Anila`s Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
AdWords
Gallery


Ljubav... ljubav... joj ta ljubav... Empty
Podijeli na Fejsu
Podijeli
Keywords


Ljubav... ljubav... joj ta ljubav...

+3
Anila
Zebrica13
Admin
7 posters

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Go down

Ljubav... ljubav... joj ta ljubav... Empty Ljubav... ljubav... joj ta ljubav...

Postaj by Admin 12/12/09, 10:50 pm

Međuljudska ljubav je odnos između dvije osobe veći od same naklonosti jedne prema drugoj, te je usko vezana s međuljudskim odnosima (ljubav između članova obitelji, prijatelja…). Neuzvraćena ljubav se odnosi na one osjećaje ljubavi koji nisu uzvraćeni. Ljubav može bit prema Bogu, prema bližnjima prema ljudima... Krajnji smisao ljubavi je potpuno se posvetiti dobru drugih po cijenu vlastitoga života. 🎅
Prava ljubav nije samo odnos prema nekoj osobi, nego stav, orijentacija našega karaktera....
Jeste li je pronašli, imate li ju....
❤


Zadnja promjena: Admin; 24/01/10, 05:14 pm; ukupno mijenjano 2 put/a.
Admin
Admin

Broj postova : 1238
Join date : 03.12.2009

http://www.anilas.net

[Vrh] Go down

Ljubav... ljubav... joj ta ljubav... Empty Re: Ljubav... ljubav... joj ta ljubav...

Postaj by Zebrica13 10/01/10, 09:24 pm

Admin je napisao/la:Međuljudska ljubav je odnos između dvije osobe veći od same naklonosti jedne prema drugoj, te je usko vezana s međuljudskim odnosima (ljubav između članova obitelji, prijatelja…). Neuzvraćena ljubav se odnosi na one osjećaje ljubavi koji nisu uzvraćeni. Ljubav može bit prema Bogu, prema bližnjima prema ljudima... Krajnji smisao ljubavi je potpuno se posvetiti dobru drugih po cijenu vlastitoga života. 🎅
Prava ljubav nije samo odnos prema nekoj osobi, nego stav, orijentacija našega karaktera....
Jeste li je pronašli, imate li ju....

Znaš mene, zebre su jako zaljubljiva bića....... Smile
❤
Zebrica13
Zebrica13

Broj postova : 30
Join date : 18.12.2009
Age : 43
Lokacija : Zagreb

[Vrh] Go down

Ljubav... ljubav... joj ta ljubav... Empty Re: Ljubav... ljubav... joj ta ljubav...

Postaj by Anila 10/01/10, 09:47 pm

čuj ti zaljubljena zebro, dolazi na chat!!
Anila
Anila

Broj postova : 3773
Join date : 04.12.2009
Lokacija : Daleko...

http://www.anilas.net

[Vrh] Go down

Ljubav... ljubav... joj ta ljubav... Empty Re: Ljubav... ljubav... joj ta ljubav...

Postaj by Anila 14/01/10, 10:33 pm

Netko nekad reče : sažalijevanje je najveći neprijatelj ljubavi......
ljubav
Anila
Anila

Broj postova : 3773
Join date : 04.12.2009
Lokacija : Daleko...

http://www.anilas.net

[Vrh] Go down

Ljubav... ljubav... joj ta ljubav... Empty Re: Ljubav... ljubav... joj ta ljubav...

Postaj by Anila 17/01/10, 02:18 am

Biti zaljubljen ne znači nužno i voljeti. Biti zaljubljen je
određeno stanje; voljeti je čin.
Stanje podnosimo, za čin
se odlučujemo...... šaljem ti srce
Anila
Anila

Broj postova : 3773
Join date : 04.12.2009
Lokacija : Daleko...

http://www.anilas.net

[Vrh] Go down

Ljubav... ljubav... joj ta ljubav... Empty Re: Ljubav... ljubav... joj ta ljubav...

