Anila`s Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
AdWords
Gallery


Konizacija odnosno cone biopsies - Page 11 Empty
Podijeli na Fejsu
Podijeli
Keywords


Konizacija odnosno cone biopsies

+22
rabarbara
pina
gabica
Otkačena
emily78
roxy
smatano
miavita
Candida
Lauraaa
kyb
seven
@ma-moon
HAL3
Tashana
Jellle
Ana
nika0406
creep
june
Admin
Anila
26 posters

Stranica 11 / 15. Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Next

Go down

Konizacija odnosno cone biopsies - Page 11 Empty Re: Konizacija odnosno cone biopsies

Postaj by nika0406 01/04/10, 10:29 pm

Naspram mene to i nije tako puno,a šta se tiće zaćeća nebi trebala imati problema,ja sam ostala trudna 6mj nakon konizacije (ali ja inaće imam problema sa onom stvari),a kaj se tiće održavanja trudnoće sigurno ćeš dobiti tablete za ćuvanje i postoji ti mogućnost preranog otvaranja ali se i to da riješiti serklažom(zašiju ti cerviks pa pred termin otklone šav),ali opet nema pravila,kod svakoga je drugaćije,jedino češ se morati paziti jako....
nika0406
nika0406
.
.

Broj postova : 2127
Join date : 09.01.2010
Age : 40

[Vrh] Go down

Konizacija odnosno cone biopsies - Page 11 Empty Re: Konizacija odnosno cone biopsies

Postaj by Anila 01/04/10, 10:30 pm

Helou, eto mene nakon male stanke......
nalaz ti je super,ali jel to konizacija ili biopsija?
ili klasićna konizacija.... nemogu sve povezat.... Smile
Anila
Anila

Broj postova : 3773
Join date : 04.12.2009
Lokacija : Daleko...

http://www.anilas.net

[Vrh] Go down

Konizacija odnosno cone biopsies - Page 11 Empty Re: Konizacija odnosno cone biopsies

Postaj by seven 01/04/10, 11:24 pm

Anila je napisao/la:Helou, eto mene nakon male stanke......
nalaz ti je super,ali jel to konizacija ili biopsija?
ili klasićna konizacija.... nemogu sve povezat.... Smile

Hej draga prijatelji ! To je nalaz nakon letz konizacije. da čujem i tvoje cjenjeno mišljenje Very Happy .
seven
seven

Broj postova : 23
Join date : 07.01.2010
Age : 40
Lokacija : Rijeka

[Vrh] Go down

Konizacija odnosno cone biopsies - Page 11 Empty Re: Konizacija odnosno cone biopsies

Postaj by Anila 01/04/10, 11:26 pm

Ma sve super, ajde napokon netko tko je sa razlogom rezan ili paljen..... sad kratki oporavak pa papa.....
svejedno je di češ ga napravit...... vidjet ćemo samo hoće li biti čist, a po ovome sudeći-hoće, tako da...... čestitam!! skačem i plješčem
Anila
Anila

Broj postova : 3773
Join date : 04.12.2009
Lokacija : Daleko...

http://www.anilas.net

[Vrh] Go down

Konizacija odnosno cone biopsies - Page 11 Empty Re: Konizacija odnosno cone biopsies

Postaj by Admin 01/04/10, 11:28 pm

Ej seven, ujutro si zbrisala a htio sam ti dati malo po guzi što te nema tako dugo kod nas Exclamation
Admin
Admin

Broj postova : 1238
Join date : 03.12.2009

http://www.anilas.net

[Vrh] Go down

Konizacija odnosno cone biopsies - Page 11 Empty Re: Konizacija odnosno cone biopsies

Postaj by seven 01/04/10, 11:28 pm

nika0406 je napisao/la:Naspram mene to i nije tako puno,a šta se tiće zaćeća nebi trebala imati problema,ja sam ostala trudna 6mj nakon konizacije (ali ja inaće imam problema sa onom stvari),a kaj se tiće održavanja trudnoće sigurno ćeš dobiti tablete za ćuvanje i postoji ti mogućnost preranog otvaranja ali se i to da riješiti serklažom(zašiju ti cerviks pa pred termin otklone šav),ali opet nema pravila,kod svakoga je drugaćije,jedino češ se morati paziti jako....

