupnjevima.....ma sve sam ja to vidjela na netu
i veli, ako radi biopsiju....a kod mene nema vidljivih promjena na kolposkopiji, osim šta papa pokazuje cin 1.....nema od kuda uzeti uzorak.....jer je uzorak uzima sa bolesnog dijela....onog šta na kolposkopiji ostane nepofarbano od joda.....znači...veli šta da mi čupa kad bi čupao sa zdravog tkiva....
...a ta ekskohl....veli....to bi bilo nešto kao kiretaža....

cailler

Broj postova : 42
Join date : 15.02.2010

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 19 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by cailler 23/02/10, 01:26 pm

....i on u biti nije za konizaciju..(ali morao mi je to predložiti).....on ima vremena i volje to pratiti......nema baš takvih slučajeva u praksi, ops??? .... crna ovca u bijelom svijetu.....
Pošto je papa uzet pred 2 tjedna......do 4 tjedna može opstati isti uzorak.....zatražit će tipizaciju, jer je posljednja rađena početkom 2008.....(na moj prijedlog - jer sam rekla da zar ne treba vidjeti da li je i dalje hpv niskog rizika)
Pitala sam ga svašta......od toga da jel promjena može ići nekuda u nutra i da kako da to doznamo?
...onda je rekao da će slijedeću papu uzeti u odvojene posudice, (standard je sve zajedno)...i pokazao mi je neku špahtlicu, plastičnu prozirnu (objašnjavoa mi je čak i da postoje različite veličine)...s kojom će slijedeći puta, uz četkicu postrugati i poslati odvojeno papu na analizu.......
...ma cure, žene...naoružajte se informacijama i tek onda idite k doktoru......kad je on počeo sve nositi i pokazivati mi šta, kako, gdje......osiječala sam se ko praktikant....šteta šta sam prestara

cailler

Broj postova : 42
Join date : 15.02.2010

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 19 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by cailler 23/02/10, 01:49 pm

Pošto je hpv niskog rizika......nemam kondiloma ni bradavica-hvala bogu, nadam se da će tako i ostati....
rekla sam mu da sam negdje pročitala da niskorizični ni ne dođe na više od cina 2.......to mi je potvrdio.....a ja si mislim.....ha, valjda je tak.
U stvari me je cijelo vrijeme malo čudno gledao kako sipam informacije iz rukava......jadan, baš me zanima šta si je mislio.....pa, 3 godine čitam minimum jednom tjedno sve forume na tu temu....zadnja dva tjedna sam ludila na netu, a Anila mi je lupila zadnje upute..... thank you
Zadnjih tjedan dana me već i trbuh počeo boliti.....već sam si svašta i umišljala....cure...psiha.
Rekla sam da ću doći u 5. mj.....da me je prestrašio i odneo mi 2 godine života....a on je rekao da dođem tek početkom 8....a za rezultate tipizacije hpv-a..- a valjda će me zvati..
evo, to bi bilo to....ako je koji navod netočan, ispravite me......i nadam se da će nešto od ovoga šta sam napisala jednog dana i nekom drugom pomoći....
Čujemo se.....čitam vas i dalje OK!

cailler

Broj postova : 42
Join date : 15.02.2010

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 19 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by Anila 23/02/10, 04:19 pm

skačem i plješčem skačem i plješčem
Anila
Anila

Broj postova : 3773
Join date : 04.12.2009
Lokacija : Daleko...

http://www.anilas.net

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 19 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by Anila 23/02/10, 08:48 pm

Baš mi je draga, vidiš ni biopsiju ti ubiti nije imao iz čega uzet, a kamoli konizaciju..... Smile
Znala sam....
E a ovo za ekskohleaciju nije baš tako jel se kiretaža radi sa većim instrumentima, ali ok, bar je dao do znanja da to nije radio, to je super za tebe.....
Ali naj bolje je što ti i pape od sad bude radio kak Bog zapovijeda..... hahaaaaa, joj...... moraš s njima baš tak u glavu da stanu na loptu! Laughing
Kad nešto kužiš i pokažeš im da te nemogu vozat... ma sve je drugačije..... šaljem ti srce
Anila
Anila

Broj postova : 3773
Join date : 04.12.2009
Lokacija : Daleko...

http://www.anilas.net

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 19 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by Admin 23/02/10, 09:03 pm

Bravo cailler!
To je ono o što stalno ponavljamo svim curama koje dođu sa nekim takvim problemom! I evo još jedan dokaz koliko je to važno!
Od te ideje je i nastao ovaj forum i stranica www.anilas.net na kojoj to čak piše na naslovnoj stranici!
Da još jedanput ponovimo gradivo.....