Postaj by Anila 25/01/10, 11:00 pm

Onaj koji ti kaže' ljepotice' umjesto'sexy',
Koji te zove kada si završila razgovor s njim,
Onaj koji ostaje budan samo da bi vidio kako ti spavaš,
Onaj koji te ljubi u čelo,
Koji želi da ti pokaže svijet kada si nedotjerana,
Koji te uzme za ruku pred svojim prijateljima,
Onaj koji te stalno podsjeća koliko si mu važna i koliko je sretan sto
te ima,
Onaj kada razgoavara sa svojim prijateljima kaže : 'To je
ona...'
Taj te iskreno voli..
Anila
Anila

Broj postova : 3773
Join date : 04.12.2009
Lokacija : Daleko...

http://www.anilas.net

[Vrh] Go down

Ljubav... ljubav... joj ta ljubav... Empty Re: Ljubav... ljubav... joj ta ljubav...

Postaj by nika0406 27/01/10, 02:07 pm

ŠTA JE TO LJUBAV?

- Ljubav je jedna vrsta bolesti, ko je nije bolovao ne zna šta je.
- Ljubav ne stari, ona umire kao dijete.
- Ljubav je posao besposličara, ali i besposlica zaposlenog.
- Ljubav nema mjere za vrijeme; ona klija, cvjeta i zri u jednom času.
- Ljubav je nastup ludila.
- Ko nam je prijatelj taj nas i voli, ali ko nas voli ne mora da nam je prijatelj.
- Ljubav je najplemenitija slabost uma.
- Ljubav koja doziva ljubav često čuje tek vlastitu jeku.
- Ljubav se rađa iz znatiželje, a traje iz navike.
- Ljubav je tiranin koji nikog ne pošteđuje.
- Prvi uzdah ljubavi posljednji je uzdah mudrosti.
- Odsutnost za ljubav je isto što i vjetar za vatru: gasi malu, a raspiruje veliku.
- Ljubav je uvijek početak znanja, kao što je vatra početak svjetla.
- Nemoguće je sakriti ljubav očima koje ljube.
- Šta je ljubav? To je duga prilika za bol.
- Ljubav je proljetna biljka koja sve ispunjava svojim mirisom nade, čak i ruševine koje obraste.
- Svi smo mi rezultat ljubavi i zanosa.
- Ljubiš li duboko samo jedno biće, činiće ti se da su i sva ostala dostojna ljubavi.
- Nema efikasnijeg kozmetičkog preparata od ljubavi.
- Zaljubljenici vide na svijetu samo sebe, a zaboravljaju da ih svijet vidi.
- Nema sunca bez svjetlosti ni čovjeka bez ljubavi.
- Ljubav je kao rublje: slađa je kad se češće mijenja.
- Ljubav je nalik na vodu: ako je nešto ne uzburka, ona truhli kao bara.
- Ljubav je samo krik pobune protiv praznine života.
- Ljubav se nikada ne rađa u zloj duši.
- Ljubav nema godina. Ona se uvijek rađa.
- U ljubavi je bijeg jedina pobjeda.
- Žena dokazuje svoju ljubav prema muškarcu požrtvovanjem, a on svoju glupostima.
- Jedna je ljubav, ako je ne prati mašta.
- Najveća sreća koju nam može dati ljubav, je prvi stisak ruke žene koju volimo.
- Prva ljubav je veoma velika i veoma mala.
- Jezik ljubavi je u očima.
- Ljubav je k'o rose kap što blista na travi. Tek što sunce izađe, kap rose ispari.
- Ljubav daje krila, ali ih i potkresuje.
- Ljubav je uvijek plemenita i lijepa, ali stvarnost se brine da ona prolazi kroz šumu kopriva.
- Muzika je uvijek bila hrana ljubavi, a ljubav je hrana za muziku.
- Bolje je ljubiti i izgubiti nego uopšte nikada ne ljubiti.
- Voljeti i biti voljen znači osjećati sunce s obje strane.
- Bez poštovanja nema ljubavi.
- Ljubav se hrani nadanjem.
- Ljubav je kao bolest: što je se čovjek više boji, to joj je više izložen.
- Velike ljubavi su rijetke, kao što su rijetka velika dijela.
- Ljubav nije čudo, ali čini čuda.
- Ko ljubi zbog ljubavi, taj je slijep.
- Neka vaša ljubav bude kao proljetna kiša koja sitno pada, ali preplavi obale.
- Samo ono što činimo iz ljubavi, činimo slobodno, pa ma koliko patnje iz toga proizašlo.
- U ljubavi nema lijeka, nego treba još više ljubiti.
- Nevoljeti jednu ženu, znači žestoko je mrziti.
nika0406
nika0406
.
.