Hvala ti na savjetima thank you . Jevda čekam još jednu bebicu Laughing . Znam da ću se morati čuvati... nakon letza nisam baš mirovala pa sam prokrvarila... Mislila sam da je menstruacija, međutim nije bila, jer sam je jučer dobila. Nisam to spomenula doktoru, valjda je sve ok Shocked .
seven
seven

Broj postova : 23
Join date : 07.01.2010
Age : 40
Lokacija : Rijeka

[Vrh] Go down

Konizacija odnosno cone biopsies - Page 11 Empty Re: Konizacija odnosno cone biopsies

Postaj by seven 01/04/10, 11:34 pm

Admin je napisao/la:Ej seven, ujutro si zbrisala a htio sam ti dati malo po guzi što te nema tako dugo kod nas Exclamation

Znam sramim se . Ništa ne stižem, ovaj moj kikić me okupira od 0-24h.
Javljat ću se češće, obećavam cool .

Anila, hvala na čestitkama skačem i plješčem . I sad moram čekat 4 mjeseca do novog papa testa? Poludit ću mrgud . Jedino je dobro što mi je doktor rekao da ne radim papu kod svoje gin, nego da dođem u bolnicu pa da odmah obavimo i kolposkopiju.
seven
seven

Broj postova : 23
Join date : 07.01.2010
Age : 40
Lokacija : Rijeka

[Vrh] Go down

Konizacija odnosno cone biopsies - Page 11 Empty Re: Konizacija odnosno cone biopsies

Postaj by Anila 01/04/10, 11:41 pm

O, ma da, pa bravo za njega, bravo, to je super..... odlićno, da..... poslušaj ga.....
Brzo če tih 4 mjseca..... ali možeš ti već i nakon 3, bez problema....

I ajde na chat.....
Anila
Anila

Broj postova : 3773
Join date : 04.12.2009
Lokacija : Daleko...

http://www.anilas.net

[Vrh] Go down

Konizacija odnosno cone biopsies - Page 11 Empty Re: Konizacija odnosno cone biopsies

Postaj by Tashana 28/04/10, 10:35 pm

Meni je idući tjedan 8. tj od konizacije i idem na papu... Nemrem dočekati ni papu a kamoli tek nalaz.. Iako svi pretpostavljamo kakav će biti.. zabrinut
Tashana
Tashana
.
.

Broj postova : 1615
Join date : 02.01.2010
Age : 42

[Vrh] Go down

Konizacija odnosno cone biopsies - Page 11 Empty Re: Konizacija odnosno cone biopsies

Postaj by Anila 28/04/10, 11:14 pm

No, no...... de.....
budemo vidjeli, možda baš bude super.... tješko
Anila
Anila

Broj postova : 3773
Join date : 04.12.2009
Lokacija : Daleko...

http://www.anilas.net

[Vrh] Go down

Konizacija odnosno cone biopsies - Page 11 Empty Re: Konizacija odnosno cone biopsies

Postaj by nika0406 30/04/10, 03:04 pm

Tash ne kenjaj,neznaš kakav će biti nalaz....
nika0406
nika0406
.
.

Broj postova : 2127
Join date : 09.01.2010
Age : 40

[Vrh] Go down

Konizacija odnosno cone biopsies - Page 11 Empty Re: Konizacija odnosno cone biopsies

Postaj by Tashana 05/05/10, 09:31 pm

Evo danas obavila papu i pregled. Nalaz je za tjedan dana. Ali nova pizdarija...našao mi je nešto...citiram: na 9h na porciji prema forniksu jedno izdignuto bjelkasto polje, tvrdo, sa malom cisticom u sredini koja se punktirala i poslala na citološku analizu.
Toga nije prije bilo. Sad sam opet u iščekivanju... zabrinut
Tashana
Tashana
.
.

Broj postova : 1615
Join date : 02.01.2010
Age : 42

[Vrh] Go down

Konizacija odnosno cone biopsies - Page 11 Empty Re: Konizacija odnosno cone biopsies

Postaj by Admin 05/05/10, 10:31 pm

E jebiga sad.....Opet nešto!
Admin
Admin

Broj postova : 1238
Join date : 03.12.2009

http://www.anilas.net

[Vrh] Go down

Konizacija odnosno cone biopsies - Page 11 Empty Re: Konizacija odnosno cone biopsies

Postaj by Tashana 05/05/10, 10:33 pm

Mene kad krene...onda stvarno krene...
Tashana
Tashana
.
.

