Anila`s Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
AdWords
Gallery


Konizacija odnosno cone biopsies - Page 14 Empty
Podijeli na Fejsu
Podijeli
Keywords


Konizacija odnosno cone biopsies

+22
rabarbara
pina
gabica
Otkačena
emily78
roxy
smatano
miavita
Candida
Lauraaa
kyb
seven
@ma-moon
HAL3
Tashana
Jellle
Ana
nika0406
creep
june
Admin
Anila
26 posters

Stranica 14 / 15. Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15  Next

Go down

Konizacija odnosno cone biopsies - Page 14 Empty Re: Konizacija odnosno cone biopsies

Postaj by miavita 07/12/10, 12:58 pm

tako sam i ja prva dva dana a sad me isto nešto presjeklo.ležim.idem u čet.po nalaze.

miavita

Broj postova : 6
Join date : 06.12.2010

[Vrh] Go down

Konizacija odnosno cone biopsies - Page 14 Empty Re: Konizacija odnosno cone biopsies

Postaj by roxy 07/12/10, 01:26 pm

miavita, sretno, nadam se da će nam nalazi biti dobri... ja sutra idem po nalaze.

roxy

Broj postova : 5
Join date : 06.12.2010

[Vrh] Go down

Konizacija odnosno cone biopsies - Page 14 Empty Re: Konizacija odnosno cone biopsies

Postaj by smatano 07/12/10, 03:23 pm

Curke samo odmarajte Smile
Ja nemam djece niti bilo kakvih briga osim što zezam muža da me gotivi, haha
Već 10 dana ležim i ludim, ali evo jedne dobre vijesti od mog najljepšeg ginića iz petrove (ajme je dobar, uhh)
PHD nalaz :
Na preparatima s vidljivim višeslojnim pločastim epitelom promjene u smislu CIN-a se NE NALAZE, tj. rubovi čisti, weheeeeeee, napokon Smile)))
Jedino me muči što sam dobila 19. dan ciklusa mengu i sad me sve živo boli od leđa do grlića, kojeg skoro nemam.
Unutra mi gori kao da ima 100 stupnjeva, jel i vama bilo tako???

smatano

Broj postova : 3
Join date : 06.12.2010
Age : 39
Lokacija : Slavonski Brod

[Vrh] Go down

Konizacija odnosno cone biopsies - Page 14 Empty Re: Konizacija odnosno cone biopsies

Postaj by miavita 07/12/10, 08:18 pm

ajd reci koji je ginić tako zgodan možda imamo istog.

miavita

Broj postova : 6
Join date : 06.12.2010

[Vrh] Go down

Konizacija odnosno cone biopsies - Page 14 Empty Re: Konizacija odnosno cone biopsies

Postaj by miavita 14/12/10, 10:26 am

bila i ja po nalaze, uredu su.kontrola za 8 tjedana.a šta do tada razmišljat.

miavita

Broj postova : 6
Join date : 06.12.2010

[Vrh] Go down

Konizacija odnosno cone biopsies - Page 14 Empty Re: Konizacija odnosno cone biopsies

Postaj by smatano 14/12/10, 11:21 am

Super Smile Ajd baš mi je drago da je su sve odstranili, e a usput za ginića to je onaj mladi crni banović iz petrove, jel i on tvoj??

smatano

Broj postova : 3
Join date : 06.12.2010
Age : 39
Lokacija : Slavonski Brod

[Vrh] Go down

Konizacija odnosno cone biopsies - Page 14 Empty Re: Konizacija odnosno cone biopsies

Postaj by roxy 26/12/10, 05:51 pm

pozdrav!
imam samo jedno pitanje. stigli mi već prije nalazi konizacije. ginekolog veli da su dobri, rubovi su čisti i tako. ali jedino što me pecka jest da tamo piše da je membrana zahvaćena, ali nije razorena. dali je netko imao takav nalaz? to me malo mući zbog toga jer mjesec dana prije na nalazima biopsije je pisalo da je membrana netaknuta.