Broj postova : 2127
Join date : 09.01.2010
Age : 40

[Vrh] Go down

Ljubav... ljubav... joj ta ljubav... Empty Re: Ljubav... ljubav... joj ta ljubav...

Postaj by Admin 27/01/10, 02:31 pm

Jako lijepo OK!
Admin
Admin

Broj postova : 1238
Join date : 03.12.2009

http://www.anilas.net

[Vrh] Go down

Ljubav... ljubav... joj ta ljubav... Empty Re: Ljubav... ljubav... joj ta ljubav...

Postaj by Anila 27/01/10, 04:15 pm

Ooooo, ima tu još romantičara?!
Nice.... Laughing
Anila
Anila

Broj postova : 3773
Join date : 04.12.2009
Lokacija : Daleko...

http://www.anilas.net

[Vrh] Go down

Ljubav... ljubav... joj ta ljubav... Empty Re: Ljubav... ljubav... joj ta ljubav...

Postaj by nika0406 27/01/10, 04:39 pm

"Da sam sretna
koliko sam bez tebe nesretna,
bila bih
najsretnija na svijetu." cura ljubi dečka
nika0406
nika0406
.
.

Broj postova : 2127
Join date : 09.01.2010
Age : 40

[Vrh] Go down

Ljubav... ljubav... joj ta ljubav... Empty Re: Ljubav... ljubav... joj ta ljubav...

Postaj by Anila 27/01/10, 04:42 pm

cura ljubi dečka
Anila
Anila

Broj postova : 3773
Join date : 04.12.2009
Lokacija : Daleko...

http://www.anilas.net

[Vrh] Go down

Ljubav... ljubav... joj ta ljubav... Empty Re: Ljubav... ljubav... joj ta ljubav...

Postaj by nika0406 27/01/10, 06:54 pm

Ljubav – temelj zajedništva

Analizirajući bračni odnos kao društveni oblik suživota, nameće se pitanje: Što spaja, a što razdvaja brakove? Brojna sociološka istraživanja suglasna su u jednome: da je glavni motiv, a kasnije pokretačka snaga/ motor , koji spaja dvije osobe u novu životnu zajednicu – ljubav.
Ostali važni motivi za zajednički suživot jesu:

• identificiranje s partnerstvom
• uzajamno prihvaćanje, razumijevanje i komuniciranje
• ravnopravna podjela zajedničkih i osobnih dužnosti/uloga
• mogućnost osobnog i zajedničkog rasta u partnerstvu
• solidarnost i uzajamno pomaganje
• ispunjen intimni/seksualni život
• ravnoteža između sličnosti i različitosti
• osjećaj pojedinačne i/ili zajedničke odgovornosti
• strah od samoće
• religiozna (sakramentalna) dimenzija partnerstva
• partneri kao roditelji.

Ljubav se često poistovjećuje sa srećom. U stvarnosti to može, ali ne mora nužno biti tako. No najvjerojatnije i nije problem u pojmu ljubavi, već same sreće. Sreća za nas ljude obično znači stanje potpuna zadovoljstva i smirenosti utemeljeno na duševnom miru i skladu u odnosima prema vanjskom svijetu (Anić). Sreća, nadalje, znači odsutnost patnje, nemira, briga. U trenutku sreće mi ljudi obično zaboravljamo cijenu sreće. Ljubav podrazumijeva sreću (i obrnuto), ali se ne može reducirati isključivo na sreću. Dapače, istinska ljubav nerijetko znači bol, trpljenje, samoodricanje, neizvjesnost, traženje, opasnosti. Psihologija ljubavi nas upućuje na zaključak da je ljubav iracionalnoga karaktera; da ima svoju logiku, zakonitosti i posebnosti, koje nadilaze naše ljudske kategorije i domete. Ljubav je kao život: da bismo ga shvatili, moramo gledati natrag; da bismo ga živjeli, moramo gledati naprijed (S. Kierkegaard )!