Broj postova : 1615
Join date : 02.01.2010
Age : 42

[Vrh] Go down

Konizacija odnosno cone biopsies - Page 11 Empty Re: Konizacija odnosno cone biopsies

Postaj by Anila 05/05/10, 11:01 pm

žao mi je
Anila
Anila

Broj postova : 3773
Join date : 04.12.2009
Lokacija : Daleko...

http://www.anilas.net

[Vrh] Go down

Konizacija odnosno cone biopsies - Page 11 Empty Re: Konizacija odnosno cone biopsies

Postaj by kyb 07/05/10, 09:59 pm

Bok cure ..

Ja sam imala konizaciju(letzz) 25.3. potvrđen cin3, ali sve je ostranjeno i prije 7 dana na kontroli sve OK! Za 4 mjeseca idem ponovno na kontolu i papa test.
Sama op. i oporavak prva 2 tjedna odlično prošli, međutim nakon 2 tjedna odljevi i završila ponovno u bolnici na 5 dana. Stavili mrežicu i strogo mirovanje.Mengu ne znam ni dali sam imala jer je taman trebala biti u tom periodu krvarenja.. Sad ju očekujem a nikako da dođe. Imam problem sto me stomak boli tj. simptomi menge još od proslog ciklusa kad sam imala/trebala imati. Dok. kaze da to nije zbog konizacije a ja luda već jer stalno trčim i virkam u gaće jer mislim da sam procurila neeeee
Nakon koliko ste vi imale odnose? Meni dok. rekao nakon mjesec dana da smijem međutim preključer krenemo kad ono krvi na sve strane pomislila da je menga međutim to je pljusnulo i stalo nema ništa ex onog klasičnog zuto-roza iscjedka neeeee danas opet pokušaj dva ljubav i opet isto tužnii sad sam poprilično luda Mad
Sory na podužem postu Sad

kyb

Broj postova : 5
Join date : 07.05.2010

[Vrh] Go down

Konizacija odnosno cone biopsies - Page 11 Empty Re: Konizacija odnosno cone biopsies

Postaj by Anila 08/05/10, 01:25 am

Hej kyb..... ti u biti znaći prokrvariš samo tako?!
Gle... nakon konizacije se menga UVIJEK pošemeri il dođe ranije il je nema mjesec dva, ali ovo tvoje bi definitivno trebalo pogledati dolje, nije mi baš poznato da da je netko tako prokrvario..... ali ja odnos nisam imala dobra tri mjeseca, jel ipak treba to zarast dolje, zato pazi, da ne ispadne da svaki put kad idete pokušat, načmeš ranicu koja onda pljusne krv..... tako bi si mogla zakomplicirat zarastanje grlića.....
Anila
Anila

Broj postova : 3773
Join date : 04.12.2009
Lokacija : Daleko...

http://www.anilas.net

[Vrh] Go down

Konizacija odnosno cone biopsies - Page 11 Empty Re: Konizacija odnosno cone biopsies

Postaj by kyb 08/05/10, 03:20 pm

Ni ja nisam nigdje pročitala da je netko imao takva krvarenja pa me to i muči pale
Nećem ni ja više snažno srce dugooo dugooo, dok. napisao da mi se napravi ultrazvuk zbog tih bolova jer to kao ne dolazi sa "njegove strane" međutim ova socijalna kaze da si ja vjerovatno umišljam i da nema potrebe. Danas sam se naručila privatno da mi naprave ult. i tumorski marker za svaki slučaj bojim se da mi nije endometrioza ili neka cista affraid jer sklona sam svakakvoj gamadi ..

kyb

Broj postova : 5
Join date : 07.05.2010

[Vrh] Go down

Konizacija odnosno cone biopsies - Page 11 Empty Re: Konizacija odnosno cone biopsies

Postaj by nika0406 08/05/10, 03:37 pm

Pozdrav kyb,a zakaj buš radila tumorske markere???
nika0406
nika0406
.
.