roxy

Broj postova : 5
Join date : 06.12.2010

[Vrh] Go down

Konizacija odnosno cone biopsies - Page 14 Empty Re: Konizacija odnosno cone biopsies

Postaj by Anila 27/12/10, 10:40 am

Hm... stvarno ne znam, al mislim da ako piše da su rubovi cisti da je onda sve ok.....
Anila
Anila

Broj postova : 3773
Join date : 04.12.2009
Lokacija : Daleko...

http://www.anilas.net

[Vrh] Go down

Konizacija odnosno cone biopsies - Page 14 Empty Re: Konizacija odnosno cone biopsies

Postaj by miavita 30/12/10, 12:38 pm

smatano je napisao/la:Super Smile Ajd baš mi je drago da je su sve odstranili, e a usput za ginića to je onaj mladi crni banović iz petrove, jel i on tvoj??

je on je moj ginić jako je dobar slučajno sam dospjela kod njega. sretan

miavita

Broj postova : 6
Join date : 06.12.2010

[Vrh] Go down

Konizacija odnosno cone biopsies - Page 14 Empty Re: Konizacija odnosno cone biopsies

Postaj by roxy 30/12/10, 11:12 pm

Anila je napisao/la:Hm... stvarno ne znam, al mislim da ako piše da su rubovi cisti da je onda sve ok.....
Da, nadam se... Pa da nešto nije u redu valjda bi mi liječnik rekao. I tako sada čekam da prođu 2 mj pa na papu.

roxy

Broj postova : 5
Join date : 06.12.2010

[Vrh] Go down

Konizacija odnosno cone biopsies - Page 14 Empty Re: Konizacija odnosno cone biopsies

Postaj by emily78 27/09/11, 08:32 pm

pozdrav!
ukratko, CIN I, II pa III, biopsija, pa dva uredna PAPA testa pa opet CIN II i CIN III (plus kolposkopije, ispiranja, premazivanja i sve što je red doktor ), i konačno - klasična konizacija u lipnju ove godine; 33 godine, bez djece, u braku, veliki zdravstveni problemi uzrokovani stresom (mimo ovoga).
operaciju sam super podnijela (još se čudim sama sebi), PHD nalaz dobar i jedno ogromno olakšanje nakon dvije godine od početka svega.
neki sam dan bila na prvom kontrolnom PAPI nakon operacije i sada me tako strah rezultata (stižu za 3 dana) da jedva normalno funkcioniram .... molim Vas za savjet prema vlastitim iskustvima jer ludim tužnii hvala!
emily78
emily78

Broj postova : 4
Join date : 27.09.2011

[Vrh] Go down

Konizacija odnosno cone biopsies - Page 14 Empty Re: Konizacija odnosno cone biopsies

Postaj by Anila 28/09/11, 05:08 pm

hej....... drago mi je što si nam došla, al jbg pa na ovu temu... žao mi je

ne brini..... ako su rubovi nakon konizacije cisti- bude sad sve ok..... sigurno....... a gdje si adila konizaciju?
Anila
Anila

Broj postova : 3773
Join date : 04.12.2009
Lokacija : Daleko...

http://www.anilas.net

[Vrh] Go down

Konizacija odnosno cone biopsies - Page 14 Empty Re: Konizacija odnosno cone biopsies

Postaj by emily78 28/09/11, 05:42 pm

hej, kao i svima, puno mi znači i pomaže vidjeti da nisam "sama" u cijeloj ovoj zbrci! Shocked

konizaciju sam "odradila" u bolnici u Slavonskom Brodu, iako su mi neki savjetovali da idem za Zg na LETZ.
nekako mi je klasična zvučala "sigurnije", s manjom mogućnosti rekonizacije od drugih načina uklanjanja promjena.
jako me strah nalaza; o ponovnoj tipizaciji i ne razmišljam (ne znam ni kad je vrijeme opet za to)....
samo da nema CINa ... tužnii
emily78
emily78