Dvoje ljudi se vole onda kada su sposobni
živjeti jedno bez drugoga, ali su izabrali živjeti zajedno.
M. Scott Peck



cura ljubi dečka
nika0406
nika0406
.
.

Broj postova : 2127
Join date : 09.01.2010
Age : 40

[Vrh] Go down

Ljubav... ljubav... joj ta ljubav... Empty Re: Ljubav... ljubav... joj ta ljubav...

Postaj by Anila 27/01/10, 07:36 pm

Ja bi s nekim sve dijelila.... Sad
Sam kad sam ja komplicirana.... Shocked
Anila
Anila

Broj postova : 3773
Join date : 04.12.2009
Lokacija : Daleko...

http://www.anilas.net

[Vrh] Go down

Ljubav... ljubav... joj ta ljubav... Empty Re: Ljubav... ljubav... joj ta ljubav...

Postaj by @ma-moon 28/01/10, 05:38 pm

Ljubav je čišćenje nekim. Ljubav je nečiji miris, sav izatkan po nama. Tetoviranje maštom. Smile
@ma-moon
@ma-moon
.
.

Broj postova : 997
Join date : 15.12.2009

[Vrh] Go down

Ljubav... ljubav... joj ta ljubav... Empty Re: Ljubav... ljubav... joj ta ljubav...

Postaj by Anila 24/02/10, 10:12 pm

Žena je nastala od muškarčeva rebra;
ne od njegovih stopala da se po njoj gazi,
ne od njegove glave da se njome vlada;
nego od boka da mu bude jednaka,
ispod ruke da bude zaštićena
i pokraj srca da bude voljena...


U jbt..... skačem i plješčem
Anila
Anila

Broj postova : 3773
Join date : 04.12.2009
Lokacija : Daleko...

http://www.anilas.net

[Vrh] Go down

Ljubav... ljubav... joj ta ljubav... Empty Re: Ljubav... ljubav... joj ta ljubav...

Postaj by Anila 18/03/10, 09:34 pm

Ljubav ne znači gledati jedno u drugo, već zajedno u istom smjeru. pomirba
Anila
Anila

Broj postova : 3773
Join date : 04.12.2009
Lokacija : Daleko...

http://www.anilas.net

[Vrh] Go down

Ljubav... ljubav... joj ta ljubav... Empty Re: Ljubav... ljubav... joj ta ljubav...

Postaj by Admin 18/03/10, 10:04 pm

Prema jednoj legendi postoji ptica koja pjeva samo jednom u svom životu, ljepše nego bilo koji drugi stvor na ovoj zemlji. Od trenutka kad napusti gnijezdo ta ptica traži trnovito drvo i nema mira dok ga ne nađe. Uvuče se među njegove divlje isprepletene grane i , pjevajući, nabode svoje tijelo na najduži, najoštriji trn. Dok umire, njen bol prerasta u pjesmu daleko ljepšu od pjesme slavuja ili ševe. Cijena te predivne pjesme je život, ali čitav svijet zastaje da sluša, a Bog na nebu se osmjehuje. Jer ono najbolje što postoji može se dobiti samo po cijenu velike boli... ili bar tako kaže legenda.

L.Cohen
Admin
Admin

Broj postova : 1238
Join date : 03.12.2009

http://www.anilas.net

[Vrh] Go down

Ljubav... ljubav... joj ta ljubav... Empty Re: Ljubav... ljubav... joj ta ljubav...

Postaj by Anila 22/03/10, 10:25 pm

Ljubav je sljepa-zato je trebamo voditi! skačem i plješčem
Anila
Anila

Broj postova : 3773
Join date : 04.12.2009
Lokacija : Daleko...

http://www.anilas.net

[Vrh] Go down

Ljubav... ljubav... joj ta ljubav... Empty Re: Ljubav... ljubav... joj ta ljubav...

Postaj by nika0406 26/03/10, 11:04 pm

Što je ljubav između muškarca i žene?
Kako pokazati ljubav? Da li trebate čekati da drugi pokaže ljubav?
Kako se osjećate ako druga strana ne osjeća da ga volite i želite i da vam je stalo? Što ako pokažete da ga želite, a on vas odbije i neznajući da vas odbija?