Zašto je važno informirati se o tim problemima?

1. Kad razgovarate sa svojim ginekologom, lakše će vam objasniti cijelu situaciju jer ćete imati dovoljno predznanja da shvatite o čemu priča!
2. Vašem ginekologu neće pasti na pamet "eksperimentirati", ako vidi da ste dobro upoznati sa tom problematikom!
3. Bez obzira na ginekologa, moći ćete sami donijeti neke kvalitetne odluke po pitanju vašeg zdravlja!

Eto! Savjet 3 u 1 ! Trebali bi ga brendirati!!!

I ne zaboravite da nikada nesmijete podcjenjivati i omalovažavati doktora nego samo pokazati da ste dobro upoznati sa tom problematikom!!! Ako vam dr. kaže: "Tko je ovdje doktor? Ja ili Vi?", onda to niste dobro odigrali!!!
Admin
Admin

Broj postova : 1238
Join date : 03.12.2009

http://www.anilas.net

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 19 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by cailler 23/02/10, 09:19 pm

Da, i gle sad ovo.....npr.....znači po tamo nekom med. kodeksu...on ili bilo koji drugi.........znači ..to predloži ženi...
.....ima ih koje ne znaju, ne zanima ih, npr. nije ih strah...slijepo vjeruju u doktore (kao npr. moja svekrva- ne, ne pljujem ju, al je to živa istina....čim vidi bijelu kutu njoj je bolje......u stvari, pa ona je sa 40-i kojom sve povadila , al u Hrv.)..... i tako dođe, on predloži, ona misli, pa kaj....doktor zna...i mac...konizacija je tu.....
Rekao je da njemu nije u interesu ničija operacija, on ih čak ni ne radi...i čak dok je radio na klinici, (došao je iz Amerike) nije volio odmah rezati.....al bilo je žena koje su same tražile....a eto...ima nas svakakvih....
Naravno, cure, nemojte me krivo shvatiti.....da moram.....naravno da bi jedva čekala da to obavim i gotovo.
Zato svima vama koje ste sada, tu negdje u postupku, sretno, i hrabro.
Ja sam za ovaj put uspjela izbjeći.....a...bože moj, ko zna kako se cin može razvijati...i šta me čeka...
Pusa svima

cailler

Broj postova : 42
Join date : 15.02.2010

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 19 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by Admin 23/02/10, 09:29 pm

Ne znam ja po kojem je on to "kodeksu" predložio!? Postoji postupnik, koji nije baš u svakom slučaju dobar, ali po njemu bi trebali dr postupati! Predložiti bilo kakvu konizaciju kod CIN 2 a da nema makar visoko-rizičnog HPV-a, nema nikakve veze sa tim postupnikom!!!
Postupnik imamo u HPV/Pretrage i tretmani!
Admin
Admin

Broj postova : 1238
Join date : 03.12.2009

http://www.anilas.net

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 19 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by Anila 23/02/10, 09:30 pm

Naravno nitko ne zna kako če se situacija odvijat... ja prva sad več ludim dok čekam nalaz pape, ali eto ga ipak mislim da vam svima uspijevamo dati dovoljnu količinu korisnih informacija i savjeta da znate bolje odlučit, jer ipak je to vaše tijelo..... mi vas samo upučujemo.....
Jako mi je drago radi tebe, ti si ona "moja" i drago mi je što se nisi dala i što si pokazala da i ti to možeš pokopčat onako kako treba i tako se postavit doktoru.....
A oni koji danas još tako slijepo vjeruju bijeloj kuti..... hmmmmm, naći ću neki avatar s bijelom kutom... Laughing
Bravo za tebe i pusa!
Postupnik je također tu kod nas....
Anila
Anila

Broj postova : 3773
Join date : 04.12.2009
Lokacija : Daleko...

http://www.anilas.net

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 19 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by cailler 23/02/10, 09:42 pm

Da, Admine...ova ti je dobra.....Ako te dr. pita tko je ovdje doktor? Ja ili vi??