Broj postova : 4
Join date : 27.09.2011

[Vrh] Go down

Konizacija odnosno cone biopsies - Page 14 Empty Re: Konizacija odnosno cone biopsies

Postaj by Anila 29/09/11, 08:59 pm

je je.. bolja je klasicna, sigurnije je...... tješko
tipizacija? Misliš na Hpv?
Ma daj si vremena za sve sada..... trebaš se oporavit i psihicki i fizicki......
Nece biti cina..... vjeruj mi..... vidovnjak Smile
Anila
Anila

Broj postova : 3773
Join date : 04.12.2009
Lokacija : Daleko...

http://www.anilas.net

[Vrh] Go down

Konizacija odnosno cone biopsies - Page 14 Empty Re: Konizacija odnosno cone biopsies

Postaj by emily78 29/09/11, 09:11 pm

nadam se!
sutra mi stiže nalaz tupko lupko
čitam po forumima i uglavnom nakon klasične sve bude ok godinama.
to mi je i dr rekla, da u organizmu ostane jako malo virusa HPVa i kao takav je preslab.
naravno, ako se "pokupi" drugi tip HPVa, onda je velika šansa da sve krene ponovno!
emily78
emily78

Broj postova : 4
Join date : 27.09.2011

[Vrh] Go down

Konizacija odnosno cone biopsies - Page 14 Empty Re: Konizacija odnosno cone biopsies

Postaj by Anila 01/10/11, 09:56 pm

ja sam 2009 operirana...... cis- klasicna konizacija, sad nakon dvije godine jos uvijek imam Hpv visoke malignosti...... operacija ukloni promjene, ali ne i virus, njemu trebaju gooooodine i dobar život!
Anila
Anila

Broj postova : 3773
Join date : 04.12.2009
Lokacija : Daleko...

http://www.anilas.net

[Vrh] Go down

Konizacija odnosno cone biopsies - Page 14 Empty Re: Konizacija odnosno cone biopsies

Postaj by emily78 02/10/11, 08:27 pm

žao mi je to čuti, ali djeluješ mi ok i ohrabrujuće prema svima!
kao da si se naučila s tim živjeti i prihvatila stvari kakve jesu, a upravo s tim ja imam problema.
meni je izdvojen HPV srednjeg rizika prije konizacije.
nakon koliko vremena da odem opet na tipizaciju?
evo, prvi PAPA nakon operacije je dobar ....
emily78
emily78

Broj postova : 4
Join date : 27.09.2011

[Vrh] Go down

Konizacija odnosno cone biopsies - Page 14 Empty Re: Konizacija odnosno cone biopsies

Postaj by Anila 04/10/11, 09:15 am

Ma naravno da je dobar, sam ti rekla? tješko OK!
Gledaj... niam se ja "naucila s tim živjeti", vec suprotno... ja sam ti totalno prekrižila taj dio života.... puno je tu bilo stvari koje je ta situacija potegla..... naravno, mislim na privatne.....rastava i ostalo, ali sad je ok..... eto ostavila sam taj forum, tek toliko da nekome dam pokoji savjet.....
Ali vjecito ostaje pitanje.. zašto ja, zašto meni...... ali treba okrenut novi list i ici dalje, da se i organizam smiri.......