U nedogled možemo takova pitanja postavljati i mučiti se. Možemo „umirati“ za njegovim dodirom i nježnošću. Možemo noći provesti spavajući kraj njega i plakati i plakati, a da on ne vidi i ne osjeti to. Možemo biti dobra i kulturan žena, koja čeka da se on „pokrene“ . Ili ?!....se možemo mi pokrenuti?!

Što ćemo dobiti ako se pokrenemo? Da li ćemo biti sretne, ako smo mi te koje trebamo napraviti korak naprijed? Da li ćemo biti sretne ako pokažemo onu našu nadmoćnu stranu, „mušku“ stranu u „uzmemo stvari u svoje ruke“?

Da! Trebamo napraviti korak i „uzeti svari u svoje ruke“. Trebamo pokazati na nam je stalo. Svatko od nas želi biti voljen. Svatko od nas želi biti pažen i mažen.
Ali, i mi žene želimo da muškarci budu pažljivi i zavodljivi. I mi volimo da nas muškarci zavode, kao što i oni vole da njih žene zavode.

Da li muškarci znaju što sve mogu „dobiti“ od žene ako im pokažu pažnju?! Mislim da znaju, ali ne žele to pokazati. Oni žele biti macho muškarci, oni žele dominirati i biti u centru pažnje. Oni žele da ih žene zavode.
Jedna kolegica na poslu mi je rekla:"Da muškarci znaju kako parfem utječe na nas žene, stalno bi se mirisali". Da istina je; da muškarci znaju kako takove stvari utječu na nas žene, puno više pažnje bi posvećivali sebi.

Poljubac, zagrljaj, nježni dodir ruke, dah na vratu, lijepa i iskrena riječ čini čuda.

Kada se dvoje ljudi voli, tada ne postoji situcija, tko je prvi, a tko drugi. Nema nadmoćnosti. Postoji samo kemija, postoji energija koja prelazi s jednog na drugog. Ne postoji ništa okolo, ne postoji drugi svijet. Ako nekoga voliš, tada si opušten, tada mu možeš reći da ga voliš bez obzira na sve. Tada se uzajamno zavodimo!

Kada nekoga volite, tada osjećate lagane leptiriće u želudcu kada vam se približi, osjećate lupanje srca kada vam izgovori samo jednu riječ. Kada živite ljubav ništa vam nije teško u životu. Sve možete. Možete planine pomaknuti.

Što znači voljeti nekoga? Da li volite osobu ili volite osjećaj koji ta osoba pobuđuje u vama? Neki ljudi tvrde da ne volite osobu, nego da volite osjećaj koji određena osoba pobuđuje u vama. Ima u tome istine. Ali, taj osjećaj opet „ide“ od osobe koja ga pobuđuje.

Ne možemo reći: „Osjećaju ja te volim“.
Možemo reći: „Volim osjećaj koji pobuđuješ u meni“.
Ali, meni je ipak ljepše reći: „Volim te“.

Riječ „volim te“ znači puno toga. Riječ „volim te“ znači da volim i osobu, da volim i osjećaj koji ona pobuđuje u meni.
Voljeti nekoga znači voljeti sve njegove mane i vrline.
Znači; voljeti ga i kada je ljut, i kada je umoran, i kada je sretan i tužan .
Voljeti nekoga znači prepustiti se u cjelosti osjećaju ljubavi i biti sretan.
nika0406
nika0406
.
.

Broj postova : 2127
Join date : 09.01.2010
Age : 40

[Vrh] Go down

Ljubav... ljubav... joj ta ljubav... Empty Re: Ljubav... ljubav... joj ta ljubav...

Postaj by nika0406 26/03/10, 11:11 pm

Ponekad je tesko reci *volim te*, a ponekad tesko vjerovati u to!
Ali, kada jednom nekome kazes te rijeci i taj netko ti uzvrati - pocnes vjerovati u njihovu istinitost! Neki *romantican* dio tebe tjera te na ponavljanje i uzivas; sve dok ne pocnes *sumnjati* u svoj iskaz..
To se ne naziva *nevjerom*, vec neminovnoscu! Jer, vrlo brzo, sumnje se rasprse.. I ostaje samo istina! Ostajemo samo mi - on i ja.. I jedno slatko *volim te* - bez ikakve dvojbe..