.....ima po forumima jako puno mladih cura i žena i treba ih uputiti, treba se boriti za sebe i za ono šta hočeš... ma bilo me je strah ko vrag tih konzultacija....al nesmiš im to pokazati........
..u stvari, puno je njih mladih i splašenih.....ja sam ti već stara koka, a život te nauči da budeš taktičan i kada bi mu najrađe prikeljio pljusku...a nemrem reći i doktor je zaista bio korektan i susretljiv.
U svakom slučaju, zahvaljujuči tebi i Anili sam to tako brzo riješila.

cailler

Broj postova : 42
Join date : 15.02.2010

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 19 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by Anila 23/02/10, 09:46 pm

Sad češ nas sigurno preporučit i drugima, ne?! skačem i plješčem
Nisi ti stara koka, to su naj bolje godine, a mi čemo se potrudit da ti budu još i bolje... DA !
Anila
Anila

Broj postova : 3773
Join date : 04.12.2009
Lokacija : Daleko...

http://www.anilas.net

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 19 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by cailler 23/02/10, 09:52 pm

Admin je napisao/la:Ne znam ja po kojem je on to "kodeksu" predložio!? Postoji postupnik, koji nije baš u svakom slučaju dobar, ali po njemu bi trebali dr postupati! Predložiti bilo kakvu konizaciju kod CIN 2 a da nema makar visoko-rizičnog HPV-a, nema nikakve veze sa tim postupnikom!!!
Postupnik imamo u HPV/Pretrage i tretmani!

Hej, ja trenutno živim u nama željenoj Europi.
Ima puno stvari koje se rade drukčije nego kod nas......neke odobravam jer čine za čovjeka dobro.....al neke mi fakat nedu pod kapu i nemogu ih shvatit...neki puta mi se čini da idu iz jedne krajnosti u drugu....al čuj, nisam ja mjerodavna da o tome sudim, ja znam samo ono šta sam, u biti čula

cailler

Broj postova : 42
Join date : 15.02.2010

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 19 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by Anila 23/02/10, 09:57 pm

Sam se ti meni sad opusti i kod cura na chat, da malo zaboraviš na ovo.... prijatelji
Anila
Anila

Broj postova : 3773
Join date : 04.12.2009
Lokacija : Daleko...

http://www.anilas.net

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 19 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by Admin 23/02/10, 10:01 pm

A nisam ja znao da si ti negdje "vani"! A di to?
Uglavnom, u zapadnim zemljama je taj LETZ već godinama uobičajena metoda i klasična konizacija (hladnim nožem) se skoro više ni ne radi. ALI većina tih zemalja ima organizirane programe spriječavanja karcinoma cerviksa (npr. u nekim zemljama sve žene dobivaju doma poziv na kontrolnu papu), žene su bolje informirane o tome a i svjest ljudi je....malo "naprednija"! Tako da se promjene uglavnom otkrivaju u ranijim fazama gdje je LETZ zbilja najjednostavnija, najpoštednija i učinkovita metoda! I naravno opremljenost ordinacija omogućava puno veće mogućnosti...
Admin
Admin

Broj postova : 1238
Join date : 03.12.2009

http://www.anilas.net

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 19 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by cailler 23/02/10, 10:12 pm

Da...mrak su.....ali bi puno toga odmah sprečavali.....što znači...reži

A izmust kod doktora antibiotik jer te npr. boli grlo........ma moš mislit...nećeš se valjda sam tak trovat?

E ljudi, moje dijete cvili....a ja navalila pisati..
Čujemo se..

cailler

Broj postova : 42
Join date : 15.02.2010

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 19 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by HAL3 24/02/10, 08:54 am

Cailler, bravo za tebe!!!! skačem i plješčem

Ja se javljam na prijavak Very Happy Bila jučer na letz biopsiji, i sve prošlo okej. Dobila sam lokalnu, i doista nisam osjetila bol, nego samo peckanje. I da, kako moj muž kaže, vidjela sam pizdin dim Laughing Laughing Nalaz phd i kontrola za tri tjedna.
A sad ono što me doista ugodno iznenadilo. Onaj isti doktor kojeg sam nakon kolposkopije i biopsije popljuvala, ovaj put je bio neprepoznatljiv čovjek. Susretljiv, pričljiv i sve naj! Izgleda da sam mu onaj put "sjela" na volej u nekom lošem danu. Mea culpa! A sad idem malo odmarati...
HAL3
HAL3

Broj postova : 459
Join date : 27.01.2010
Age : 48
Lokacija : Taman pred nosom

[Vrh] Go down

CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS - Page 19 Empty Re: CIN 1, 2, 3 i CIS / AIS

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 19 / 39. Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 29 ... 39  Next

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.