Ja papu radim svakih 6mj; kolposkopiju svaku godinu dana; a na Hpv sam testirana zadnji put prije nekih 9 mjeseci.....
Uglavnom..... sad jako vodim brigu o tome....
Anila
Anila

Broj postova : 3773
Join date : 04.12.2009
Lokacija : Daleko...

http://www.anilas.net

[Vrh] Go down

Konizacija odnosno cone biopsies - Page 14 Empty Re: Konizacija odnosno cone biopsies

Postaj by Otkačena 08/10/11, 11:48 pm

[quote="Anila"
Ali vjecito ostaje pitanje.. zašto ja, zašto meni...... ali treba okrenut novi list i ici dalje, da se i organizam smiri.......[/quote]
Isto se događa i kod mene, uvijek pitanje ZAŠTO JA, pogotovo kad mi krioterapija nije uspjela, a kažu da ima visok postotak uspješnosti.
Nastojim živjeti normalno, prihvatila sam stanje kakvo jest, idem redovito na kontrole i živim u nadi da neće biti gore.
Otkačena
Otkačena

Broj postova : 103
Join date : 23.03.2010
Age : 53
Lokacija : Dalmacija

[Vrh] Go down

Konizacija odnosno cone biopsies - Page 14 Empty Re: Konizacija odnosno cone biopsies

Postaj by Anila 13/10/11, 08:21 am

tješko prijatelji
Anila
Anila

Broj postova : 3773
Join date : 04.12.2009
Lokacija : Daleko...

http://www.anilas.net

[Vrh] Go down

Konizacija odnosno cone biopsies - Page 14 Empty Re: Konizacija odnosno cone biopsies

Postaj by gabica 11/02/13, 12:26 pm

evo i mene na ovom forumu....curke, jel moze poblize znacenje nalaza, umirem doma dok cekam dr da mi objasni nalaz...
phd nalaz: CIN III
primljen je konus vrata maternice velicine ..x2,5x1,3cm koncem obiljezen na 12 sati kji je preuzet u cijelosti i serijski pregledan na 27 prereza.
Histoloski se na povrsini prereza koji odgovaraju 8-5 sati, u podrucju zone transformacije, nalazi viseslojni plocasti epitel koji je djelom nepotpune debljine, a tamo gdje je prikazan u cjelosti pokazuje poremecaj stratifikacije, hiperkromaziju jezgara i mitoze u skoro citavoj debljini prereza. Opisani promjenjeni epitel zarisno se pocetno spusta u pojedine endocervikalne zljezde, dok su preostale zljezde oblozene pravilnim endocervikalnim epitelom.
Na prerezima koji odgovaraju 6 i 7 sati, prikazan je samo endocervikalni dio vrata maternice, povrsine i zljezda oblozenih pravilnim endocervikalnim epitelom.
Opisani promjenjeni epitel na prerezu, koji odgovara 4 sata, histoloski dopire do egzocervikalnog resekcijskog ruba, obiljezenog bojom za tkivo.

Ekskohleat cervikalnog kanala:
Oskudan materijal histoloski sadrzi par sitnih uzoraka porvsinskog endometrija iz podrucja istmusa.

UCINJENA JE KLASICNA KONIZACIJA 4.2.2013. u Vinogradskoj bolnici
gabica
gabica

Broj postova : 5
Join date : 11.12.2012
Lokacija : Kazu da je selo...

[Vrh] Go down

Konizacija odnosno cone biopsies - Page 14 Empty Re: Konizacija odnosno cone biopsies

Postaj by Anila 15/02/13, 05:52 pm

Bez panike..... znaci da, imala si cin3, ali sada je to odrezano i sve je cisto...... DA !

Sada samo miruj i nemoj sjedit puno..... dosta su ti odrezali.....
Anila
Anila

Broj postova : 3773
Join date : 04.12.2009
Lokacija : Daleko...

http://www.anilas.net

[Vrh] Go down

Konizacija odnosno cone biopsies - Page 14 Empty Re: Konizacija odnosno cone biopsies