Ako *voljeti* znaci pronaci nekoga tko ce te smirivati kada se nerviras zbog gluposti, onda volim..
Ako *voljeti* znaci pronaci nekoga tko shvaca kada si lose volje i sto je jos vaznije zasto si lose volje, i onda volim..
Ako *voljeti* znaci pronaci nekoga tko ce se truditi paziti na to kako se osjecas, jer je svjestan onoga sto ima kraj sebe, onda definitivno volim..

Mislim da kad volis, da si spreman milijun puta oprostiti nekome sto je *takav*, jer znas da ta osoba jednostavno ne zna drugacije..

Treba znati sto je *ljubav*, treba ju poceti cijeniti! Kada nekog volis, onda ne vidis njegove mane.. Pretvaras ih u vrline i one su ti drage; jer tu osobu cine onakvom kakva jest - a to je sama bit ljubavi.. Nesavrsenu osobu treba znati voljeti *savrseno*..

Voljeti znaci shvatiti da je bez te osobe sve *nista*, a s tom osobom nista *sve*.. Tek tada mozemo shvatiti da neku osobu ne volimo zato sto je posebna, nego da je ta osoba posebna bas zato sto ju volimo!

Meni je kod rijeci *volim te* najvaznija tek ona mala misao, ona sto mnogima i nije vazna; u kojoj su utkane ideje na koji cu ga nacin sutra poljubiti, kako ga zadrzati, i s osmijehom *pogledati* u nebo.

Kada ja kazem *volim te*, vidim potvrdan odgovor u njegovim ocima.. U ocima koje svijet cine svijetom, a nebo nebom, u ocima koje cvijet cine cvijetom, a moj osmijeh *velikim*!!!......
nika0406
nika0406
.
.

Broj postova : 2127
Join date : 09.01.2010
Age : 40

[Vrh] Go down

Ljubav... ljubav... joj ta ljubav... Empty Re: Ljubav... ljubav... joj ta ljubav...

Postaj by Otkačena 28/03/10, 12:06 am

Ljubiti jedan sat, oznaka je životinje:ljubiti jedan dan,osobina je čovjeka;ljubiti cijelog života oznaka je anđela,a voljeti cijelog života jedno stvorenje to je osobina bogova.
Otkačena
Otkačena

Broj postova : 103
Join date : 23.03.2010
Age : 53
Lokacija : Dalmacija

[Vrh] Go down

Ljubav... ljubav... joj ta ljubav... Empty Re: Ljubav... ljubav... joj ta ljubav...

Postaj by Anila 28/03/10, 12:07 am

Definitivno DA!
bravo!
Anila
Anila

Broj postova : 3773
Join date : 04.12.2009
Lokacija : Daleko...

http://www.anilas.net

[Vrh] Go down

Ljubav... ljubav... joj ta ljubav... Empty Re: Ljubav... ljubav... joj ta ljubav...

Postaj by Otkačena 28/03/10, 12:08 am

thank you
Otkačena
Otkačena

Broj postova : 103
Join date : 23.03.2010
Age : 53
Lokacija : Dalmacija

[Vrh] Go down

Ljubav... ljubav... joj ta ljubav... Empty Re: Ljubav... ljubav... joj ta ljubav...

Postaj by Anila 28/03/10, 12:09 am

nema na ćemo, istina je to...... ali nemam smajlića "nema na čemu" valjam se od smijeha
Anila
Anila

Broj postova : 3773
Join date : 04.12.2009
Lokacija : Daleko...

http://www.anilas.net

[Vrh] Go down

Ljubav... ljubav... joj ta ljubav... Empty Re: Ljubav... ljubav... joj ta ljubav...

Postaj by Otkačena 28/03/10, 12:10 am

laku noć
Otkačena
Otkačena

Broj postova : 103
Join date : 23.03.2010
Age : 53
Lokacija : Dalmacija

[Vrh] Go down

Ljubav... ljubav... joj ta ljubav... Empty Re: Ljubav... ljubav... joj ta ljubav...

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.