Broj postova : 2127
Join date : 09.01.2010
Age : 40

[Vrh] Go down

Konizacija odnosno cone biopsies - Page 11 Empty Re: Konizacija odnosno cone biopsies

Postaj by kyb 08/05/10, 04:09 pm

Zbog tih bolova ako mi se slučajno nešto nakotilo (najviše zbog endomitrioze) on pokaže odmah ako ima nešto (cista,endometrioza,upala..). Najbrže,najjednostavnije,najjeftinije i poprilično pouzdano Smile

kyb

Broj postova : 5
Join date : 07.05.2010

[Vrh] Go down

Konizacija odnosno cone biopsies - Page 11 Empty Re: Konizacija odnosno cone biopsies

Postaj by Anila 08/05/10, 06:40 pm

Su rubovi ostali čisti nakon konizacije kyb?
Ma, definitivno trebaš pregled da se nešt ne zakomplicira.....
Anila
Anila

Broj postova : 3773
Join date : 04.12.2009
Lokacija : Daleko...

http://www.anilas.net

[Vrh] Go down

Konizacija odnosno cone biopsies - Page 11 Empty Re: Konizacija odnosno cone biopsies

Postaj by kyb 08/05/10, 08:55 pm

Je PHD potvrđen cin 3, sve ostranjeno i rubovi čisti Very Happy Iako sad ne znam sobzirom da mi je hpv bio visokog rizika a kaže da su ruboi čisti sad ne kužim jel to nema ni HPV-a ili samo CIN-a :?

kyb

Broj postova : 5
Join date : 07.05.2010

[Vrh] Go down

Konizacija odnosno cone biopsies - Page 11 Empty Re: Konizacija odnosno cone biopsies

Postaj by nika0406 08/05/10, 09:43 pm

Nema tih promjena koje je cin uzrokovao više ali to ne znaći da ti je hpv nestao....Odi na tipizaciju hpv-a pa češ više znati....Meni je papa bila odlična poslje konizacije a sada moram na tipizaciju isto da vidimo kaj je sa time...
nika0406
nika0406
.
.

Broj postova : 2127
Join date : 09.01.2010
Age : 40

[Vrh] Go down

Konizacija odnosno cone biopsies - Page 11 Empty Re: Konizacija odnosno cone biopsies

Postaj by Tashana 13/05/10, 10:50 pm

Evo mene s nalazima:
1. Papa - AGC, vjerojatno reaktivne promjene-endocervikalno.
Napomena: Imunocitokemijska reakcija na p16 negativna
2. Punkcija: U razmazima punktata cistične tvorbe porcije (6 preparata) nađena je tek po koja sitna nakupina stanica pločastog epitela, po koji fagocit, nešto L, dosta E, sluz.

Dr veli da je sve OK samo da još napravim UZV pa će se odlučiti o eventualnoj biopsiji te "izrasline".
Kaj vi velite na to? Ja planiram sada otići na još neku papu negdje. Mislila sam u modernu dijagnostiku napravit papu i za HPV....
Tashana
Tashana
.
.

Broj postova : 1615
Join date : 02.01.2010
Age : 42

[Vrh] Go down

Konizacija odnosno cone biopsies - Page 11 Empty Re: Konizacija odnosno cone biopsies

Postaj by Anila 13/05/10, 11:11 pm

Da pametno, od tamo....
a nalaz ti je.. ovako, laički....
(ASCUS i AGCUS - atypical squamous /glandular/ cells of undetermined significance)
Ovi se izrazi koriste za opisivanje slučajeva u kojima nije moguće postaviti dijagnozu (zbog, npr. loše tehničke pripreme, jake upalne ili degenerativne promjene na stanicama) pa se nalaz opisuje kao netipične skvamozne ili glandularne (žljezdane) stanice neodređenog značenja (engl. ASCUS i AGCUS). Ove abnormalnosti ne ispunjavaju kriterije za CIN, SIL ili displaziju. Kod prosječno 5-10 % pacijentica nakon daljnjih pretraga se otkriva SIL visokog stupnja ili, rijetko, invazivni karcinom.

Tako da odi po drugo mišljenje....
Anila
Anila

Broj postova : 3773
Join date : 04.12.2009
Lokacija : Daleko...

http://www.anilas.net

[Vrh] Go down

Konizacija odnosno cone biopsies - Page 11 Empty Re: Konizacija odnosno cone biopsies

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 11 / 15. Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.