Postaj by gabica 16/02/13, 12:17 am

hvala na odgovoru...
u pon sam bila kod dr na pregledu, objasnio mi je nalaz i kaze da za 3 mj dodeom na PAPA da se vidi dal je sve uspio skinuti i kaze da je nalaz ok, samo mu je upitna ona recenica da promjjena dopire do egzocervikalnog resecijskog ruba...i ako se nista ne promijeni, da cu morat na LETZ ali da nista ne brinem....da zaboravim i krenem dalje....jos imam i neku jaku upalu pa idem kod njega da mi premazuje betadinom jer vaginalete i ostala cuda jos ne mogu koristiti jer kaze da je rana velika i da nije sivao vec ljepio da mi grlic bude tip-top...ne sjedim uopce vec lezim, a dr kaze da hodam jer nije dobro za misice...sve laganini...
gabica
gabica

Broj postova : 5
Join date : 11.12.2012
Lokacija : Kazu da je selo...

[Vrh] Go down

Konizacija odnosno cone biopsies - Page 14 Empty Re: Konizacija odnosno cone biopsies

Postaj by pina 19/02/13, 09:50 am

Drage moje evo i mene na forumu po prvi put u zivotu Smile Imam dosta problema i dosta pitanja ... Napravljen mi je Leds 6.2. 2013. Hpv visokog rizika i cin 3 vucem jos od 2006.godine i konstantno se borim s njim..zivim s njim pa je bio malo pao na cin1 pa na cin2 i sad mi je opet naraso na cin 3 pa reko da ga se rijesim vise. Znaci napravljen mi je Leds u opcoj anesteziji sve je proslo super , ja se dan nakon operacije sama dovezla autom do doma pospremala kuhala....nikakvih bolova, jedino sam pazila da ne dizem stvari al i to mi je bilo neizbjezno buduci da imam djete... Uglavnom 14.2 sam pocela malo krvarit i zabrijala da je to menga (koju sam ocekivala 18.2.) al kao valda je malo ranije dosla...ta krv je malo pomalo curkala ali jucer-18.2. sam izgleda stvarno dobila mengu i uzasno krvarim i boli i pece me grlo maternice. U totalnoj sam panici, dr.mi kaze da je normalno da prva menstruacija nakon Ledsa boli ali neznam kaj je s ovim krvarenjem...nemam temp ni groznicu..Sta da radim? Jel mi se moze sta desit ako krvarim i iz te rane +menstruacija??? Valda necu iskrvarit...

pina

Broj postova : 8
Join date : 19.02.2013

[Vrh] Go down

Konizacija odnosno cone biopsies - Page 14 Empty Re: Konizacija odnosno cone biopsies

Postaj by Anila 20/02/13, 11:01 am

O Bože.... prvo..... neznam tko jue bio tako glup da ti je išao radit letz tako malo vremena prije menge.....
Drugo.... ne razumijem zašto ti nije napravljena klasicna konizacija, pošto si to vec tako dogo vukla jel sada iza tog spaljenog tkiva nitko nema pojma što se krije jel nakon letza rubovi konusa ne ostaju "cisti" nego spaljeni......
Trece.... ne mogu vjerovat da si rekla dr da krvariš a da te nije pozvao da on pogleda dali je rana ok.......
Četvrto, imala sam i ja dijete nakon letza, ali odmarat i ležat si morala, i nikako ne sjedat..... TO TI JOŠ UVIJEK VRIJEDI!!
Odmaraj, leži, samo wc...... i ako do petka imalo budeš sumnjala da je još nešto osim menge odi k dr, traži da te pogleda.....
Ako ti pocnu opadat onako komadi necega iz nutra.... nemoj panicarit, to je spaljeno tkivo, ali ako te nastavi peci, odi.... bar bi ja na tvom mjestu otišla da budem sigurna da je sve u redu.....

Drži se i odmaraj zabrinut
Anila
Anila

Broj postova : 3773
Join date : 04.12.2009
Lokacija : Daleko...

http://www.anilas.net

[Vrh] Go down

Konizacija odnosno cone biopsies - Page 14 Empty Re: Konizacija odnosno cone biopsies

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 14 / 15. Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.